Až vyjde měsíc (2012)

Chvílema sem tak docela nepobíral, na co se to vlastně dívám. Kdyby mi někdo tenhle film doporučil a popsal o co tam de, řekl bych si, co to je za úchylnou hipsterskou podivnost, ale jméno režiséra mě přesvědčilo si to pustit a bylo to fakt pěkný. Originální, divný, rozverný, s roztomile nehodící se hudbou a překvapivě fungujícím obsazením. Docela dlouho mi trvalo, než jsem si zvyknul na toho hlavního kluka, protože měl fakt divnej obličej i chování a kamera ho navíc často dlouze zabírala zblízka a nebavilo mě na něj koukat, ale pak jsem si na něj nějak zvyknul a bylo mi ho i docela líto, takže jsem mu fandil, ať mu to s tou labilní holkou vyjde. Docela mě překvapilo, že ačkoliv tu skoro všechny postavy jsou extrémně introvertní suchaři s mindrákama, i přesto de o takovej milej a místy vtipnej film, nějak to sem zapadlo, ale to mě už u Andersona nepřekvapuje. 70%

Fantastický pan Lišák (2009)

Andersonův excentrickej smysl pro humor mi občas sedí a občas ne, v tomhle případě jsem si nejdřív říkal, co to proboha sleduju, ale pak jsem si tuhle obsahovou i formální výstřednost oblíbil a bylo to super. Hodně se mi líbila i hudba, třeba při scénách, kdy liška s vačicí kradli farmářům slepice nebo mošt a bylo to fakt nápaditý a mělo to spád. Líbilo se mi to hodně. 80%

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Docela jsem u toho byl vyšokovanej, nejvíc mě tam ale stejně bavila postava toho táty, jak se snažil ke všemu přistupovat racionálně a objasnit, co se děje. 70%

Mise (1986)

Hodně emotivní snímek o tom, jak si pár Jezuitů užívá dočasnou idylku s domorodými indiány a snaží se je "domestikovat". Nejvíc na mě zapůsobila scéna, jak se De Niro vydal na tu jejich misii formou poutní cesty, aby dosáhl pokání a katarze. Určitě v tom sehrála roli i hudba, ale to jak se očistil a naprosto sesypal, přišlo mi to jako nejsilnější scéna celýho filmu. A taky se mi líbil ten nenápadně vylíčenej vztah toho mladýho domorodýho kluka, co si De Nira oblíbil a všude ho pak doprovázel. A Morriconeho soundtrack je boží.

O myších a lidech (1992)

Moc hezká adaptace Steinbeckova románu, atmosférou mi to trošku připomínalo Darabontův Shawshank nebo Zelenou míli. Smekám před Sinisem, že to odrežíroval takhle citlivě a zkušeně zároveň. Malkovich se mi do role Lennieho zprvu moc nehodil, ale zahrál to opravdu výborně. Konec byl fakt smutnej. Jeden z mála filmů, co se může směle srovnávat se svou knižní předlohou.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Docela mě to bavilo, ale něco tomu chybělo. Atmosféra války ve Vietnamu tu byla hodně nevyužitá, je to spíš taková rodinná blbina s komickejma postavama (John C. Reilly) a skvělym Samuelem L. Jacksonem. Ostatní postavy mě moc nezajímaly, samotnej Kong byl celkem dobrej a jeho bitky s jinejma potvorama byly fajn. Ten film měl ale na víc. 60%

Kráska a zvíře (1991)

Moc hezká pohádka, docela mě nalákala na hranou verzi do kina.

Logan: Wolverine (2017)

Po pár dnech to ve mně vyrostlo a těch 5* si to zaslouží, jedná se fakt o hutný drama, do kterýho všichni dali maximum. Hugh Jackman a Patrick Stewart jsou super, ta malá holka je asi největšim dětskym objevem od dob Chloe Moretz z Kick-Ass a potěšil mě Boyd Holbrook, kterýho mám poslední dobou čim dál tim radši. Hodně dobře se tu povedlo vystihnout tíživou atmosféru, akce je drsná a živočišná (i když občas trochu smrděla CGI) a celkově se jedná o dost možná nejlepší film z celé X-Men série. 90%

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Skvělá česká komedie, kde sice skoro všichni studenti gymnázia už maj kouty a vypadaj tak na pětatřicet, ale nedá se jim upřít rozverná lvičí nátura, která se mísila s elegantním a uctivým chováním vůči přísnému, přesto duchaplnému učitelskému sboru. Má to svoje kouzlo a něco takovýho se dalo natočit asi jen v té době, neumím si představit, jak by to dneska mohlo fungovat tak hladce a přirozeně jako tehdy. 80%

An Evening with Kevin Smith (2002)

Kevin Smith je neskutečně pohotovej a vtipnej vypravěč, fakt se mi líbilo, jak úplně v klidu a s nadhledem reagoval na nějaký úplně nesmyslný dotazy studentů a ještě je dokázal mega vtipně utřít, ale zároveň mu nedělalo problém dělat si prdel i sám ze sebe. Škoda, že jsem na vejšce neměl taky takový přednášky :). 90%