Soudkyně Barbara (2015) (pořad)

"Nový programový ředitel televize Barrandov František Borovský přichází měsíc po svém nástupu s první programovou novinkou"...........chápu, pan Bobrovský před tím šéfoval slovenskou "Jojku", kde diváky už nějakou dobu "obšťastňuje" Súdna sieň, jejíž nemaskovaným plagiátem Soudkyně Barbara je......... ale pane Bobrovský, to jste se teda ze startu moc nevycajchnoval, tohle je ozajstná sebevražedná road to perdition. I když na druhou stranu, rozhodně nejsem objektivním kritikem.....viděl jsem sotva necelé dva díly a to ještě omylem. Ale stejnak zvedněte ruku, vy kdo jste pravidelnými diváky.

Kmeny - Hipsteři (2015) (epizoda)

Hipster je když.......definice subkultury, jejíž stoupenci jí ani sami nedokážou dost dobře formulovat působí tak neurčitě, že je vlastně ve své podstatě tím dílem cyklu, který má jednu z nejcennějších vypovídacích hodnot.

Kmeny - Tuning (2015) (epizoda)

Viděl jsem auto bílé, viděl jsem auto modré, viděl jsem pána v montérkách, viděl jsem pána bez montérek......zřejmě je to tím, že s touto subkulturou mám společného pouze vlastnictví řidičského oprávnění, ale tady jsem usínal už po prvních pěti minutách. Na druhou stranu, když už tuning, tak v tomto balení a ne v podání 20letých šampónků a jejich "tuc tuc tuc tuc" znějícím ze stažených okýnek.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Jó v roce 2006, ale teď už nemá Stillerovo noční dobrodružství světu co dát.....hunští králové nesrozumitelně artikulují, dinosauří kostry aportují, dvacátí šestí prezidentové Spojených států amerických mentorují, ale to všechno už tady bylo....a ne jednou. To co poprvé nadchlo a podruhé potěšilo, potřetí bohužel nudí.....takže kouzelnou egyptskou desku nechat v Londýně Ahkmenrahově rodině a zkusit přijít s novým nápadem.

Kmeny - Meatheads (2015) (epizoda)

Famfáru prosím "tram ta da dááááááááá" máme tady vítěze (dobře, ještě nejsme na konci a tak prozatímního) v anketě "nejvíce prázdných záběrů". Ta holka (no holka, ona je to mistryně světa) ještě OK, některé věty, které od ní padly měli v dokumentu své opodstatnění, ale co ten "děda“?!?!? Děda čistí stěrač, děda svačí cottage, děda zvedá činku, děda kouká jak cvičí někdo jiný......pán je určitě v "činka kruzích" uznávanou personou, ovšem jeho přínos pro dokumentární cyklus?!?!?!? Už teď mám trochu strach z trash metalu, protože kolega Hátle mne tedy dvakrát nepřesvědčil.

Kmeny - Goths (2015) (epizoda)

Rap, Goths.....při sledování právě těchto dvou dílů dokumentárního cyklu, mne evokovalo k definici dalšího kmene, kmene Bohdan Bláhovec, kmene nic nedefinujících dokumentaristů. Co teď vím nového o goticích.......že chodí odívání do tmavého.......ne to už jsem věděl.........jo, že si můžou pronajmout hospodu.

Kmeny - Tattoo (2015) (epizoda)

Punk a Tatoo, kdybych se měl s pistolí u hlavy přihlásit k příslušnosti k některému z cyklem nabízených kmenů, byly by to právě tyto dva. A proto co se týče jejich krátkometrážní zdravice musím konstatoval zklamání a velké zklamání. Co to jako bylo? Ospalý medailonek leklé divnoženky? Když už nedisponuji nadbytkem času, tak proč si vyberu ten nejméně vypovídacího pohledu? Jestli jste co se týče tetování panicové a chtěli jste si na něj utvořit nějaký názor nebo se o něm něco bližšího dozvědět, tak tady nehledejte!?!?!?!

Máma na tahu (2014)

Zadejte si do slovníku synonym (třeba internetového) pojem "upřímný"......"srdečný; prostoduchý; přátelský; opravdový; otevřený; dobromyslný; přímý; poctivý; přímočarý; čestný; bodrý; dobrosrdečný; nelíčený"....tak tohle všechno je Máma na tahu, sympatická kombinace civilní a ztřeštěné komedie, jejíž ambicí není prorazit hráz, ale pouze prosté zabavit.

Kmeny - Rainbow (2015) (epizoda)

Jeden z těch dílů, který má svojí jasnou vypovídací hodnotu a především díl, který mne doposavad nejvíce donutil přemýšlet (za což tedy klouboček). Obrázek možná nejšťastnějších lidí na světě si celou dobu jede svoji duhovou linku a neplýtvá materiálem při nic neříkajících pasážích (s čímž se perou předešlé díly).....bohužel tato subkultura by si zasloužila nějaký časosběrný dokument, více minut, hlubší vrt, protože kromě otázky "zda můj způsob života mne činí šťastným" (což považuji za to nejdůležitější poslání tohoto dílu) nejde než se nezamyslet nad tím jak novodobý hippie žijí celý rok, čí jsou ty pozemky, jak v zimě, co nemoci, zranění, vyšší moc..........otázky, otázky, otázky a já chci odpovědi, odpovědi, odpovědi!?!?!?!

Babovřesky 3 (2015)

Již není potřeba dalších slov......vše bylo řečeno v komentářích předešlých dvou jihočeských "ha ha, ho ho, hi hi" taškařic. Snad jenom tolik, že pokud jednička s dvojkou byly o ničem, tak trojka je supermegaultrahiper o ničem........a to je svým způsobem také umění :D