Habermannův mlýn (2010)

Působivý film na stále ještě aktuální téma odsunu Germánů ze Sudet. Válka byla, je a vždycky bude svinstvo, při kterém trpí všechny strany konfliktu. Z dobrého souseda se náhle stává agresor jen proto, že je stejné národnosti jako okupanti.... a když se lidi změní v dav, k lynčující lůze už schází pouze nepatrný krůček. Hrdinové filmu jsou snad až příliš bílé lilie a jejich protistrana, ať už esesácká nebo přizdičeská, snad až příliš špinavé svině, použití češtiny a němčiny někdy nelogicky přeskakovalo a možná by neškodilo malinko ubrat patosu a přidat minut (místy moc zkratkovité), ale stejně mě "Habermannův mlýn" potěšil a řadím jej k tomu lepšímu, co u nás po sametovém převlékání kabátů vzniklo. Milovníkům (milovnicím:-)) Karla Rodena pak nezbývá než sdělit: jeho úžasně vyžilý ksicht sice čumí ze všech plakátů, jeho role je nicméně vedlejší - z plátna takřka nesleze Mark Waschke coby mlynář Habermann. 77%

Nepovedený kouzelník (2005) (TV film)

Nepovedená pohádka v nepovedených kulisách, s nepovedeným příběhem a nepovedeným humorem. Alespoň tak nepovedeně působilo těch několik minut, než jsem si k nedělnímu vaření zvolila povedenější program (nenáročné menu umožnilo pro jednou sáhnout po knize a na zoufalou nabídku všemožných televizí nakasrat).

Byl jsem mrtvý (2009) (TV film)

Mám osobní důvody doufat, že všechny popsané jevy nebyly pouhými projevy REM spánku, že skutečně něco existuje i potom, něco hezkého, klidného, láskyplného. Jsem nicméně pragmatický člověk, proto nemám potíže přijímat vysvětlení lékařů na téma fungování lidského mozku. Těžko však lze pouhým snem vysvětlit, jak člověk, co se ocitl na druhé straně, může přesně vědět, co se v okamžiku jeho smrti odehrávalo nejen kolem něj, ale i kdesi za zdí. Jsou věci mezi nebem a zemí... byla by nuda znát a mít dokonale logicky vysvětleno úplně vše. Ovšem ze čtyř uvedených zpovědí na mě skutečně věrohodným dojmem zapůsobila jen ta poslední - děda měl tu zkušenost vážně v očích, nebo je to ten nejlepší herec na světě a sir Anthony Hopkins by mu měl přeposlat svého zlatého Plešouna. Zato ta kudlanka před ním občas až velmi zjevně zapojovala pravou mozkovou hemisféru (vím, kam se dívám, když se chystám fabulovat;-)). Vedl s ní ten pánbíček vážně detailní rozhovor! Mně zase tuhle v noci lezla komínem do baráku svatá chobotnice i pravila: "Matouš 5, 3. Blahoslavení chudí duchem, neboť jejich je království nebeské." 61%

Bílí zabijáci (2003)

Za deset minut sledování jsem se u tohoto "hororu" nachechtala víc, než u většiny komedií za celý film! Nejvíce se mi líbilo, jak žraloci při útoku řvali, jako když nasraná lvice kopuluje s chrochtajícím kňourem! Skutečně kvalitka, nepochybuju, že si "Bílí zabijáci" všechny ty odpady zaslouží, jakkoliv jsem nesebrala dostatek psychické síly na to, abych tento masakr, složený z krutě dementních a brutálně mizerně natočených scén, absolvovala od začátku do konce. Ale až jednou někoho zabiju a budu se chtít adekvátně potrestat, pak bude sledování "Shark Zone" podstatně mučivějším zážitkem, než nechat se na pár let zavřít do zamřížovaného Hiltonu!

Čtyři lvi (2010)

Christopher Morris je stále ještě naživu? To se asi schovává v nějakém přísně střeženém a dobře utajeném protiatomovém krytu, jinak si nedokážu vysvětlit, že se v jeho blízkosti ještě neodpálil žádný čuramedánský běžec v plyši, ba ani ta sebevražedná vrána/atentátnice neproletěla okénkem do Morrisova pokojíku. Nasmála jsem se: pobavily mě (hrubě nekorektní) slovní přestřelky mudžahedínů, jejich černohumorné eskapády i techniky utajení před všudypřítomnýma očima i ušima výzvědných služeb. Po vysloveně komické první polovině mě překvapil odklon k událostem ne až tak k uchechtání. Ale nemůžu si pomoct, vnitřně se mi jaksi nepozdává způsob, jakým tvůrci z fanatiků, odhodlaných kvůli svého posraného imaginárního boha odpálit třeba mateřskou školku, dělají v podstatě neschopné kašpárky, neškodné dementíky, co nerozeznají kuře od králíka a kterých se vůbec není třeba obávat. 77,7%

Elitní jednotka (2007)

Jestli tohle je reálný obraz brazilských poměrů, tak to teda poser koště! Všem fňukalům, kteří se cítí utlačovaní českými pomáhači a chrániči, doporučuji prohlédnout si praktiky jihoamerických policajtů a po zbytek života se na ty naše uniformované laxní lemřičky mile usmívat, vždyť jsou to vlastně pohodoví kluci a holky. Nesedl mi styl vyprávění, opruzovala mě rozlítaná kamera, sraly (mírněji to vyjádřit fakt nemůžu) mě uječené pasáže, scénář byl jaksi nevyrovnaný, skákal od jedné události k druhé, aniž by se cokoliv pořádně uzavřelo. A chyběla mi postava, s jakou by se dalo ztotožnit a držet jí palce, v příběhu totiž figurují převážně zfanatizovaní policajti, zkorumpovaní policajti, blbí policajti, drogoví dealeři, jejich poskoci a smažky - zazobaní zhulení studentíci s hubou plnou svých práv. Na zdejší vysoké hodnocení hledím s úžasem, zas tak skvělá a šokující "Elitní jednotka" imho není. 61%

Haló, haló! (1982) (seriál)

Bodré podoledne hřeji! Teď mě dobře poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat! Toužíte-li shlédnout hrůzy II. světové války, naskýtá se vám jedinečná příležitost v podobě tohoto britského seriálu. V malém městečku kdesi ve Francii tvrdost německých důstojníků a krutost gestapa naráží na hrdinný odpor domácího odboje. Hlavní postavou je odvážný hostinský René Artois, jehož urostlé postavě a pohledné tváři není schopna odolat žádná žena! Tento ztepilý průvodce dějem však nečelí nelítostným nacistům sám: pomáhá mu jeho sličná žena Edith s nádherným hlasem, vnadné servírky, vychytralé partyzánky i jejich nápadití mužští agenti, jako třeba anglický polucista Crabtree s dokonalou znalostí francouzštiny, nebo mistr převleků LeClerk; hůl k dílu přiloží i fosilní tchýně a další postavičky. Ovšem soupeři jsou nelítostné bestie! Otylý plukovník Strohm je noční můrou mužů, žen i dětí, poručík Gruber pak je postrachem každého muže; před bujným hlasem i poprsím sekretářky Helgy se třese celé okolí, všichni se hrůzou scvrkávají před ukrutným gestapákem Herr Flickem a následuje stvůra nejhorší, jeho nemilosrdný, zlý pobočník se vzhledem i chováním šílené bestie - von Smallhausen! Obyvatele francouzského městečka děsí i další nepřátelé, třeba italský kapitán Bertorelli a jeho dokonalá bojová jednotka, ovšem nemohu věnovat pozornost každé postavě seriálu. Podívejte se na ten drasťák raději sami - možná chvíli potrvá si zvyknout, ale návykovost je milovníkům anglického humoru zaručena. Heil Mussolini! 85%

Případ Platfus (1985) (TV film)

Nesdílím nadšení většiny hodnotících. A) Nemám v lásce TV inscenace, působí na mě příliš uměle, papundeklově a staticky. B) Děj byl křišťálově jasně předvídatelný, překvapila snad jedině ochota ještě před Plyšovým cirkusem '89 ukázat, že někteří soudruzi zneužívali svou moc a neuměli vychovat své ratolesti. C) Zuzaně Bydžovské měl ještě před závěrečnými minutami někdo vysvětlit, že hraje vzdělanou ženu a ne vytlemenou puberťačku. Dlouhá scéna, kdy balila Hanzlíka, byla těžkým WTF!?! Její smích, znějící jako když se vlivem kulometné palby zřítí kostnice, mě bude asi ještě dlouho strašit ve snech. D) Nevím sice, jak fungovaly soudy za komárů, ale nějak mi ten proces nepřipadal věrohodný. Jinak samozřejmě potěšilo silné herecké obsazení, každý slušný člověk musel Brodskému držet palce, aby vyvázl se ctí a osobně by mě zajímal názor dnešních nedotknutelných generací zlatých dětiček... asi by byly pobouřené fyzickým násilím vůči vrstevníkovi a na jeho chování by neviděly nic zavrženíhodného. A proto: škoda každé facky, která padne vedle! 67%

Do hlubiny (2005)

Urostlí mládenci, lepé děvy, průzračné moře v barvě stoprocentního cyanu, rybiček jak ve veřejném akváriu... prvních 35 minut bylo pouhým zdlouhavým klipem, reklamou na turistická lákadla Karibiku. Pak někoho moudrého napadlo, že by ten film měl mít asi nějaký děj, že dovádění a cicmání pohledných lidí ve vlnách nejspíš divákovi nebude stačit ke štěstí. A tak ten moudrý kdosi oslovil svého šestiletého potomka, ať sepíše scénář - ale krasopisně, přesně podle písanky! Poté se nám do hudebního videoklipu vloudil poklad ze ztroskotané lodi, upadlé letadlo, narkotika, prohnilí padouši s mizernou muškou a vybíraví žraločí gurmáni. "Do hlubiny" se nepyšní dobrými hereckými výkony ani reálně vyhlížejícími situacemi, nabízí několik "povedených" guilty pleasure momentů, ovšem jak jsem večer byla ubitá horkem, nějak mi pohled na tolik čisté vody přišel jednoduše příjemný a mému uvařenému mozku ten tupoučký příběh celkem vyhovoval. 58%

Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Šanci jsem téhle atrapě doktora House kříženého s primářem Sovou dala, ovšem další už nedostane. Pominu zřejmou vykrádačku, nepříliš charismatického hlavního protagonistu, prkenné+nesympatické herce i divný dabing (proč, kujva, to už nerozumíme slovenštině?! Navíc je hrubě přes čáru dát Ludskému stejný hlas jako doktoru Barákovi!). Blbé dialogy, scénář jak na školní představení a telenovelovitý vzhled se však ignorovat nedají. Není to možná tak strašné ve srovnání s ostatními seriály, co posledních 10-15 let vznikají ve střední Evropě a zasírají TV kanály, ale ztrácet čas u toho nehodlám. Nebudu hodnotit - za první díl bych dala 45-50%.