Bílé Vánoce (1954)

Mám ráda staré americké muzikály, tohle není zrovna vrchol žánru. ale taneční čísla mají velice dobrou úroveň. Trochu mě zklamalo, že kromě písně White Christmas to s Vánoci nemá nic společného. I když vlastně nemám pravdu, Vánoci to začíná i končí. Chtěla jsem dát 3, dávám 4 *, kvůli nespravedlivému umístění v modrém.

Rent: Filmed Live on Broadway (2008) (divadelní záznam)

Jenom si na to vzpomenu a jde mi mráz po zádech. To není nadsazené. Tleskat divadelnímu představení v obýváku? To se mi stalo poprvé. Začalo to, říkala jsem si, půjdu si nalít panáka. Nešlo to, nemohla jsem se odtrhnout. "Opakem války není mír - je to tvorba" Tohle mě nikdy nenapadlo a přitom je to čistá pravda.

Poslední skaut (1991)

Film nedělají jenom hlášky, byť skvělé, a ani sám Bruce nevytrhne scénář, který nemá moc co nabídnout. Film mi přijde bezúčelně brutální, všichni neustále plivají vyražené zuby a pak jim žádný nechybí :-)

Vánoční prázdniny (1989)

Myslím, že se na to příští rok zase docela ráda podívám, ale patří to k americkým vánočním komediím, které podle mě nemají valnou hodnotu. Pobaví, navodí atmosféru, ale vyšumí. Tady tenhle humor, na rozdíl od Sám doma, je chvílemi taky až trapný. 18.12.12. No tak jo, je trapný, ale směju se mu, tak co :-)

Žár těla (1981)

Chválím herecké výkony, i když William Hurt byl chvílemi značně nevýrazný a Kathleen Turner, kdybych byla chlap by na mě asi moc nefungovala ( i když co já vím co funguje na chlapy, že?) . Pak chválím výrazný hudební motiv a sálavou atmosféru, kdy člověk úplně cítí ten horký vítr, který rozeznívá zvonečky na terase. Film ozdobil Mickey Rourke - zamlada fakt hezkej chlap. Ale že bych z toho nadšením nespala, to zase ne.

U konce s dechem (1960)

Jean - Paul si nemusí hrát na Humphrey Bogarta, aby byl úžasný. On je úžasný. Pak je ještě úžasná Paříž. Jako krásný plakát.Černobílá se spoustou úplně super aut. ("Předjeď toho Renaulta, nevšímej si toho Citroena, předjíždí tě skútr."), ale ty rádoby intelektuální pindy v posteli, to mě moc nebralo. Staré francouzské filmy jsou takové diamanty, tenhle je na mě málo vybroušený.

Kráska a zvíře (1971) (TV film)

Od mého dětství - tohle je Kráska a Zvíře- atmosféra a všechno co dělá pohádku pohádkou. Doufám, že mě moje paměť neklame a je to takové jak si pamatuji.

Smažená zelená rajčata (1991)

Příběh, který stará žena vypráví Kathy Bates ve starobinci, je poutavý, dojemný a zajímavý. Styl mi trochu připomíná Případ Benjamina Buttona.Naopak, co není poutavé, dojemné a zajímavé je současný příběh samotné Kathy. Slabší čtyři.

Kráska a zvíře (1991)

Tohle je zrovna pohádka, kterou řadím mezi své nejoblíbenější . To jak ji uchopil Disney je prostě jeho styl a bylo to roztomilé. Jenomže já si myslím, že k téhle pohádce patří trochu hororová, smutná a romantická atmosféra.Ta tady prostě nebyla. Právě osamělost zakletého zámku, kde je jen vyděšená Kráska a smutné, charismatické a v jádru laskavé Zvíře je důležitá. To se tady nepodařilo. Je to zářivý muzikál a tuctově disneyovská Kráska.Tady naopak se to podařilo skvěle, škoda, že už tuto pohádku dlouho nedávali v televizi. Jana Šulcová je zde moc krásná - http://www.csfd.cz/film/264294-kraska-a-zvire/

28 dní poté (2002)

"Lidé se zabíjeli a budou se zabíjet". ( pokud tedy ještě bude koho).Tak tohle je myšlenka, která mi z filmu utkvěla. Ale jinak mi trochu vadila druhá půlka filmu, která mi připomínala Den mrtvých. Nemám ráda úplně vypatlané vojenské mozky a nemám ráda, když něco, co vypadá jako útočiště se zvrhne v past. Já vím, že o to asi šlo, ale přece jenom bych si chtěla zachovat iluzi, že lidi by se třeba mohli chovat jako lidi, když čelí společné hrozbě a ne jako naprostá hovada. Ty tři hvězdičky jsou hodně silné. Začátek byl dobrý, včetně zvláštně zvolené hudby a postapokalyptické atmosféry. Asi nejlepší zobrazení jaké jsem viděla, asi takhle by to mohlo vypadat jen 28 dní poté...