Frajeři (2009)

Animace je opravdu světová, zajímavá, líbila se mi hodně. To bychom měli polovinu žánru. S druhou půlkou, komedie, už je to horší, moc sranda to teda není... Ale Zoran je borec:-)

Torched (2004)

Nápad s vymknutím dobrý, ale to je tak vše, některé "brutální" scény působí směšně i na amatéřinu... Jediná scéna, která mě zaujala byla scéna s el. pilou. Proto jedna hvězda, jinak by to byl čistý odpad, jelikož jsem se 95% filmu nudil. Jo a zdání klame, mám hodně silný žaludek, ale tady jej vůbec není potřeba.. Navíc to bylo hodně chaotické a jednoduše, špatně natočené.

Lži (1999)

"Máš rád vůni hovna?" Bij mě! Prosím, bij mě!" Teď vím, že mě opravdu miluješ. Nikdo jiný by totiž nejedl moje hovno." No není to roztomilé? Odpovím si sám: Ani ne:) A ne, Gojitmal není o fekálních radovánkách, žádný čokoládový sešn se nekoná... Gojitmal je totiž o bití. O plácání po prdeli vším možným, od prutů, desek, až po násadu od motyky. A ne, není to ani trochu zábavné, myslím že i ortodoxní masochista by u tohoto filmu usnul :-) Vezmeme to popořadě, osmnáctiletá J chce přijít o panenství a pojede svůj věneček dát Y, osmatřicetiletému sochaři, se kterým se před tím jen telefonovala. První setkání je rozděleno na tři otvory, doslova. Pak přijde druhé setkání, lehké plácání po zadku a pak... Ze začátku má film našlápnuto, především zpracováním, rozhovor s představitelkou hlavní role ještě před vznikem filmu, zásah režiséra do rvačky a obyčejný sex. Ale jak příjde na bití, stane se Gojitmal jen sérií záběrů na dva lidi pleskající se po prdeli. Ke konci filmu jsem ty scény přerychloposunul (a ne, nikdy jsem zastavovat nemusel). Film samozřejmě má nějakou "hlubší" myšlenku, ale v tom otravném stereotypním pleskání se jaksi vytratí. A to jsem ze začátku očekával, že to bude gradovat podobně jako Moju/Blind Beast, až k vrcholné extázi, smrti. Hovno, nestalo se. Úchylné? Mírně. Pobuřující? Ani ne. Nudné? Hrozně...

Duke Nukem (2010)

Čekal jsem nějaký nářez... Je to parádně udělané, Duke je (v obličeji) důvěryhodný, ale jinak je to nic. Za zmínku stojí tedy jen představitel Duke Nukema a prostředí. I když ty dvě minuty, co jsem mohl čekat, že:-)

Arcana (1972)

Hm, hodně velká divnost, po skončení jsem si připadal jako by mi někdo do hlavy dvě hodiny vrtal vrtačkou. Ono to vygraduje do tak zběsilého finále, že vůbec nechápete co se to děje. Čistý horor to není, ale je to velmi originální, rozhodně jedna z lepších, méně známých Itálií.

Frida (2002)

Frída ve své době bořila tabu, byla v podstatě dnešní moderní ženou, chtěla být nezávislá, být lepší než muži Což se ji vlastně podařilo), ale paradoxně muže potřebovala, měla dost pestrý sexuální život, ve kterém se ale vyskytují i ženy. Film o jejím životě není tak dobrý jako kniha, kterou jsem doslova prohltal a díky ní jsem shlédnul všechny obrazy Fridy, ale i Diega, který byl ve své době mezinárodní hvězdou a Frída by mohla být "jen jeho ženou", což se nestalo, Frída je dnes slavnější. Musím ale říct, že v knize je daleko větší kráva:-) Komu se film alespoň trochu líbil, mohu mu knihu doporučit, je o mnoho obsáhlejší než film, který mi přišel až moc rychlý, ačkoli přiznávám, že to bude tím, že jsem prvně četl knihu. Ve filmu mi chybělo Fridino dětství. Takže k filmu. Salma Hayek je tady opravdu úžasná a vážně celá Frida. Alferd Molina jako Diego mi až tolik neseděl, ale zase si nemyslím, že mohli vbyrat lepšího herce. Obrazově je to celé dokonalé, výborná hudba a myslím že je to pojato velmi osobitě a originálně. Příběh Frídy Kahlo zřejmě nemohl být natočen lépe, skvělý film.

Člen klanu (1974)

Hodně syrový film. A nejhorší na tom je, že se tohle opravdu dělo (někde možná ještě děje). 10/10!