Tajemství Jiřího Korna (2013) (TV film)

Jiřík (před dávnými lety po koncertě Rebels jsem si s ním, při žádosti o autogram, podal ruku, takže zajisté uznáte, že si mohu dovolit ho takto familiérně oslovovat :D) Kornů je úkaz, pán, solitér a chameleon, který je vždy o několik kroků před ostatními. Znáte snad někoho jiného z našeho rybníčku rádoby celebrit, kdo se započal svoji kariéru v éře bigbítu, aby posléze před televizními kamerami jen tak mimochodem během interpretace své písně skočil salto vzad? Déle tu máme step, epizodu v legendární kapele Olympic, moderování zábavného cyklu i hudebního pořadu, muzikálové a filmové role, módní výstřelky, kulečník na celorepublikové úrovni, účinkování ve vokálním kvartetu.......radši budu končit, abychom tady nebyli do večera. Tohle je Jiří Korn, postava, která u nás není rovno a která si svůj medailonek stoprocentně zaslouží.......i když díky jedné z jeho tváří (té popíkářské) není, pro nás s "duševním čírem" tak atraktivní.

Fakjů pane učiteli (2013)

Fuckující "učitel národů" se potýká s jedním velkým problémem......problémem větším ztráty třídní knihy. Tím problémem je pověst, která rozráží dveře ještě před vůní tabákem a lihem načichlého dechu hlavního hrdiny. Nespočítatelně krát jsem četl o komedii roku, nebo jedné ze tří a v tom nejhorším případě o členovy "top ten"..............no tak, za mne rozhodně ne. Určitě jde o podařenou komedii, pobavil jsem se, zasmál jsem se, v mysli naskočil rok 2001, kdy Holky to chtěl taky daly vzpomenout na naše ekonomicky bohatší sousedy, ale určitě jsem v extázi neběžel do spíže pro šampaňské. Na to mi přišlo Fakjů pane učiteli příliš prvoplánové, v některých pasážích sázející pouze na jednu kartu a celkově se s tím dalo ještě trochu pohrát...........ale nakonec ta "top desítka" možná jo :D

Dinosaurus (2000)

Je mi jasné, že se věková kategorie, pro níž je tato dinosauří pouť určená, nerovná té mojí ještě ne čtyřleté dcery, které jsem dělal společnost při jejím seznámením se "strašnými ještěry", ale jsou věci, které zkrátka do filmů určených pro děti nepatří. Hned v první minutě "masosaurus" při své pravidelné rozcvičce za večeří rozšlápne vajíčka se sourozenci hlavního hrdiny, což by nebylo ještě to nejhorší, ale záběr pokračuje lovem pomalého "trávosaura", který je zakončen happy endem......bohužel pro toho s ostřejšími drápy. Kmotra zubatá bude řádit i dál a dětskému publiku bude nabídnuto i několik soubojů zub na zub, krvelačných "zlosaurů" nebo nebeských armagedonů. Jinak by šlo o celkem atraktivní dobrodružství....dinosauři, opice, hlavní hrdina a jeho milá (takový kovář Mikeš a princezna), hodnoty jako odvaha, solidarita, přátelství, humor (no, humoru poskrovnu)......jako všechno fajn, ale těch hrozících nočních můr se měli tvůrci vyvarovat.

Ruda Lejt Najt (2015) (pořad)

Na jednu stranu musím před tímhle falešných chacharem smeknout klobouk. Měl vizi, nápad a nebo nevím co, oblékl si starou džísku triko AC/DC za ucho strčil cigaretu a místo regionálního herce, kterého pořádně neznali ani jeho sousedi tu máme ksicht, s nímž mátu tu čest pomalu každý den. Problém je v tom jakým způsobem nás z televizních obrazovek atakuje. Jednoduchost, lacinost, pátá cenová "takže až mi stará bude příště držet lahváče, tak jí dam ránu".....je mi líto, ale kdo je cílová skupina jeho humoru (tímto se rovnou významu slova humor omlouvám)? To že tohle spatně oholené individuum dostává čím dále větší prostor, bohužel vypovídá i o stavu naší většinové společnosti.....opakuji bohužel.

Stav ztroskotání (1983)

Nadstandardními mládežníky obsazená posádka plující po řece šablonovité jednoduchosti aneb Sněženky a machři pro chudé. To ještě soudruh prvního května mával pracujícímu lidu a školou povinní měli dlouhý vlasy, názory a sny.....dívčí neoholená podpaží, sluchátka od walkmanu na krku, Rosa na kolejích, absence pionýrských šátků, cikánská holka za lesem, chlapácké moralizování a vodácké "ahóóój". Mám tenhle film rád ač sám vodáctvím doposavad nepolíben.

Tajemství Petra Jandy (2012) (TV film)

Muže mít o "plešaté" (jak se zabšklostí sobě vlastní přezdívá frontmanovy nesmrtelných Olympic F.R.Čech) jakékoliv mínění..............i já na něj svůj názor mám a stačí si pustit nějaký z dílů hudebního dokumentu Bigbít a hned pochopíte, že Petr Janda je v řadách svých rockových souputníku buď hluboce uznáván a nebo ještě hlouběji nenáviděn. A i když se ztotožňujete s textem tuzemské pornorepové jedničky Řezníka "Janda je zlosyn, zkurvenej zloděj z Osy", nic to nemění na tom, že jeho barrandovský životopis z velké části koresponduje ze životem jeho domovské kapely, což z něj svým způsobem dělá malou komerční encyklopedii československého (poté českého) bigbítu a tím (alespoň pro mne) získal na atraktivnosti.

Ceny Anděl 2014 (2015) (pořad)

Vím, že porovnávám neporovnatelné, ale v krátkém úseku po sobě jsem měl tu čest se třemi "tramtadádá" ceremoniály - Fotbalistou roku, TýTý a právě muzikantskou sešlosti a jedno je jisté, právě jediný Anděl se alespoň snaží držet krok s kalendářem. Celková dramaturgie, hudební vystoupení a hlavně samotný průvodce večerem.........myslete si o Leoši Marešovy jako o člověku co chcete (i já na něj mám svůj názor), ale jako moderátor podobných formátů u nás (pozor na růžky vystrkujícího Libora Boučka) nemá konkurenci (i když 100x použitý "no smoking" fórek je hodně první stupeň základní školy).

Millerovi (2013) (seriál)

Jedním z důsledků současné uspěchané doby je i to, že denní televizní čas, kterým disponuji mi málo kdy dovolí celovečerní film a tak po večerech sjíždím komediální seriály.........díky tomuto faktu se mi začíná zdát, že přestávám být objektivní, ale pro mne Millerovi svoje poslání splnili a od CBS měli dostat další šanci. Když to vezmu do důsledků, tak něco určitě je na komentáři Fenrise 13 "Největší koncentrace nesympatických herců na jeden sitcom?".....i co se týče dalších výtek, tak nelze než je vzít v potaz. Ale jak už jsem se zmínil, po Millerovích jsem chtěl pouze to, aby se o mne postarali, než bude přistaven vlak do Hajálendu, což splnili a za to jim patří dík.

Krampoloviny (2013) (pořad)

"Moudrému napověz, hloupého trkni“.............takže pane Krampol trkám, zapomněl jste se v roce 2000 :D

Poslední zhasne (2015) (pořad)

Jedna z nejtitěrnějších čudel tuzemského rybníčků (to že kdysi dávno získal cenu TyTy jenom svědčí o zaprděnosti našeho většinového publika) dostala pod stromeček novou hračku. Takže ten, kdo za posledních dvacet let ještě neměl tu čest s Ciao Italy italských Ricchi e Poveri v podání kabaretního imitátora Vládi Hrona, chytněte svou šanci za pačesy, protože tenhle mostecký rodák nás svou pouťovou produkci bude obtěžovat už jenom asi dalších čtyřicet let.