Můj auťák Brouk (2005)

Je málo filmů, u kterých se sejde celá rodina bez rozdílu věku. Tohle je jeden z nich.

Crash (2004)

Tento film mi ukázal jedno: Každý Američan je rasista a má v šuplíku nabitou bouchačku. Tedy alespoň tak to prezentuje Paul Haggis ve svém snímku. Předkládané příběhy jsou velmi šablonovité, lehce předvídatelné a vlastně ani ničím převratným nezaujmou, ale něco v nich přeci jen je. Zasloužené tři *. Víc ani chlup.

Doom (2005)

Mějte mě za blázna se špatným vkusem, ale filmový DOOM má všechno, co jsem od něj, jako fanda herní série, očekával.

Jason X (2001)

Nebýt hereček, nebylo by na co koukat.

Osamělý mstitel (2003)

Tenhle film pohřbívají dvě věci. Tou první je scénář. Příběh je plný nelogičností a těžko uvěřitelných situací, dialogy scénárista asi odposlouchal od dětí, když si hráli na policajty a zloděje. Druhou mínusovou položkou je neodůvodnitelná délka - 110 minut je na příběh o chlápkovi, co za symbolické pomoci dvou černochů zničí narkomafii, poněkud příliš. Klady jsou také dva. První z nich je scéna, kdy Sean (Vin Diesel) umlátil holýma rukama překupníka drog a tím druhým kladem je samotná Dieslova přítomnost.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Mám Sci-Fi rád. I když vím, že je Vesmírná odysea považována za klasiku, musím se ptát: " Proč?!" Celý film jsem se nesmírně nudil. Ono dívat se 10 minut na přistávací manévr kosmické lodi za doprovodu klasické hudby je tak otupující, že se divím, proč tento snímek nepoužívá některá z tajných služeb na vymývání mozků.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Všudypřítomný brutální humor, rozdvojený Carrey a jeho tři synové, kteří nejdou pro říznou hlášku daleko a okouzlující Renée Zellweger. To je to, co se mi na tomhle filmu líbilo :-)

MacGyver (1985) (seriál)

Nikdy nezapomenu na ty časy, kdy jsem se vrátil ze školy a čekal, až budou dávat MacGyvera...

Saw: Hra o přežití (2004)

Zvrat na konci byl super, ale nejvíc mě dojala scéna, kdy oba hlavní protagonisté, kteří byly připoutání okovy, našli pilku na železo, a místo toho, aby přeřízli ten visací zámek, který spojoval okov na jejich noze, začali pižlat ten masivní řetěz a tvářili se u toho hodně zoufale. Na konci filmu si pak jeden z nich (byl to doktor, hlava učená, inteligence amerického národa) uřízl nohu. Američani maj prostě pod čepicí.

Santa je úchyl! (2003)

Billy Bob Thornton jako svérázný Santa s lahví burbonu v ruce rozdává nadávky místo dárků a oddává se análnímu sexu s tlustými ženami. Co od tohohle můžete čekat? Absolutně ulítlou komedii přeplněnou suchým humorem a hektolitry alkoholu. Nic pro puritány a fanatické křesťany .