Black Mirror: Bandersnatch (2018)

Na Black Mirror celkem obyčejný příběh, který dělá zvláštním fakt, že si jeho hlavní postava uvědomuje, že je ovládáná někým jiným - divákem. Divákem, který je ale také manipulován a tlačen jít po vyšlapaných cestičkách ke konci, který nejde tak úplně změnit. Hodně frustrující podívaná, která mě místy doháněla k šílenství. Slovo Bandersnatch teď nějakou chvilku nechci slyšet.

Sestra (2018)

Devadesátiminutová únikovka z kláštera kdesi v Rumunsku, která je celkem na sílu naroubovaná na Conjuring. Sestra tancuje na hraně mezi mysteriozním hororem a fantasy filmem, takže to místy působí, jakoby se měl každou chvíli objevit HellBoy, který s pomocí starých artefaktů zavře portál do podsvětí. Místo něj tu ale pobíhá zmatená Farmiga s Bichirem, kteří mají dlouhé vedení a nechají se děsit prvoplánovými lekačkami.

Upgrade (2018)

Sedněte si a užijte si jízdu! Totální kyberpunková paralýza!

Zlý časy v El Royale (2018)

Jako jo a ne. Spousta originálních nápadů, výborné prostředí a dobře napsané a zahrané postavy ve filmu, který ale postrádá tempo. Kvůli tomu z Bad Times at the El Royale pravděpodobně nikdy nebude kultovka.

V pasti (2018)

Slušná podívaná, z které člověk občas chytá paranoiu. Jen zamrzí, že si Susanne Bier vybrala k rozvedení zrovna tu méně zajímavou část příběhu, kde se budují charaktery, ale ty dva nejzásadnější se dostanou ke slovu až moc pozdě. Proto pak závěrečná dvacetiminutovka po emocionální stránce úplně nefunguje.

Ellen DeGeneres: Relatable (2018) (pořad)

Hořkosladká řachtanda, díky které je Ellen mnohem uvěřitelnější, než její výstupy na pohovce svojí vlastní talk show.

The American Meme (2018)

Mrazívý dokument o osamělosti social media influencerů a dalších bizardnostech dnešní digitální doby.

Aquaman (2018)

Aquaman má na jednu stranu špatnej příběh plnej prkenných hlášek a hereckých výkonů, na druhou je to ale pekelně zábavná podívaná zasazená do tak vymazleného prostředí, které tu snad nebylo od Avatara. Cringe, kde se baví i ta nejposlednější digi-ryba, Willy už nepotřebuje zachránit a jedna Verneovka dostává moc pěkné cameo. Tenhle mix Souboje titánů, Star Wars a Indiany Jonese uzavírá rok 2018 ve velkém stylu. Až se na tohle budou dívat Japonci, tak budou tak strašně vyděšený a zároveň vzrušený z toho kolik je tam chapadel!

Psí ostrov (2018)

Vymazlené do toho nejposlednějšího detailu, ale příběhově jsme se tentokrát s Wesem minuli.