Sebevražedný oddíl (2016)

Původní předlohu neznám, což je asi mou největší nevýhodou při hodnocení Suicide Squad. Jako akční film celek funguje dobře, ale tím to bohužel končí. Nechápu celkovou kostru filmu a co víc, výsledek mi připadá tak trochu hloupý. Nová podoba Jokera je mi krajně nesympatická a pro mě osobně je to jedno z velkých zklamání. V celém snímku je jen pár momentů s pověstným wow efektem, ale jinak je to prostě jen těžký průměr.

Králové hor (2015)

Snímek jež se nápadně podobá filmu Bella a Sebastian. Jak přátelstvím mezi malým chlapcem a "divokým" zvířetem, tak prostředím, ve kterém se příběhy odehrávají. Dějově je propracovanější spíše Bella a Sebastian, Králové hor jsou pak takřka dokumentárním náhledem do říše fauny žijící v Alpách s velmi prostou dějovou kostrou. Ale... Za neskutečné a detailní záběry jak horských scenérii, tak samotných zvířat, by se nemusely stydět ani ty nejlepší dokumentární kousky.

Honnold 3.0 (2012)

Krátké okénko do života pravděpodobně nejlepšího horolezce současnosti, ve kterém se divák dozví něco málo o Alexovi, je svědkem toho, jak Alex začíná lézt bouldery, aby krátce na to vylezl jeden z nejvyšších a nejtěžších a dále jeho ohromujícího výkonu na Yossemitských nejvyšších stěnách... a to všechno bez lana a až na menší výjimky i bez jištění v rekordním čase... Strhující, napínavé, pohodové + krásné záběry na přírodu, skvělá práce kamery a sedící hudba.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Troufám si tvrdit, že na tehdejší dobu a vlastně i na tu dobu dnešní je tohle pořádný kus poctivé filmařiny, kde je snad jedinou vadou na kráse přílišná délka filmu. Exteriéry jsou skvělé, kulisy naprosto autentické, atmosféra hmatatelná v každé minutě, herecké výkony uvěřitelné a ta hudba prostě legendární!

Meru (2015)

Dosud asi tím nejlepším, co se dá na poli dokumentárních filmů o horách zhlédnout. Konečně dokument, který vytěžil z majestátních hor jejich potenciál do posledního záběru a bral divákovy dech s každým novým střihem. Do toho zde máme osudu ústřední trojice, které jsou stejně tak poutavé jako to, oč se ve snímku pokouší. Napínavá podívaná, pastva pro oči...

Kobry a užovky (2015)

Náhled do okénka okraje společnosti, jež diváka donutí uvažovat nad tím, jak někteří lidé mohou mít platný občanský průkaz bez razítka nesvéprávný. Pokud chcete vidět lehce nadprůměrný snímek z našich luk a hájů, který je kostrou velmi podobný snímku Warrior, nelze než doporučit. Dobré herecké výkony a originální přezdívky vzhledem k bratrskému příjmení.

Cesta vzhůru (2015)

Dokumentární film, který jako málokterý ukazuje, jakým způsobem se může v dospělosti projevit zanedbaná péče o dítě. Ano, bylo to pravděpodobně jedno z poslání snímku, ukázat divákovi onu oběť, jež s sebou tento životní styl přináší. Kdo by to byl řekl, že takřka 20 let cestování po světě zanechá na rodině, nebo alespoň na některých jejích členech následky, ale... Jak už se tady objevilo v několika komentářích, určitě by dokumentu prospělo, kdyby se především soustředil na hory jako takové, než-li na horolezcovu rodinnou stránku. Okénka do Radkova soukromí totiž místy celkem nudí, až otravují, popřípadě nepřestávají vyvádět z údivu... Záběry z Himalájí jsou ovšem úžasné a celé to drží o příčku výš, než si to zaslouží.

Osm hrozných (2015)

Výborný film vystavěný na dialozích, který donutí diváka přemýšlet a vtáhne jej do děje. Scény budoucí se nedají moc dobře předvídat, což je další velká kladná stránka tohoto snímku. Opět výborná hudba, skvělá zápletka, brilantní herecký výkon Kurta Russella... Každopádně snímek není pro každého a je třeba zvážit, zda se někomu chce sledovat tři hodiny dialogů v komorním prostředí. Od velkých komerčních trháků, jakými byly Django, Hanebný pancharti a Kill Bill, se tento film diametrálně odlišuje a spíše se podobá starším dílům Tarantina.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Pokud nemáte rádi Leonarda DiCapria, budete tento film zbožňovat a to i za předpokladu, že Leo je jeho ústřední postavou. Ve zkratce bych to popsal jako sledování toho, jak právě DiCaprio dvě hodiny trpí a bojuje o svůj holý život. Nicméně nutno podotknout, že Leo v roli lovce kožešin trpí opravdu s velikou grácií v nádherném prostředí, u toho jej točí dokonalá kamera, tu a tam mu po boku v roli záporáka sekunduje Tom Hardy, atmosféru podtrhává ponurá hudba a celé to do sebe tak nějak zapadá, že Vás ten film nepustí a to ani ve chvíli, kdy si uvědomíte, že mu takřka chybí děj. Je to prostě ryzí survival s lehčím motivem pomsty. Je pár drobností, které mi přece jen nedají spát a musím je zmínit. Samozřejmě je to více než tuhý kořínek Hugha Glasse a trochu uměle působící méďa... Jinak to byla ovšem pecka!

Creed (2015)

Vydařené drama z prostředí boxu, jež velice zdařile navazuje na Rockyho ságu a chystá půdu pro další pokračování. Pokud si i ty udrží stejnou kvalitu, Rockyho odkaz bude žít navěky! Amen!