Kašlu na lásku (2003)

Za tu krásně retro atmosféru nemůžu jít pod průměr. A za perfektní ústřední dvojici Renée a Ewana nemůžu dát průměr. Ale zase za několik nudných pasáží nemůžu dát plný počet. Ať počítám jak počítám, čtyři hvězdy si to zaslouží.

Sám doma 3 (1997)

He he... klasický průměr. Otravný dětský představitel, sympatický záporák, starostliví, z počátku ignorující rodiče... bla bla bla. Pro nižší hodnocení tu je tuna horších filmů, tady jsem se aspoň po většinu času usmíval.

Pavoučí teror (2002)

Tohle mělo být co? Horor? Ani náhodou. Komedie? Trochu. Parodie? Určitě, ale nechtěná. Triky jsou průměrné, taktéž herecké výkony. O půvabu mladičké Scarlett Johanssonové tady mluvit nebudu, nosil bych jen dříví do lesa. Na jedno zkouknutí ujde, na víc ani náhodou.

Mizerové (1995)

Ano, to je ono. Tak má vypadat správná akční komedie ve stylu "buddy-movie". Smith i Lawrence jsou ještě neokoukaní, Bayův styl se mi líbí a hudební stránce také není co vytknout. Bay si prostě skladatele vybírat umí. Mark Mancina složil akční muziku, první vlaštovku na poli moderní akční hudby, jejímž králem je následující režisérův počin Skála.

Mizerové II (2003)

Proč nedám plné hodnocení? Jednoznačně proto, neboť jsem čekal tak trošku jiného. Je tu až příliš mnoho akce, což by samo o sobě nevadilo, ale to bych nesměl být fanouškem jedničky. Will Smith i Martin Lawrence hrajou téměř stejně i po letech, Joe Pantoliano se také vůbec nezměnil. Vadil mi trochu nevýrazný záporák a ne příliš podařená hudební složka. Jinak jde o nadprůměrný akční film, jaký se dnes těžko hledá.

Ostrov (2005)

Po Skále jednoznačně nejlepší Bay. Michael nenatočil svůj tradiční bezhlavý akčňák, ale do filmu zakomponoval i jakousi vizi budoucnosti, která není až tak nereálná. Budoucnost zde opírá o problémy současnosti a to klonování. Samozřejmě nebudeme ušetření ani toho starého dobrého Baye. Akční scény jsou brilantně natočené, honička dokonce předčí tu z Mizerů 2. Hudba je taktéž na velmi vysoké úrovni. Celý dojem z filmu mi ale kazí nepříliš povedený závěr. Scarlett Jonansson je opravdu nádherná, Ewan McGregor roste v budoucí Hollywoodskou hvězdu té nejvyšší svítivosti a já nejsem vůbec proti.

Specialista (1994)

Další z filmů, na které nedám dopustit. Perfektní herecké obsazení v čele se specialistou Sly Stallonem, neuvěřitelně sexy Sharon Stone a slizským Jamesem Woodsem. Efektní výbuchy, nádherná atmosféra, kterou jen umocňuje výborný soundtrack, který každému doporučuji.

Kontakt (1997)

Je mi to strašně líto, ale Kontakt mě vůbec neoslovil. Po obrazové a zvukové stránce mu není co vtknout, ale strašně mě iritovalo posledních cca 30 minut. Nechci spoilerovat, tak se raději koukněte sami.

Muž se dvěma mozky (1983)

No jo, klasická Martinovka. Tentokrát okořeněná prvky sci-fi... No, alespoň něco originálního. A taky jsem se párkrát nasmál. Tak jo, průměr.

Vesmírní kovbojové (2000)

Průměř. Parta důchodců si vyletí do vesmíru. Sice originální, ale průměrné. Eastwood by měl točit úplně jiné filmy. Poslední dobou mu to celkem šlape. A herecké obsazení je jaké je určitě jen z jednoho důvodu. Režie: Clint Eastwood. Jak jinak si vysvětlit tolik staříků v jednom filmu? Všichni už počítají s tím, že zbytek života dožijí v jednom obrovském domově důchodců a tak zkoušejí, jak jim to ve společném soužití půjde.