• Krátkometrážní

Pád do tmy 2 (2009)

Po zklamání, jakým pro mě byl druhý díl [REC]u je tohle velice příjemné překvapení... U žádné série není lehké trumfnout předchozí díl (pokud měl úspěch) a i když byl Pád do tmy atmosféričtější a nápaditější, je Descent: Part 2, The ''důstojným'' pokračováním skvělé jedničky a já bych se určitě na další díl podíval - 70%.

Shake Hands with the Devil (2007)

Asi se nikdy nedozvíme, proč se taková zvěrstva dějí stále a znovu. Proč se každý, kdo má moc to všechno ukončit, jen otáčí zády... To se nedá popsat, to se musí vidět - 100%.

Avatar (2009)

Dlouho jsem Avatarovi odolával.. Jelikož jsem se ale pomalu chystal na oscarovou noc a hlavní duel se měl odehrávat právě mezi Avatarem a dalším neméně povedeným snímkem, chtěl jsem vidět oba filmy ještě PŘED udílením cen filmové akademie, abych si o výsledcích mohl udělat nějaký obrázek, takže... Cameron je u mě PAN režisér, získal si mě (stejně jako miliony a miliony dalších) většinou svých výtvorů. Po 3D projekci v Imaxu musim tvrdit totéž, co naprostá většina diváků. Avatar je určitě vizuelně skvostná podívaná - pozn. 3D kino jsem navštívil po 2. v životě, tzn. nemám moc s čím srovnávat, ale po příběhové stránce už je to o hodně slabší. Dál mě samozřejmě šíleně otravoval český dabing, což můžu těžko vyčítat tvůrcům, takže jsem se to nakonec rozhodl při hodnocení ignorovat. Avatar je velkofilm se vším všudy a i když jsem měl trošku problém s tím příběhem, bavil jsem se a to hodně 80%. Zatím mi ale bohužel uniká důvod té všeobecné hysterie, která toto dílo doprovází od samého počátku - ruku na srdce, zas tak dokonalý to vážně není ;-).

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Další ze škatulky '' zbytečná pokračování '', aneb překvapení ve formě lehkého nadprůměru pro první díl se rozplynulo jako pára nad hrncem 35%.

Rec 2 (2009)

Velké, velké zklamání.... Po vynikajícím úvodním filmu, jsem dostal takovou facku, že jsem z [REC]u dočista vystřízlivěl. Srovnávat to snad ani nemá smysl - z původního příběhu mi ještě po promítání cvakaly zuby a teď ? JEDINÉ škubnutí za celých 85 minut, až trapně předvídatelné situace + velice neobratná režie ( nemluvě o naprosto stupidní pointě ). Ach ach.. Snad až příliš veliká očekávání mají na svědomí tohle následné remcání, ale nedá se nic dělat, příště to SNAD bude lepší - 35%.

Děti (2008)

Uff, trochu psycho, kdo si chce pořídit děti ? :-) 60%.

Navěky silný (2008)

Na tenhle typ filmu se hezky kouká, ale je to pokaždý stejný... Průser - náprava - zadostiučinění - velká americká objímačka na konci + dojemná melodie. No co, nebylo to zas tak zlý - 50%.

Odvlečen (2007)

Výtečná záležitost se skvělým Gyllenhaalem, tenhle chlapík mě už dále nemusí přesvědčovat a při nejbližší příležitosti dostane své místo v TOPce. Mělo to tempo i atmosféru - 80 %.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Určitě to není komedie ve stylu, jaký jsem dle traileru čekal... Naštěstí je film plný záběrů na krásnou krajinu (dráty:-), příjemné hudby a v neposlední řadě skvělých herců. Ano, člověk jako je Robert, dokáže neskutečně obohatit obyčejný příběh a vzdálit se tak průměrnosti na míle daleko - 80%.

Sbohem, baby (2007)

Tenhle film mě doslova posadil na prdel. Čím ? Konečnou pointou a největším morálním dilema za poslední dobu - 90%.