Most do země Terabithia (2007)

Před sledováním jsem neměla o tomhle filmu žádné informace - předpokládala jsem, že půjde o něco jako "Letopisy Narnie". O to příjemnějším překvapením pro mě byl tenhle výlet do dětské fantazie a problémů, který bych za normálních okolností ohodnotila mírně nadprůměrnými třemi hvězdami. To by tam však nesměl být ten neamerický závěr, co mi vehnal slzy do očí... A starší sestru nahlas rozbrečel, ovšem její nadávky, proč jí pouštím tak smutný film, nic nemění na tom, že mě závěrečná dvacetiminutovka spolehlivě přiklonila ke 4*. Výborný dětský film pro dospělé - synovec se u toho nudil:-). 71%

3:15 zemřeš (2005)

Pamatuji si, že film byl napínavý, zabavil mě a bezprostředně po shlédnutí bych dala velmi spokojené 4*. Uplynul však rok a půl... a já si stěží vybavuji, o čem to vlastně bylo. Dojem tedy zůstal minimální a nezbývá mi, než jednu hvězdičku srazit. Slušný thriller - 65%.

Profesionálové (1977) (seriál)

Za komančů ten nejlepší kriminální seriál, který nám byli soudruzi ochotni odvysílat (samozřejmě jen těch několik politicky nezávadných dílů). Navíc jsme to u nás doma měly hezky rozdělené - mně se líbil Bodie, ségře Doyle a mamka ujížděla na ušatém staříkovi Cowleym:-). Při porovnání s dnešními nesympatickými a jasnovidnými CSI týmy z různých měst... "Profesionálové" stále patří ke špičce, přestože můj pohled už není tak nekriticky nadšený jako kdysi. Stará dobrá klasika - 90%. EDIT: Ups, hodnocení snižuju po absolvování dvou dílů při repríze 2009/2010. Je to chvílema dost nudné a hloupé... Přestřelky, kdy 5 minut sviští kulky, všichni stojí či zmateně pobíhají a nikdo nic netrefí, mě jednoduše se*ou:-). 71%

Teletubbies (1997) (seriál)

Hvězdičku za to, jak dobře se tahle demence paroduje. Opravdu bych nechtěla, aby "Teletubbies" sledovalo moje dítě - mám totiž nepříjemný pocit, že by z něj zákonitě musel vyrůst silně opožděný ichtyl. 10%

Goyovy přízraky (2006)

Ale jo... Nerozplývám se nadšením, nicméně nějaké stopy a dojmy ve mně "Goyovy přízraky" zanechaly i po roce od shlédnutí, což se nepovede většině filmů, takže mohu vyjádřit spokojenost. Velkou pochvalu si zaslouží hlavně Javier Bardem, který svým výkonem zastínil Stellana Skaarsgarda (tenhle seveřan mi do role Goyi příliš neseděl, ikdyž jej jako herce uznávám). Téma, prostředí, atmosféra i děj příběhu mě oslovily, nicméně k dokonalosti, k puncu výjimečnosti něco přece jen chybí. Film nedosahuje kvalit "Amadea", ovšem Forman se rozhodně nemá za co stydět. Není to úchvatný velkofilm, "pouze" nadstandardně solidní historické drama - 77%.

Umučení Krista (2004)

Míjí mě ten humbuk okolo, znechucené výkřiky nebo nadšené opěvování. Jsem ateistka jak poleno a těžko se na tom někdy něco změní, k tomuto filmu jsem tedy přistupovala bez předsudků i bez očekávání. Bibli jsem nedočetla, žádná adaptace biblických příběhů na mě nezapůsobila a než vzývat Ježíše Krista, to se mnohem pravděpodobněji budu modlit k Monty Pythonovic Brianovi. "Umučení Krista" je však přece jen něčím ojedinělé - opravdu velmi sugestivně zobrazuje scény mučení a ukřižování, natolik silným způsobem, že to musí zapůsobit i na nejdrsnější cyniky. Ano, takhle vypadá utrpení - ten člověk děsivě trpěl a neskutečně se obětoval, tohle mi film dokázal zprostředkovat lépe, než jakýkoliv z předchozích, sterilně čistých, idealizovaných snímků a zobrazení. Jestli se přesně o tohle Gibson snažil, pak své předsevzetí splnil na jedničku. Jinak ovšem náboženství prostě není můj šálek kávy, takže nemohu hodnotit lépe než mírným nadprůměrem. Jednou to stačilo: 61%

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Nevím, co si o tomhle seriálu myslet: není napínavý, rádoby vtipnost je velmi křečovitá, zápletka a řešení dvou spatřených dílů skoro identické, postavy nic moc (sympatické možná pro teenagery)... Výjimkou je Ray Wise, ten do své ďábelské role vyloženě sedí a za jeho výkon dávám třetí hvězdičku - jinak jde o průměrný seriál pro mládež. 50%

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Jedna hvězdička za některé psycho scény z dílu "Studna", jinak ať mi tahle komunistická propaganda neleze na oči. Nejde jen o tu obhajobu zločinů proti lidskosti, mě to opravdu vůbec nebavilo. 10%

Trhák (1980)

Dodnes pamatuju, jak jsem s kamarády puberťáky krákorala "Nech brouka žíííít..." a hopsala přitom na jedné noze jako invalidní baletka, v pokusu napodobit praštěnou choreografii z filmu. Ovšem netuším, jestli by mi "Trhák" přišel tolik vtipný také dnes... Dost možná bych se smála i víc - jen jiným věcem. EDIT 2012: Zvyšuju hodnocení, je to srandovnější, než jsem si zapamatovala ze svých spratkovských let:-). Vivat Čepek! 75%

U pokladny stál... (1939)

Komedie s Burianem mi prostě nikdy příliš nesedly, ale třeba jednou změním názor... Každopádně jsou mi stokrát milejší tyhle stařičké grotesky s Pany Herci než současné "Kameňáky" s celebritami z telenovel. 65%