Vesmírní kovbojové (2000)

Co napsat k "Vesmírným prďolům"? Klady: Tommy Lee Jones, Clint Eastwood, Donald Sutherland... no dobrá, tak i James Garner, ať mu to není líto, + příjemně odlehčená první polovina filmu, u které jsem se opravdu dobře bavila a chystala si 4*. Zápory: druhá polovina filmu sklouzává do obvyklých hollywoodských klišé ala "Armageddon", přitom jsem zpočátku měla dojem, že "Vesmírní kovbojové" mají takový druh katastrofických filmů parodovat a ne kopírovat. Škoda, chtělo to víc humoru, míň patosu a čtvrtou hvězdicí bych s radostí hodila. 65%

Bazén (2001)

Neoriginální, nudný a hloupý pseudohorror. 10%

Jack Frost (1998)

Vcelku milý, ba dokonce i mírně dojemný rodinný film (říznutý pohádkou). Určeno především dětem, ale i citlivěji založení dospělí si přijdou na své. 55%

VALL-I (2008)

Doufala jsem, že se zařadím do špalíru spokojených až nadšených diváků. Bohužel. WALL-Eho roztomilost by na mě zabírala před 15 lety, dnes potřebuju víc, než veliká kukadla, rádobysměšné pazvuky a dětinské gagy. Neustálé opakování jmen "EVA" a "WALL-E" mi hrozně (fakt děsivě) připomínalo "Teletubbies". Jakkoliv mám ráda sci-fi, ztřeštěné honičky robotů mě nebraly. A další vadou na kráse je pak naprosto nedostatečná vtipnost. Sice jsem větší část filmu sledovala s pozvednutými koutky, ale uchechtla jsem se možná dvakrát-třikrát (scén jako "Odyssea 2001" mělo být mnohem víc). Řemeslně krásně zvládnutý animáč s výchovnou eko-myšlenkou... Chvályhodné, hezké, milé, ba i moudré, ale zábavnost zkrátka nic moc. Sorry, Wall-e, 66,6%.

Sabrina (1995)

Těžká nuda - nezábavné, otřepané, ani trojice dobrých herců v hlavních rolích nedokázala vzbudit můj zájem. Film mě jen rušil při čtení knihy. Zíííív, "Sabrina" never more! Ale já holt romantické filmy zrovna nezbožňuju. 39%

Rodinná věc (1996)

Vcelku průměrné drama o křivdách minulosti, rasové nesnášenlivosti a sbližování jedné rodiny. Nic nepřekvapí, vše se odehrává podle tisíckrát omletého scénáře. Hvězdičku nad průměr vybojovala ústřední dvojice bratrů - Robert Duvall i James Earl Jones jsou zkrátka výborní herci (ikdyž na programu MGM jim charisma dost kazil český dabing; hlas Jonese neměl zdaleka tu správnou hloubku a koho napadlo nechat Duvalla namluvit P. Soukupem, ten by zasloužil nakopnout do rozkroku... s rozběhem a ve špičaté botě). Sečteno a podtrženo: podívat se na tenhle film dalo, ale nadšení zrovna nevyvolal - nebýt výkonu zmíněných herců, šlo by o podprůměr. 55%

Třetí skoba pro Kocoura (1983)

Tuhle detektivku pro děti jsem kdysi zbožňovala, ale jak bych se na to dívala dnes, kolik soudruhování a moralizování v tom bylo, to už si vážně moc nepamatuju.

Top Gun (1986)

Člověk by měl trochu držet palce hlavním hrdinům (nebo alespoň někomu), aby ho film vtáhl a bavil. "Top Gun" u mě v tomto směru nezafungoval: frajírek Cruise pro mě byl jen prototypem arogantního blba, jeho buchta mi byla ukradená a vedlejší postavy jsou charakterově ploché loutky do počtu. Ani stíhačky mě neberou, takže z mého hlediska byla tahle akčně-romantická reklama amerického letectva ztrátou času. 40%

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Pár dílů jsem v šestnácti letech absolvovala, protože se mnou třískala puberta a hrozně se mi líbil Luke Perry... Všechny ostatní účastníky seriálu jsem nesnášela, děj byl jako z jiné planety a vlastně mě ani moc nezajímal, ale Dylan, božský Dylan mi to všechno vynahrazoval:-DDD. No co už, všichni jsme kdysi byli mladí a hloupí:-). Průměrný seriál pro teenagery o bandě nesympatických bohatých spratků a jejich problémech. 45%

Vinnetou (1980) (seriál)

Filmy "Vinnetou" jsem jako dítě doslova zbožňovala, a když nám soudruzi předhodili v osmdesátých letech i seriál... jéééžiš, to byla nuda: Vinnetou nad hrobem, Old Shatterhand seriálem jednou projel kanoí (víckrát by toho pupkatého trapáka nikdo vidět ani nechtěl), do toho se motalo jakési mladé indiánské ucho s pitomým jménem, nezáživný děj... Ubohost. Kde asi soudruzi z Francie a Švýcarska udělali chybu??? 20%