Pro hrst dolarů (1964)

Clint Eastwood je opravdu pistolník, jak má být. Charismatický, drsný, s kamenným výrazem ve tváři, a hlavně přesný. Jeden z nejklasičtějších zástupců daného žánru se dočkal i volného pokračování, které se rovněž řadí mezi špičkové westerny.

Stepující stonožka (1977)

Původní úmysl byl dobrý, ale nakonec se tvůrcům nepodařilo dotáhnout slibný námět do dokonalého konce. Filmu sice nechybí spád, ale spousta humoru se tak trochu míjí účinkem a jen několik málo vtipů mě dokázalo skutečně rozesmát. Nicméně se nedá jednoznačně říct, že je to špatný film, to tedy není, jinak bych mu nedal ty 3 hvězdičky. Jenom mohl být klidně i o kousek lepší.

Můj miláček Klementina (1946)

Western, který nabízí divákům další (kolikátý už?) pohled na legendu o Wyattu Earpovi, je snad zajímavý jen rokem svého vzniku a hereckým obsazením, ale jinak jde jen o lehce nadprůměrnou podívanou, která ve svém žánru nejvyšší příčky určitě dobývat nebude.

Tichý muž (1952)

Tak trochu netradičně obsazený John Wayne se své úlohy zhostil velmi dobře, ovšem vedle živelné Maureen O'Harové jeho postava trošičku zaniká. Příběh není nijak složitý a jde ve své podstatě jen o trochu jinak pojatou romanci, ovšem velmi zručně natočenou i zahranou.

Léto roku 1942 (1971)

Velmi pozoruhodný psychologický snímek o partě mladých chlapců, kteří se během letních prázdnin zamilují do jedné mladé ženy. Film má takovou zvláštní atmosféru, těžko se to popisuje, každopádně velmi dobré výkony podávají všichni tennagerovští herci a také Jennifer O'Neillová v roli oné mladé ženy.

Neúplatní (1987)

Výborná gangsterka se spoustou velmi dobrých herců se dočkala po právu ocenění Oscarem (Connery), protože nabízí více, než jen standartní náhled do pozadí boje mafiánů s policisty. Příjemným překvapením je výkon Kevina Costnera.

Rozbité zrcadlo (1980)

Další vydařená adaptace románu Agathy Christie, tentokrát se slavnou slečnou Marpleovou v hlavní detektivní roli. Opět spousta hvězdných jmen, propracovaný scénář i okamžiky napětí, tak jako jsme u filmových adaptací Agátiných románů už zvyklí.

Moskva slzám nevěří (1979)

Je to sice zajímavý snímek a na rozdíl od většiny tehdejší sovětské produkce i kvalitní, ale ta rozvleklost mě poněkud unavila. Vpodstatě jde o romantické drama, roztažené do období dvaceti let, jenže romance v ruském provedení, to není jako z Hollywoodu. Velice dobře zahrála Věra Alentěva v hlavní roli, i když se její postava dala vybarvit ještě více, než jak je ve filmu načrtnuta. To, že film dostal Oscara, je spíše jen jakési ocenění netradičnosti tohoto žánru v ruské kinematografii.

Darebáčci (2000)

Woody Allen je sice tak trochu (hodně) praštěný režisér, ale jeho filmy mají něco do sebe. Darebáčci mě docela dost pobavili, ovšem celý příběh je nutné brát s hodně velkou nadsázkou. Výborné výkony Tracey Ullmanové a samotného Allena v hlavních rolích jsou ve srovnání s "jednodušší" postavou Michaela Rapaporta trochu odsunuty do pozadí, neboť Rapaport i přes menší prostor (ve srovnání s oběma zmíněnými hvězdami) dokázal svou postavu skutečně "obdařit" místy až neuvěřitelnou "primitivitou".

Šerifové (1998)

Čekal jsem větší propadák, nebylo to tak strašné, jak mnozí prorokovali. Pravda je, že Wesley Snipes nemá a ani nikdy mít nebude charisma Harrisona Forda, ale když to člověk nebere jako volné pokračování Uprchílka a dívá se na to trochu jinýma očima, tak se dá říct, že jde o povedený thriller.