Skála (1996)

Strhující, výborně vizuálně zpracovaná akční podívaná. Film skvěle odsýpá a hluchých míst v něm naleznete asi tolik, co automatů na kondomy ve Vatikánu. Sean Connery tahá z rukávu jednu břitkou hlášku za druhou a s grácií, i pres svůj věk, staví Nicolase Cage na druhou kolej. Michael Bay se tímto filmem zřejmě dostal na vrchol své kariéry.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Z velkého potenciálu herní série Tomb Raider dokázal Simon West vytvořit úžasně bezduchou filmovou hříčku, která postrádá nápaditost. To nejlepší z celého filmu se vešlo do filmového traileru. Zaujmout může snad jen přítomnost Angeliny Jolie a Chrise Barrieho.

Tygr a drak (2000)

Brilantní zpracování staré čínské legendy. Úchvatné scenérie, emotivní hudba, skvěle vykreslený příběh a fantastická choreografie. Těmito slovy by se dal shrnout Tygr a Drak. Nebýt poněkud zdlouhavého začátku, nebylo by o absolutním hodnoceni pochyb.

Zločin je extrémní sport (2002)

Čistokrevné béčko. Nikterak originální příběh, pár slušných akčních scén a spousta hluchých míst. Naštěstí se to díky střízlivé stopáži filmu dá snést. Jen od Stephena Dorffa jsem čekal něco víc.

Daredevil (2003)

Ben Affleck není typický akční hrdina, což se v některých scénách vykazuje jakousi toporností, nicméně role slepého právníka mu sedne. Vyzvednout musím především Michael Clarke Duncana a Colina Farrella, kteří skvěle vykreslili "komiksovost" svých postav. Také vizuální stránka filmu je na jedničku, příkladem budiž scéna, kdy skrze dopadající kapky deště Matt poprvé "spatří" Elektru.