Bezvadíkyještěprosím (2010)

HappyThankYouMorePlease - komedie plná dojmů, která si hraje s myšlenkovou soustavou jako už dlouho žádná. Neoslňuje vizuálními nápady. Ani ten příběh není kdo ví jak originální. Ale stačí zavřít oči a zaposlouchat se. Už se vidíte? PS: Woody Allenovi musí zvonit v uších pokaždé, když se na tenhle film někdo dívá.

Cizinec (2010)

Nejlépe oblečený film roku, čímž výčet toho NEJ zřejmě končí. Florian Henckel von Donnersmarck se možná brzy stane synonymem pro (filmový) KÝČ. Stylizace ala The Brothers Bloom, kdy vezmeme hlavní postavy oblečeme je do drahých kostýmů a vsadíme do současnosti, nefungovala už v TBB a nefunguje ani teď. Ale celková nálada snímku pohybující se někde mezi Duplicity a Mr. and Mrs. Smithovi mě bavila. Sice bez břitce originálního scénáře, s průhlednou zápletkou a bez výraznějších hereckých výkonů, zato s celou řadou úsměvných momentů.

Láska a jiné závislosti (2010)

K čertu s tím! K čertu s hodnocením na csfd, rottenech a imdb! LOVE AND OTHER DRUGS RULES! ROCKS! etc. Vymazlenější romantickou komedii, aby člověk pohledal. Chemie mezi Anne a Jakem naprosto odzbrojující stejně tak, jako fakt, že LAOD funguje dobře v komediální rovině i dramatické. K dokonalosti jí chybí snad jen M.J.Fox ve vedlejší roli! PS: nikdo tam není oblečenej, trapas. :-)

Vem si mou duši (2010) odpad!

My Soul To Take 3D? Wesi vážně? Už ve 2D prostoru je tahle "dušičkařina" o ničem. Nezajímavý strašák. Nezajímavé postavy! A přízrak osudovosti? Kdeže. Začátek přepálený - ve stylu Halloween H2O Revisited. Plus schizofrenie snad nikdy nebyla podaná takhle bezkrevným způsobem. Když cca ve dvacáté minutě začne Craven vykrádat sám sebe, začíná se člověk bát o osud dalšího Vřískotu. Zbytečný hororový přírůstek a My Time To Take!

Pod jednou střechou (2010)

Na film, který se jmenuje Life as We Know It, málo ze života. Ale za Radiohead - Creep - ukolébavku, za Katherine Heigl a Joshe Duhamela a za celkové osobní kouzlo, prostě nemůžu jít pod 3*. Škoda přepálené stopáže a dneska již otřepané zápletky. Podobnost s Catch and Release náhodná?

Králova řeč (2010)

T-t-tenhle film Vás odnaučí koktat. Neboť na jeho konci nebudete mít slov. Chladná, sešněrovaná, konzervativní a neskutečně atmosférická podívaná, která má duši. Bezchybně fungující od režie, hereckého obsazení, kamery, hudby až po práci se statisty. Hooperovo velké řečnické vítězství. I'm speechless!

Ať vejde ten pravý (2010)

You have to invite me in! Remake, který svému předobrazu ostudu rozhodně nedělá. A pranýřovat jej pouze za svůj nečistý původ je hloupost. Byť se srovnání nevyhne. Pravda - americké do morku kostí. Líbivé, rozostřené, ale i poctivě mrazivé a pocitové. Jen prostředí způsobuje, že zápletka s šikanou není úplně uvěřitelná. Když už Reevesovi nestačí síly, přijde na řadu bezchybný Michael Giacchino. Ve vší té záplavě instantních hororových polívek je ale tahle poctivá, knedlíčková. Tak nestůjte ve dveřích a nechte se pozvat dál.

Město žen (2009) (seriál)

Když jeden seriál klesá kvalitativně vinou scénáristů do horoucích sitcomových pekel (HIMYM), objeví se z ničehož nic překvapivá alternativa, která si mě získala už samotným pilotem. Courteney Cox a Christa Miller jsou ty nejmocnější zbraně, o kterých Bill Lawrence ví a nebojí se je použít. I s 40 na krku se dá užít spousta zábavy - tak proč se chovat dospěle? Otázkou zůstává - jestli Cougar Town dokáže udržet nastavenou laťku. Po 10 dílech totální guilty pleasure! Po 20 dílech guilty as charged. GAC! GAC! GAC!

Zodiac (2007)

Dokonale Capotovsky chladnokrevné a mrazící až do morku kostí. Všechna slova jsou jinak zbytečná, neb tohle se musí vidět. Posedlost všech zúčastněných přenesená na diváka. Spoustu myšlenkových podnětů a skládačka, která se nikdy neomrzí, byť nemá jednoznačné řešení.

Cedulky (2008)

The sweetest thing about communication and finding love when you least expect it. :-)