Klub odložených žen (1996)

Mezi námi děvčaty. Protiútok "slaměnek" za louží, které si zablokovaly tok lítosti, útesový motiv. Samy zabukovaly nelimitovaný směr. Zabodovaly stylem. "Žeň týlem." Přízeň, žeň božích mlýnů. To si zaslouží. Zvrátit, obrátit emoci, na rozum.

Přijíždí jezdec (1978)

... přes jez, kolem cedrů. Ona. Přes dřez cedí sílu. Umí si dupnout. Nezazdít zemi. Před zdymadly mamonu. Sousedem - surovcem s pařáty. Správcem jizev s pážaty, v havraním klobouku.

Život plný malérů (1972)

To víš. Je založen, lpí. Na pádu nejen Amorů, do šlehačkových dortů, z moduritu.

Lásky mezi kapkami deště (1979)

Jiskřičky v srdci rozprostřené. Svítivě. Markýzy citu se zaplétají. Škvířivě. Pod lucernami. Na(d) parapety čtvrti. Padají atmosféry bytí. Bez paraplat. Šumivě.

Dobrý časy (2017)

Stačí špatné šlápnutí. A už se drobí. Zasyčí. Budí hadí hodiny. Honí kroky chodce tmy. Hrubě hladového Jokera, po /roz/bití (se).

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Do klopy olivy. Prstýnky z lastury. Balkánem obalený cit. Životní polibek, obklopený mořem klábosivých příbuzných. Buclatá ceremonie jižanství s šik štíhlým, americkým závojem.

To já ne, to on (1980)

Identita zavalená kouzlem nechtěného, spouští turnaj/e/ příhod, (vý)hry point. Jako na zavolanou. Tiše opouští poušť, post neviditelné osoby. Nesleví. Vrhá se do výhně V.I.P., bez oázy soukromí. Pařížan, do kterého pere africké nebe, má perné dny. Lapač "výronů," kterému to pálí. Nápadník parádní zábavy pod palmami. Nepřeháním.

Muž proti muži (1967)

Zapřahá. Kolt i nůž. Brok, řez pod kůži. Pro ty z vás, kteří se zákeřně strefujete, křičíte po parte, až se zapráší po rakvích. Ruce neustále napřažené máte, po krvi.

Jeden hot a druhý čehý (1978)

S hroty na tě, choti, troufalče. Hybateli s ložem, v obležení potu hrudí pracovní čety.

Mrkáček Čiko (1982)

Po očku rozmotává klukovské klubíčko snění, /vý/letních her, lehkosti bytí. Rozmetá mráček nad ostružinami, mrchožroutí.