Policejní, adj. (2009)

Viděno na LFŠ 2011. Hlavní důvod proč jsme šli na tenhle skvost byl ten, že ve Slováckém divadle potom promítali Amer a nechtělo se nám přebíhat, protože Slovácké divadlo je od všeobecného dění trochu dál. Radši jsme měli jít na dokumety od Roberta Sedláčka, to je aspoň zábavný člověk, narozdíl od Policejní, adj. kteréžto nebylo zábavné ani trochu. Ono to vlastně nebylo vůbec nic. O tom v podstatě svědčí to, že polovina sálu odešla v průběhu filmu a polovina z té poloviny co zůstala spala (já sem tam taky). Ten film definuje jedno slovo a to je únavný. Neskutečně dlouhé záběry na nic, jako třeba hlavní hrdina opřený o sloup, kde jediné zpestření je paní, která projde a venčí psa. Úplně zbytečných dlouhých a nudných točených naprosto statickou kamerou, která tam prostě jen tak stojí a dívá se na nějaké nezajímavé dění ničeho. Navíc, ta těžká zápletka o prá jointech, to je fakt k smíchu. A kde je to těžké psychologické dilema?! Přiznám se že trochu prča to byla, zasmál jsem se totiž například u rozboru písně. Jinak je to ale přenudná, předlouhá blbost o ničem. A špatně natočená. Až na německy dabované pinku je tohle můj největší krok mimo na letošním LFŠ. Jo a ještě, to že kamera zabírá nějaký psaný dokument (a poměrně dlouhý) a čeká se až si to divák přečte se naposledy požívalo snad v němých filmech.

Náhoda (1981)

O panu Kieslowském jsem doteď nikdy neslyšel a proto jsem s tímhle filmem vstupoval do neznámých vod a tudíž poměrně opatrně. Postupně to ale získalo takové rozměry, že jsem koukal jako...koukal jsem. Mladý Bogusz Linda ukazuje že je výborný herec. A první povídka byla nejlepší. Moc si to už nepamatuju, přecijen těch filmů po tom bylo ještě dost, ale bylo to hodně povedené. A vůbec se mi celkově líbila práce režiséra, určitě se chci podívat na další filmy tohohle pána. (viděno na Letní filmové škole 2011)

Ples bláznů (1988)

Olaf Möller mě pěkně sral. Nasliboval vždycky hory doly a pak pustí takové hovno. Tedy hovno, ty přišly až potom, tohle se ještě celkem dalo, až na ten námět, protože homosexuální pinku fakt není šálek kávy heterosexuálního muže. Umělecký dojem sice nějaký byl (a za ten moje hodnocení) jinak ale nuda, stejně jako všechna pinku, která jsem na letošní (2011) LFŠ viděl.

Čtyři lvi (2010)

Nářez, nářez, nářez, NÁŘÉZ!!! Uf, no ale fakt. Můj první film na Letní filmové škole 2011 mě naprosto odrovnal svým třeskutým (doslova) vtipem. A přitom to není až taková bláznivina jak se zdá, v podstatě je to i celkem vtipná kritika terorismem posedlé společnosti, ale i samotných teroristů. A navíc, a navíc! je tam spousta nezapomenutelných scén, kdy jsem se málem počůral smíchy a rozhodně jsem v sále nebyl sám. "Ty nás chceš zabít? Nakonec jo. A proč? Jihád vole!"

Ghoulies (1985)

Představte si že si kráčíte z cukrárny po chodníku a v tom projíždí auto, otevře se okýnko, někdo se z něj vykloní a zařve: "ČURÁKU!" a odfrčí pryč. Asi takový jsem měl pocit, když ten film skončil. Takový jako že bych mu rozbil držku, ale nemůžu.

Mixed Doubles (2006)

Nebylo to špatné, akorát ty vtipné scény, ty nebyly moc vtipné. Ono když někdo zrychlí obraz, neznamená to že je to zábavné. Každopádně je takové jiné, oproti ostatním indickým filmům, blíže k uvažování západního diváka. Akorát jsem nějak nepobíral, proč střídavě mluvili anglicky a hindsky. Jasně, angličtina se v Indii běžně používá, ale trochu mě to sralo.

Lexx - Série 1 (1997) (série)

Největší divnost co jsem kdy viděl.

Bez milosti (1995)

Taková sestava mimoabecedních neherců se jen tak nevidí. Na písmeno Z se možná doškrábe Billy Blanks, kterého jsem měl kdysi celkem rád. Jalala jsem nikdy rád neměl no a Tarzan? Ten hraje asi jako Rainier Luftwaffe Wolfcastle v dobách největší slávy. Na ty počítačové protivníky se hodí jeden velmi pěkný staročeský výraz-kokotský.