Kmeny - Motorkáři (2015) (epizoda)

Mix prvního punkového dílu (myšleno, že jeho jádrem je konfrontace jednotlivých podkmenů) a předešlého costplaye (tím, že nevymýšlí pi....y a snaží se k tématu něco sdělit). Bohužel zatím stále funguje, že buď se režisér stává obětí svých ambicí a když ne, tak jeho počin působí příliš primárně.

Kmeny - Cosplay (2015) (epizoda)

Čtvrtý a doposavad nejlepší díl cyklu. Po (nazvu to vznešeně) umělecké stránce pořád jenom sedmá třída druhého stupně, ale s jasnou vypovídající hodnotou.....nebo chcete-li - nevíš nic o cosplayové subkultůře, tak tu máš kohouta. Žádné honění si trika, ale jasné costume play je tohle a tohle, tehdy a tehdy. Pro mne určitě lepší cesta, než ta zvolená například Bohdanem Bláhovcem.

Kmeny - Hooligans (2015) (epizoda)

Tak tady jsem se dobře pobavil.....to snad nemohlo být myšleno vážně. Rekonstrukce zájezdu na tuzemáku přežívajících ošetřovatelů skotu z Horní Dolní do hlavního města podívat se prvně v životě na orloj, z které vyplívá asi tolik, že hooligans je ten, komu není hloupé před školou povinnými dětmi hulákat "mrdáme starý baby do špinavejch prdelí". Jako druhý chod tu máme minutu slávy 30 kilového bitkaře, který jako jediný dorazí na domluvený "třetí poločas" s bandou natěšenejch hovádek (jejich road-movie k domluvenému místu jsem měli předtím tu čest sledovat ). A aby bylo úplně každému jasno, že jsme se opravu dostali na území těch nejradikálnějších z radikálních, tak na závěr několik záběrů domluvených fightů, dle mého názoru stažených z youtube. Zajímal by mne fundovaný názor skutečných fotbalových rváčů, ale za mne dobrý Slunce,seno,hooligans :D

Kmeny - Punk (2015) (epizoda)

První kmenová rada a hned zděšení.....zděšení je asi silné slovo, hodilo by se spíše zklamání a nebo nenaplněné očekávání. Jestli se chcete přijít na kloub letité záhadě pracovně nazvané "punk je když", tak si snad radši opatřete slepovanou pásku se stejnojmenným válem pražských V.T.Marvin. Mám li zmínit nějaký klad zde hodnocených 26 minut, tak snad jakási konfrontace mezi v čase zamrzlým old-shool punkýšem "Sidem" Hoškem a novou pokrokovou vlnou presentovanou "punkovým Jindrou Hojerem" Vincou Pipesem.........ale holky říkaly, že punk je jinde.

Kmeny - Rap (2015) (epizoda)

"Ja som MC Erik a to my microphone a ten kdo nechce veriť tem je z toho von".......ha, ha, ha. Tak tady vůbec netuším, co chtěl básník svými rýmy sdělit a přitom vzhledem k osobnosti Vladimíra 518 jsem čekal stěžejní díl celé série. Když už se rapující díl tak nějak celý točí kolem labelu BiggBoss, tak bych doporučil větší prostor pro Orionovu lidovost na úkor X-kmenově všehomíru. ps: Neznalému, jenž se blíže seznámit s tématem, bych spíše doporučil Abrhámovu Českou RAPubliku.

Pětka s hvězdičkou (1985)

Nebudeme se tady nalhávat, že máme tu čest s dalšími Pány kluky, ale já mám k Pětce z hvězdičkou, již od dětských let, specifický vztah. Téhle party jsem chtěl být členem, s touhle pětkou jsem chtěl trávit své školou nepovinné dva měsíce a ačkoliv jejich filmové dobrodružství je v pointě skromňoučké, tak v sobě kombinují prázdniny u Babičky na vsi, vůni Jižní Moravy, již zmiňované Pány kluky a svým způsobem i nesmrtelného Vikyho Cabadaje a jeho machry. Za mne určitě jeden z nejlepších, co se týče tuzemské "druhé ligy" propubescentních snímků.

Neohlížej se, jde za námi kůň! (1979)

Strýček Jedlička, sběr starého papíru, Škoda 120, závodní motokára, pionýrský šátek na krku a Věra Špinarová na zdi......dětský socialismus dle příručky Milana Klusáka "Kultura pro rok 1979". Se zmiňovanými atributy se zkrátka musí počítat, ta doba byla taková a my už s tím nehneme ani kdybychom chytli zlatou rybku a další dvě bronzové. Ale Hanibalova (neplést s kartaginským vojevůdcem :D) konina patří do skupiny těch, kteří překonaly nástrahy času a svým nešťastným způsobem patří mezi klasiku. No schválně, zastavte na ulici deset lidí s anketou " Neohlížej se, jde za námi....." doplňte.

Šéfové na zabití 2 (2014)

Šéfové na zabití = jedna z filmových události roku 2011. Šéfové na zabití 2 = nenaplněné očekávání. Nick, Dale a Kurt si pořád jednou to své....to co před třemi roky trefilo losa přímo na čumák, tak proč to teď působí dojmem zmoklého pinče?!?!? S tím zmáčeným pinčem jsem to trochu přehnal, protože když vezmeme v potaz jaké komedie se k nám poslední roky zpoza velké louže dostávají, tak si dvojka šéfu drží docela slušný standard..........kouzlo okamžiku se však bohužel vytratilo.

Muž na míru (2013)

Původním plánem zřejmě měla být současná romantická komedie, kde nadstandardně obsazené další postavy nenápadně pomáhají hlavním hvězdám udržet vysoce nastavenou laťku. No a výsledek je průměrné zpracování nadějného tématu, kde vedlejší role zcela zastiňují nevýraznou ústřední dvojici.......ale hlavně, že se nikomu nic nestalo :D

Hněv Titánů (2012)

V prvé řadě je masakr, co už jsme schopni (myšleno filmové efekty) natočit......tady není co vytknout. Bohužel tu ale ještě máme příběh a když vezme v potaz se ještě (světe div se) točí snímky, které nestojí na dvouhlavých potvorách, tak nezbývá než konstatovat, že děj by měl být to oč tu běží. Po této stránce nejde práce pánů scénáristů (a že jich bylo) rozhodně nazvat první ligou. Hněv Titánů je typickou ukázkou prázninového "vau!" blockbusteru, který jednorázově roztáhne bulvy do rozměrů hodných animované postavičky, ale za týden si ani nevzpomenete.