Nashville (1975)

Měla jsem hrůůzu z toho co mě čeká. Proto jsem nadšená. Od začátku, přesto, že většinou mluvilo pět lidí najednou a režisér nikoho nešetří tím, že by jej s někým seznamoval, hodí diváka doprostřed extra nepřehledné vřavy. Ale i přesto mně to netrápilo a během chvilky jsem byla vtažená a celou dobu jsem se naprosto orientovala v postavách, protože všichni byli tak výrazní, že jsem si je vůbec nepletla a vlastně na všechny jsem se těšila až je zase uvidím a bavilo mě hádat, jestli kluk na motorce je fakt Jeff Goldblum. Americké country je můj osobní spouštěč dobré nálady. (Jsem trochu prostší mysli). Moc bych chtěla zase někdy vidět Altmanovu Svatbu, kterou si pamatuju jako něco podobného a skvělého.

Dostaň ho tam (2010)

Těsně potom, co film skončil jsem byla ochotná dát i čtyři *. Do rána se dostavilo jisté prozření, že bych měla zohlednit nemalé pocity hnusu, které jsem během filmu měla a chvíle, kdy jsem se smála ( i když jich pár bylo) je nemohly přebít. Jonah Hill - (kde ho vyhrabali?) rozhodně není herec, což tedy není ani Brand, ale jeho postava mi aspoň byla sympatická. Jednoznačně nejlepší byl Puff Daddy, ten byl doopravdy fajn. Ale no tak jo, tři dám.

Ostře sledované vlaky (1966)

Oskarová nuda - mívala jsem Hrabalovskou poetiku ráda, ale asi jsem z toho nějak vyrostla nebo co. Trochu se stydím, že se mi to nelíbilo, mám Menzela ráda, ale nemůžu dát víc, když jsem se skoro celou dobu modlila, ať už je konec a místy mi bylo trapně. Film zachraňuje skvělý pětihvězdičkový závěr a rovněž tak celou dobu skvělý Vlastimil Brodský. V malé roli škrtiče hus potěší Pavel Landovský.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Tak ono to vlastně tak špatné nebylo, to uznávám, asi podhodnocuju, což nemám ve zvyku. Ale já jsem vždycky podvědomě chtěla tenhle film vidět, kvůli jeho tématu, který mně připadal originální . A teď když jsem to viděla, tak si říkám - určitě to mohlo být lepší. Škoda toho nápadu. Možná se režisér mohl rozhodnout jestli točí komedii (dost trapnou) nebo rodinné drama, které ke konci bylo fakt poměrně dojemné a po tomhle už vím, že Adama Sandlera ne i když uznávám, že se snažil.

Princové jsou na draka (1980) (TV film)

Po čase jsem tuto pohádku zase viděla a je opravdu nadčasová. " My tady nemůžeme nikoho zaměstnat, my nemáme peníze. A copak my je máme? Ale vy jste na to zvyklí." :-)

Nekecej a pádluj! (2004)

Byla to blbina. Já jsem schopná i blbině dát pět hvězdiček, když se zasměju a pobavím. Tohle byla dost málo vtipná a ne moc zábavná blbina.

Čas sluhů (1989)

V tomto filmu jsou zásadní hlavní postavy, které hrají naprosto výborně, obzvlášť Roden a zlé oči ivany Chýlkové - z těch mrazí. Soustředěný výkon, jako Leonardo a Kate v Nouzovém východu. Okolní postavy jim nesahají ani po kotníky. Možná kromě Evy Holubové, která se mi v této postavě snad poprvé líbila. Jinak socialistické reálie možná po takové době působí vyčpěle, hlavně pro toho, kdo je nezažil, ale přátelé, dejte si říct - tak to bylo. A netvrdím, že v dnešní době takové ženské nejsou, jistě jsou, ale ty podlomené chraktery s tou dobou souvisí, takže to určitě zbytečné není. Dalo by se polemizovat o tom, že to Pavlásková mohla ukočírovat lépe, ale na svou dobu je to film výjimečný a nedoceněný. Jediné, co bylo trochu přes míru snesitelnosti byla šílená rodinka z Moravy.

Bohémové (2005)

Dávám plné hodnocení, protože jsem byla natolik nadšená přenosem tohoto muzikálu, nebo spíš opery, z Broadwaye a natolik ve mě ještě rezonuje, že mě nadchlo i toto zfilmování. Snad mi tady chyběly potlesky po jednotlivých písních, které vyjadřovaly moje pocity. Někteří herci se mi líbili lépe v divadelní verzi, třeba Mimi tam byla více andělsky hříšná než Rosario Dawson a taky pěvecké výkony naživo měly větší sílu. Jinak si ale myslím, že se toto zpracování povedlo. Divadelnost je tady přiznaná a exteriérů moc není. Ale třeba čísla v metru nebo v kostele jsou zrežírované dobře. A Roger na skále v západu slunce mi silně připoměl Johna Bon Joviho.

Mary Poppins (1964)

Písničky jsou skvělé a chytlavé. Mary v podání Julie Andrews je "prakticky dokonalá v každém směru." Jenomže to je taky asi všechno. Výstupy se zvířátky jsou kýčovité a příběh nemá žádný spád. Líbili se mi oba představitelé rodičů. Jenomže ta část příběhu v bance mě dost nudila a vůbec to bylo celé dost roztříštěné. Podle mě to mohlo být ještě víc pohádkové.