Upgrade (2018)

Film zaujímavý a celkom príjemný dej. Akurát, že ja také konce nemusím.

Obvyklí podezřelí (1995)

Síce neočakávaný koniec, ale o to neočakávanejší, že bol zmenený aj hlas, aby ho nikto nepoznal.

Válka zítřka (2021)

Pripomenulo mi to film Na hrane zajtrajška a tiež Interstellar. Je to čiastočne ich kombinácia a zároveň niečo úplne nové.  Taktiež sa nedá očakávať ako to celé pôjde ďalej a teda to v každej chvíli prináša niečo nové. Takýchto filmov je skutočne veľmi málo.

Zjevení (2002)

Film som si po veľmi dlhej dobe pozrel znova, keďže som si ho nepamätal. Zaujímavý príbeh s relatívne rýchlym koncom.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Pekná vianočná rozprávka. Dej sa riadne zamotal, ale nakoniec sa to, ako zvyčajne, dalo do poriadku.

Skleněný (2019)

Človek by čakal, že sa tam bude niečo diať, ale ono sa toho skutočne veľa nedeje a potom ten úžasný, hurá, koniec. Čakal som viac od filmu, nie od konca. Pozerateľné to bolo, ale že by to zanechalo nejaký úžasný dojem, to nie. V tomto zmysle film sklamal.

O léčivé vodě (2020) (TV film)

Celkom pekná rozprávka, síce s rýchlym koncom, ale pozerateľná.

Tenet (2020)

Tak toto bola sila. Len občas vidím takýto film. Opäť po dlhej dobe film, ktorý treba vidieť znova, aby človek vôbec pochopil, čo pozeral. Určité súvislosti mi došli počas filmu. Ale to boli len detaily. Pár vecí mi nesedelo, ale to si najprv pýta vidieť znova a potom by sa dalo povedať, či to skutočne nesedí. Je zaujímavé ako človek myslí jedným smerom. Určité situácie mi jednoducho nešli pochopiť dostatočne rýchlo, keďže bolo treba myslieť spiatočne. Bola to divošina, ale jednoznačne sa človek pri tom nenudí. Dokonca aj film sa nezdá byť tak dlhý ako v skutočnosti je. Podobne som nevnímal dĺžku filmu pri filme Zdrojový kód.

Lovci zločinců (2011) (seriál)

Konečne po dlhej dobe poriadny seriál a hlavne dotiahnutý do konca. Dnes je móda nechať seriál nedokončený už po niekoľkých sériách a nikoho to netrápi. Takže konečne. A téma sledovania ľudí v dnešnej dobe dosť aktuálna je to prebraná z obidvoch strán. Je už na divákovi ako sa na to pozrie sám.

Lovci zločinců - Série 5 (2016) (série)

Na začiatku série som mi myslel, že diely nebudú mať poriadny dej, pretože nebude o čom, ale ostal som prekvapený a séria sa jednoznačne vydarila.