Modelky s.r.o. (2014)

Nikdy jsem nebyl stoprocentním katem výplodů našeho XXXL tvůrce Tomáše Magnuska (třeba Bastardy jsem svým způsobem bral), ale tohle je přesně ten produkt, po kterém zcela chápu, že se členové fanklubu Akiro Kurosawy při vyslovení jeho jména dvanáctkrát pokřižují. Mohl bych poprosit, zda by mi někdo pomohl objasnit dějovou linku.....můžete do zpráv. Tohle byl opravdu hodně špatný vtip a urážka všech, kteří sledování tohoto....opravdu mne nenapadá žádný vhodný termín.....věnovali svůj volný čas. Jediné co mohu alespoň trochu pochválit je ztvárnění inteligencí nedisponujících zlatokopek v podání Nikol Moravcové a Terezy Jemelíkové.....otázkou však zůstává, nakolik šlo o roli. Třetí do party push-uptýrek Eva Perkausová může bohužel nabídnout pouze postavu....na druhou stranu, postavu, za kterou by 95% ženské populace darovalo pravou ledvinu. Zbytku ansáblu (s výjimkou Martina Písaříka, který už se v tom plácá delší dobu a možná taky Martina Krause) je účinkování v podobné "taškařici" až nedůstojné....stejně tak jako je nedůstojné gramotnému divákovy Modelky s.r.o. sledovat!?!?!?!?!?

Mílový běh (2014)

Jinak mám tyhle americké klištory "kterak neortodoxní trenér bandu outsiderů až na Olymp dovedl" víc než rád, ale tohle bylo i na mne trochu moc. Tady se na nás sesypala snad všechna cukrová vata, kterou podobně orientované snímky mohou disponovat. Místy jsem si nebyl jist jestli mám hlavní postavy častovat jmény Drew a Coleman nebo Edward Cullen, Steve Prefontaine Ken Carter, Walt Kowalsky, Marshalla Matherse nebo žabák Kvak. Tady opravu platí staré dobré "všeho moc škodí". Tuhle míli jsem doběhl z vypětím všech sil (podotýkám, že jsem se pod čtyři minuty nedostal) a kdybych věděl co na mne čeká v cílové rovince, tak bych závod odpískal už po prvním okruhu :(

Hospoda U Druhé šance (2013) (pořad)

Problém číslo jedna: Veřejnoprávní televize vůbec neumí propagovat svoje reality-tv (trocha bulvárnosti a inspirace komerčními stanicemi by v tomto případě nebyla mimo mísu). Problém číslo dvě: kontroverzní postava Marcela "Woodmana" Lesníka. Ale jinak..... bavil jsem se. Samozřejmě jde o sociální kopii celosvětově ověřeného Master Chefa (nebo spíše primáckého Na nože!)....ale co, když něco očividně funguje, tak proč si nevzít mustr. Já osobně mám tento formát kuchařské reality-show rád.....kombinuje v sobě dvě prosté podmnožiny, stoprocentně fungující pro elementárního diváka. Dalším důležitým sloupem je, pro mne do té doby neznámý, gastronomický guru Dalibor Navrátil, presentující se takovým specifickým, ale strašně koukatelným projevem (působí jako dvojník jednoho elektrikáře od nás ze vsi....ale toho vy asi znám nebudete :D)....jen možná trochu drhne jeho interakce právě s Leníkem. Soutěžící jsou tací jací jsou....nevím do jaké míry jejich výběr ovlivnila produkce pořadu, ale zapadají a jejich barvité složení pohání vozík směrem k cíly. Kdybych měl vypíchnout jeden bod, tak bych řekl: "škoda, že Hospoda U Druhé šance zapadla"......i když zapadla, není úplně to správné slovo - ona se vlastně nikdy ani nedostala na povrch.

Bakaláři - Fotbalová odysea (1981) (epizoda)

Klasická Bakalářovina s červivou třešničkou s podobě morálním poučením o škodlivosti přílišné závislosti na čarovné bedínce. Televizní rodinka (skuteční manželé Vlastimil Hašek s Danou Syslovou, v té době nadějní mladíci Michal Pešek a David Schneider nebo Haškův televizní bratr Václav Sloup) v jádru celkem slušně obsazená, bohužel jako by se natáčením nudila(zejména Hašek) v kombinaci s již zmiňovanou vtíravou pointou se rovná tuctová dopolední dvacetiminutovka.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Již prvotní pitvoření Harryho a Lloyda před dvaceti lety nebylo žádnou exkurzí do světa pětihvězdičkové zábavy........ale co, byli jsme mladí, nerozumní a doba svým způsobem podobným formátům přála. Uběhly dvě dekády, už není rok 1994, mně už není čtrnáct a nejsem si jistý jestli někdo touží (no někdo zřejmě ano) potom vidět držitele Zlatého glóbu jak přebaluje dalšího z laureátů. Nevím, za mne prostě NE.......tuhle dobu už zavály tuny sněhu

24 hodin v domě (2013) (pořad)

"První noc v novém bytě, co se ti asi zdálo? První noc v novém bytě. Svíralas' křížek z mědi, až mě to polekalo. První noc v novém bytě". Svěží art záležitost, která (ať mi někdo vysvětlí proč ) nedostal vlastně vůbec žádnou šanci ukázat co umí. Záležitost, mající své opodstatnění......co, kdo, proč je architekt, co kdo, proč je designér. Záležitost hravě uchopují pro nezasvěcené světelné roky vzdálená témata. Stejně tak si další šanci zaslouží průvodci známí již z dokumentární série Generace "0"....možná trochu nesmělí, ale bylo z nich cítit, že až se oklepou tak ještě vystrčí růžky. "Šance" to je nejdůležitější slovo.......tohle je produkt, který si ne že tu šanci zaslouží, ale tohle je produkt, který tu šanci dostat musí.

Přístav (2015) (seriál)

Dotáhněte kameru na chodby gymnázia, obchoďáku, nemocnice a nebo jako v tomto případu přístavní mola.....vždycky nakonec skončíme na důchodcovském seriálu prošpikovanému postavami nad jejíchž bytím si každá alespoň trochu normální lidská bytost musí ukroutit hlavu. ANO toho seriálu, který na nás čeká na téměř všech televizních kanálech v hlavním vysílacím čase všední den. ANO toho seriálu, kterého si většinová populace kdoví proč žádá. Tohle je realita dnešní doby: Přístav 20:15, Wilfed 23:50, Živí mrtví 00:20, Mike a Molly 22:45?!?!?!?!?!?!?!?!?

LSD made in ČSSR (2015) (TV film)

Dnešní společnost je nastavená tak, že i zemlbába podávaná v jídelně Základní školy Horní-Dolní musí vykazovat určitou dávku atraktivity.....vše musí být načančané, vše musí mít sexappeal, vše musí nějakým způsobem zaujmout. Bohužel jinak tematicky přitažlivý dokument ošlehaného praktika Pavla Křemena mne svým způsobem vyprávění totálně neoslovil. Příliš profesorské, příliš učesané, laciná vizualizace....možná by prospěla trocha toho diethylamidu kyseliny lysergové při samotné práci na dokumentu. Každopádně LSD made in ČSSR jako takové vůbec nezavrhuji, protože jak už jsem zmínil, zpracovaná látka a fakta kolem její existence v komunistickém Československu je opravdu téma k nakousnutí.

Dead Set (2008) (seriál)

Britský gore seriálek, který se pouze neveze na vlně nově nabyté popularity nemrtvích, ale do placu přináší svůj osobitý pohled na věc. Pohled, který se nesoustředí jenom na (dejme tomu jako novější Živí mrtví) souboj hlavních hrdinů s mátožnými zombíky, ale glosuje svým nekonvenčním ostrovním přístupem. K tomu jako bonus můžeme přičíst trefnou reakci na současný kult tzv. reality-show plus samozřejmost v podobě nezbytných tratolišť krve a metrů střev vyjmutých z dutiny břišní bez přítomnosti anesteziologa a výsledkem je trochu jiná, ale o to kvalitnější zombie záležitost.

Tchyně (2015) (pořad)

" Potkal jsem svou tchýni na mostě v Bechyni, vítr jí rozfoukal drdol. Moje milá tchýně kráčela si líně, neboť si koupila Sidol.................". Kdo mne zná, tak Vám potvrdí že na tvz. reality show ujíždím. Výměna manželek, Prostřeno!, Hledá se táta a máma....i když ne vždy odcházím od televizní obrazovky naplněn blahem, tak se dovolím prohlásit za fanouška podobných formátů. Dalším bonusem navíc měla být legendární postavička prvoplánových bulvárních článků "stará štika", kmotr jedné z nejúsměvnějších rodinek nejzapadlejších koutů našeho rádoby celebrity rybníčku. A teď už budu stručnější "tramtadadááááááááááá" přes to všechno je mi líto, ale na tohle se fakt nedá koukat :(