Muž, který se mi líbí (1969)

Nejzajímavější role pro JPB. Nenápadně dobrý film, který i přes celkem "všední" příběh vůbec nenudí.

Happy End (1967)

Skvělý počin. Pro mě byly nejzajímavější ty dialogy "pozpátku", kdy člověk odpovídá na otázku, která teprve bude položena a vlastně při vnímání normální narace odpovídá na otázku, k níž odpověď nebyla určena, ale je to uděláno tak, že to sedí tam i tam.

Wanda (1970)

Bonnie a Clyde po realisticku.

Vymahač (1951)

Závěrečná scéna jako vystřižená z Hitchcocka.

48 hodin v Paříži (1988)

Jeden z nejlepších "neakčních" thrillerů 80. let. Je to opravdová lahůdka, která zraje jako víno.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Nemohu jinak než za 5*. Film šlape, jeden nápad za druhým (automobilová honička super, útěk z padajícího vlaku pecka, přistání padákem ve vlaku top a "tři sta milionů" dalších nápadů, které na Váš McQ a TC chrlí. Trochu se mi vrací moje recenze na Mission: Impossible - Národ grázlů.

Kde je dům mého přítele? (1987)

Dětská odysea světem dospělých, kteří si sice hrají na mravokárce, ale už zapomněli, co je to pravá kamarádská čest.

Zama (2017)

Španělský Aguirre: Hněv Boží.

Festival pana Rifkina (2020)

Příjemná kombinace oblíbeného Allenova tématu - rádoby romantická, vášnivá "láska", ve skutečnosti povrchní proti duševnímu a uměleckému splynutí a tématu vyznání lásky k filmu, konkrétně Fellininu, Godardovi, Truffautovi, Buňuelovi a Bergmanovi.