• Krátkometrážní

Hotel Rwanda (2004)

Čekal jsem, že ve mně tak citlivé téma vyvolá mnohem více emocí, ale jinak nemám v podstatě co vytknout. Herci byli výborní, příběh neměl slabé místo a jedná se tak o velmi povedené zpracování jednoho z nejhrozivějších konfliktů v novodobých dějinách. V porovnání s takovým Schindlerovým seznamem tomu ale prostě něco chybí.

Kokain (2001)

Další důkaz toho, že je Depp hercem mnoha tváří. A jako drogový magnát obstál na výbornou. Ale to neplatí pouze o něm - celé herecké obsazení mi sedlo na míru a film jako takový jsem si i díky tomu nesmírně užil. Přispěl k tomu i zajímavý příběh, výborná atmosféra a dobré tempo, díky kterému jsem se ani chvíli nenudil. Opravdu povedený film.

Anna Karenina (2012)

Anna Karenina rozhodně nepatří mezi má oblíbená díla, co se ruské literatury týče, navíc mám obecně za to, že se více hodí na divadelní prkna než filmová plátna. A ani toto dílo na tom nic nemění. Wrightovo provedení mi ze začátku připadalo trochu jako parodie, ale na jeho styl jsem si postupem času zvykl. Velkým (a poměrně nečekaným) mínusem pro mě byla angličtina (k takovému dílu mi absolutně neseděla), ale ještě horší byly občasné dialogy v ruštině a francouzštině. Největším problémem ale zůstává fakt, že je to zdlouhavé, nudné a měl jsem skutečně problém u toho během těch dvou hodin neusnout. Snad jediné, co jsem ochoten vyzdvihnout je obsazení Keiry Knightley, ale na víc než 2* to nestačí. Jsem tak rád, že jsem na tohle nešel do kina, ač jsem se dlouho chystal i těšil.

Dubljor (2013)

Vcelku příjemná oddechovka, která dává námět těm, co potřebují být na dvou místech naráz. Film se sem tam nevyhne žánrovému klišé, ale nakonec musím přiznat, že jsem se celkem bavil. Ani romantika ani ke konci se stupňující snaha moralizovat mi příliš nevadily a kdyby byl příběh o něco málo zajímavější neváhal bych s vyšším hodnocení. I tak ale pohodový film s nádhernou Kristinou Amus i dalšími hezkými Ruskami.

Vetřelci (1986)

Kvalitou i napětím na úrovni prvního dílu, přesto u mě jednička o kousek vede. Cameron to, jak zde mnozí píší, pojal skutečně akčněji a sérii to prospělo, ale komornější atmosferická jednička mi seděla více. I tak ale jednoznačný důkaz, jak velký je JC režisér.

Jasmíniny slzy (2013)

Poslední Allenovy výtvory mě nikterak nezaujaly, Jasmína je tak značným překvapením. Sice už to není typická odlehčená komedie o vztazích (i když ty tam pořád hrají hlavní roli), plná sarkasmu a (rádoby) inteligentních rozhovorů, ale jsem velmi rád, že se Woody vydal novou cestou. Tohle drama totiž funguje, jak má. Střídání dvou časových rovin je výborné, přičemž Cate Blanchett exceluje v obou z nich, samotný příběh mě skutečně bavil a vyjma trochu nepovedeného konce a slabších vedlejších postav nemám co bych vytkl. A rázem se znovu těším, co pan režisér vymyslí příště. Kdo by to byl řek?

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Počáteční obavy z Nortona v takové roli jsem až překvapivě rychle překonal a úvodních circa 40 minut mě bavilo, pak ale přišlo trápení. Bylo to zdlouhavé a kromě scén se známým zeleným monstrem i nezajímavé. Potěšil mě soundtrack, ale celkově je se Hulk mezi novými komiksovými adaptacemi spíše krčí v pozadí.

V zajetí démonů (2013)

Můj jednoznačně nejlepší hororový kinozážitek. Ten film má prostě všechno, co kvalitní horor potřebuje - dobrý příběh, atmosféru i obsazení. Navíc nestojí jenom na tupých lekačkách, ale napětí buduje postupně a co oceňuju takřka nejvíc - nemá hluchá místa. Vytknout nemohu vůbec nic, proto je hodnocení z mojí strany celkem jednoduché.

Batman (1989)

Na můj vkus zbytečně bláznivá a chaotická adaptace s podivnou hudbou a nepříliš zajímavým zpracováním. Ano, Nolanovo novější provedení mě zhýčkalo a to Burtonovi moc nepřidává, ale stejně jsem čekal o mnoho víc. Keaton mi do role moc neseděl, za to Nicholson postavu Jokera pozvedl zase o něco výš. A to je také největším plusem filmu. Jinak ale nic, co bych doporučil.

Paříži, miluji Tě (2006)

Některé příběhy úžasné, jiné slabé. Některé perfektně zapadají, jiné jsou trnem v oku. A podobných protikladů se najde spousta. Prostředí Paříže, pohodová atmosféra a povedené pospojování příběhů na konci mi ale vykouzlily úsměv na tváři, proto pod 3 jít nemohu, ale nad 3 kvůli kolísavé kvalitě jednotlivých povídek také ne.