10 způsobů lásky (2008) (TV film)

Film by asi dobře fungoval jako televizní záznam divadelní hry, ale takhle to působilo násilně, místy nelogicky a ehm.. teatrálně (viz Tereza Kostková - na divadle by to asi vypadalo hezky, zde nikoliv).

Comeback (2008) (seriál)

Hodnotím na základě shlédnutí pouhého jednoho dílu-vtípky na úrovni druhého stupně základní školy, připitomnělé pitvoření Tomáše Matonohy a jalová postava Martina Dejdara. Ne, tohle opravdu není nic, co by stálo za další shlédnutí.

Milionář z chatrče (2008)

Snímek absolutně překonal moje očekávání, k oscarovým filmům přistupuji poněkud rezervovaně po zkušenostech z minulých let. Nebylo by divu, kdyby byl film uveden na nějakém festivalu v sekci "independent". Ano, příběh o chudém chlapci, který ke štěstí přišel, není příliš originální, ale zde toto téma rozhodně není tématem ústředním, slouží spíše jako pozadí. Vynikající sekaná kamera, dokonale natočené indické reálie, skvělá hudba. Místy legrační, místy hluboce tragický příběh se stylově bollywoodským happy endem. Je rovněž navýsost sympatické, že si režisér vystačil s indickými herci a neimplantoval tam nějakou hvězdičky pro zvýšení "atraktivity" snímku. Byl jsem unešen, k Oscarovi gratuluji.

Vražedné pobřeží (1991) (seriál)

Pravidelně každé odpoledne před několika lety jsem utíkal ze školy, abych shlédl další epizodku nesmrtelného borce v havajské rozhalené košilce a vždy pečlivě ulíznutým culíčkem, Mikulášem Masakrem v seriálu Tropické horko :-) Absolutní klasika gymnaziálních let.

Pošta pro tebe (2005) (pořad) odpad!

Brrr...z tohoto pořadu skutečně mrazí, svojí bezduchost, trapnost a citové vydírání dává na odiv s takovou vehemencí, že udržet žaludeční obash tam, kde má být, dá opravdu zabrat. To opravdu režíruje Igor Chaun? Uf...

Noc s Andělem (1999) (pořad)

Pořad, který má určitě co nabídnout, jak svým rozsahem, tak i dramaturgií. Bohužel Pavel Anděl je tak zoufalý moderátor, který se jen tak nevidí. Udivující je, že je téměř vždy absolutně nepřipraven a omezuje se na stupidní instantní dotazy typu "na jakém boku spíte?" Třešničkou na dortu je pán nechávající na sebe volat "četař" nebo "chatař" nebo jak? To je opravdu úkrok vedle, ale myslím hodně vedle vedle! Je velká škoda, že když je v pořadu host, který má co říct, je decimován hloupými dotazy páně Anděla.

Wimbledon (2004)

Naprosto průměrná romantická komedie zcela uvnitř mantinelů vymezující tento žánr. Humoru tam ostatně moc nebylo, nebo mi alespoň unikal. Občasné sebeironické průpovídky Petera Colta snad měly být tím, co mělo naplnit slovo "komediální"? Budiž. Za nešťastné a nepovedené považuji scény přímo z tenisových kurtů, to je koneckonců Achilova pata většiny filmů ze sportovního prostředí. Myslím si, že film ze sportovního prostředí, má-li co říct a nabídnout, se obejde i bez záběrů ze sportoviště. Ale na páteční večer po týdenním pracovním náporu, se skleničkou vína v ruce, dobré.

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Seriál mohu hodnotit podle shlédnutí pouhého jednoho dílu (víceméně znouzectnost na horské dovolené), což není asi úplně fér, ale nemyslím si, že by se jednotlivé díly od sebe výrazněji kvalitativně lišily. Pravděpodobně se jedná o další z řady unavených, těžkopádných, prdelatých českých seriálků. Předlohu jsem nečetl, nemohu tedy soudit, zdali tvůrci udělali knížce medvědí službu. Mimochodem, seriál doprovází opravdu hrozná slizkost od kdysi nadějných Kryštof.

Neříkej ani slovo (2001)

Průměrný americký thriller plný žánrových klišé. Celkovému vyznění filmu dost ublížil slabý a hodně vykonstruovaný závěr.

Manhattan (1979)

Takový to bylo, řekněme, umírněný, žádný gejzír vtipů, ironických hlášek, přesto nebylo prostoru na to, aby se, byť na pár vteřin, člověk nudil. Woody se dokonce snaží opravdu hrát a opravdu mu to jde, často méně je více. Opravdu byla Mariel Hemingway nominovaná na Oscara za vedlejší roli? To se mi moc nezdá, říkal jsem si celou dobu při pohledu na ni, že nebylo zbytnějšího herce ve filmu. Dívám-li se zpětně na Woodyho filmy z pozdější doby (což působí zdánlivě nelogicky), zejména z posledních cca 10 let, je zřejmé, že svůj filmařský vrchol zažil práve v 70. letech.