Na ostří nože (1997)

Tak tenhle film jsem si užíval a byl plně spokojen s tím co jsem obdržel. Pohledy na Aljašku jsou jedním slovem úchvatné. Tady bych chtěl jednou bydlet :) Ale co na mne zapůsobilo nejvíce, bylo jejich velmi věrohodné přežití. Hopkinsova postava zná mnoho praktik přežití a dal tomuto filmu jiskru. Sám vlastním několik knižních publikací "Jak přežít" a postava Anthonyho Hopkinse věděl dokonce, jak se správně zachovat v neznámém prostředí, jak nezpanikařit... Báječný příběh o přežití v divočině.

Mission: Impossible II (2000)

Tak dvojka má "překvapivě" jednodušší děj než jednička -- vše správně tušíte už pět minut předem, což není dobrá vizitka. Ale akce je mnohem lepší a je zde několik nemálo míst, kdy budete křičet "ještě"! Ale když je po všem, s pokleslou čelistí ze sebe vyloudíte pouze "a to je všechno??".

Česká spojka (2002)

Mírně nadprůměrný film, nevím proč hodnotím čtyřmi hvězdičkami, tak si to pojďme odůvodnit. První hvězdička za Prahu a okolní českou krajinu, kterou jsme v takovém množství asi v jiném americkém filmu neviděli. Druhá hvězdička za vedlejší roli Marka Vašuta. Ta třetí je za Anthonyho Hopkinse, který nepředvádí nějak extra výkon, ale na hvězdičku to stačí. A ta poslední, to už vážně cucám z paty, třeba za ústřední hudební motiv....

Bat 21 (1988)

Hodně realistické válečné drama. Sice trošku nudné, ale se skvělými hereckými výkony Hackmana a Glovera.

Krvavý příliv (1995)

To, co dělá z Krvavého přílivu tak velký film je jeho schopnost přenést strach z nukleární katastrofy do duší všech diváků. Skutečnost, že celý osud civilizovaného lidstva závisí na posádce USS Alabama vyvolává nepříjemně dusnou atmosféru. Oba hlavní představitelé (Hackman, Washington) ve svých rolích září a všechny dialogy jsou perfektně napsány. Ve skutečnosti osud civilizovaného lidstva nezávisí na posádkách nejmodernějších ponorek, nýbrž na obrovských skladech chemických a biologických zbraní v Arizoně a Utahu. Jestli vás problematika zajímá, pro začátek doporučuji knižní sérii Richarda Marcinka Profesionální Válečník - ale opravdu jen pro seznámení s prostředím amerického námořnictva...

Nepřítel státu (1998)

Imho film roku 1998. Množství akce, vzrušení a humoru. Užíval jsem si sledování jednotlivých postav, obzvláště Barryho Peppera a Setha Greena. Dobrý nápad, který vás nutí zamyslet se nad tím, zda-li vaše soukromí je opravdu soukromí! Doporučuji každému!

Za nepřátelskou linií (2001)

Na projekci filmu jsem byl pozván některými přáteli, kteří to strašně moc chtěli vidět. Ale já byl skeptický. Owen Wilson jako akční hrdina??? OK, více jsem se zmýlit nemohl. Film je velmi dobře uvařen a Owen Wilson hrál prostě náramně. Akce byla většinou realistická, let výborně zpracován a scénář zajímavý. V době, kdy jsme zahlcováni americkými válečnými snímky z Vietnamu či druhé světové války je Za Nepřátelskou Linií osvěžující závan větru, který konečně ukazuje i jiné než americké militantní složky. V kině jsem seděl v první řadě hned u dveří a přesto jsem odcházel nadšen.

Robin Hood: Král zbojníků (1991)

Imho byl Kevin Costner na roli Robina Hooda ještě poměrně mladý. Vždy jsem si Hooda představoval jako mladého psance, ale zas tak mladého ne. Ale to vůbec nevadí. Ale Robin hood je nestydatě dlooouhý. Morgan Freeman zde nemusel být vůbec, ačkoli je velice nadprůměrný jako obvykle. Zbytek obsazení je zajímavý snad až na Alana Rickmana, který hraje jako šašek a nikdy nevypadá jako záporná postava.

Šaman (1992)

Příjemná hudba, příjemný Connery, příjemné prostředí, příjemná kamera, příjemná Lorraine, příjemný film pro příjemné chvíle pohody :)

První rytíř (1995)

Tento film byl úplně jiný, než jsem si představoval. Richard Gere, nadaný herec, byl nesprávnou volbou. Zbytečný průměrný film.