Zastav a nepřežiješ (2006)

Jason Statham v tomto filme nemal čo robiť, klasické béčko sa mu stáva osudným len tak ďalej a bude to druhý Seagal nič ho nezastaví. Akčných scénok je vo filme hodne ale žiadny zázrak, koniec bol dobrý to sa musí nechat.

Uprchlíci (1986)

Opäť dobrá komédia v podaní Richarda a Depardieu v podaní dobrej hudby od Vladimira Cosma.

Jezero smrti (2008)

No konečne dobre natočený horor. Angličania sa fakticky vytiahly. Dej nás zavedie do lesa k jazerukde manželia trávia chvíľku svojej dovolenky do tej doby než ich stretne partia mladistvých, ktorí sa nudia. Začnú sa do manžeľov navážat a začne fakt hustá zábava. Za zmienku stojí to, že tí mladý v partie nemajú žiadne zábrany. Zaujme vás aj to ako sa manželka pred nimi schová do kontajnera. "Kde to voní", ale aj to čo je milujúci človek urobyt a obetovat pre záchranu toho druhého. Záver filmu vás, ale dostane do kolien. No, kto ma rád horor, kde realita je nám všetkým tak blýzka, tak vám ho môžem doporučit.

Strážci - Watchmen (2009)

Komiksom nedotknutý človek, filmom nadchnutý človek. Ale ja osobne žiadne prekvapenie, pretože já som veril, že ma film zaujme a veril som správne. Ano, v prevahe nad samotným príbehom sú flashbacky, ktoré sú ale veľmi dobre natočené a tým pádom sa v nich pozorný divák nemože stratiť. Príbeh ani nie je zložitý, čakal som zložitý film, pretože Watchmen sú jeden obrovský komiks a týči sa titulom ,,najuspešnejší grafický román všetkých dôb". Komiksom nedotknutý, a preto naozaj nemožem porovnávať film s komiksom. Prepracované postavy jednotlivých strážcov sú proste samozrejmosťou. Comediant je fakt dobrý týpek, hrdina na pozretie, ale v skutočnosti obyčajný človek, ktorý má svoje špatné chvíle a slabosti každej ľudskej postavy. Veľký priestor tu získava Rorschach, ktorý si rešpekt získal už na začiatku. Je naozaj prepracovaný, rovnako ako jeho čierne neustále sa pohybujúce škrvny na bielej veľmi efektnej maske. Nádherná milostná scéna so Súvou a Hodvábnym prízrakom, tiež skvelé postavy. Síce neznámi herci, ale za to veľmi presvedčiví a profesionálni. Akcie tu je málo, za to je ale tak dokonalá, že sa tešíte až ďaľšia začne. Nádherný vizuál, ktorý nám Snyder zasa predviedol skvelo, rovnako ako vo vizuálnej stránke. K tomu ešte nádherný spomalený čas, hlavne v úvode. Rorschach a jeho brutálne metody zabíjania, Comediant a jeho úchylné hlášky, Súva a jeho lietajúca loď, Ozymandius a jeho zrada, Dr. Manhattonova ruka likvidujúca ľudí na kúsky masa a jeho vzťah medzi Hodvábnym prízrakom a jej vzťah zasa medzi Súvom ma celkom pobavily, ale nič extra. Obyčajní smrtelníci, ktorí sa rozhodli pomáhať ľuďom. Niekto ale zabije Komedianta a snaží sa postupne zničiť strážcov, aby už nemohli naďalej pomáhať USA vo vojne a hlavne zabrániť nukleárnej vojne medzi ZSSR.Toby tu, ale nemohol byť "tvrdohlavý" Rorschach.Pre mna aj tak priemer dávam za *3*

Rychlí a zběsilí (2009)

K Rýchli a zbesilí som pristupoval s veľkou opatrnostou, nie je žiadnym prekvapením že celková kvalita série, ide pomali dolu…Ale je príjemné vidiet že scenáristovia sa snažili do filmu o „autách“ zapojit aj nejaký príbeh…Ano, ten príbeh má niekoľko chybičok, ale aspoň to nie je lacná prehliadka nadupaných strojov, tak ako tomu bolo v časti tretom…Mnoho divákov, fanúšikov a všetkého osadenstva okolo si sľubovalo veľký návrat Vina Diesela, popravde on bol pre mna jediné lákadlo prečo som sa na film pozrel…V prvom dieli ma naprosto odrovnal svojou hereckou zúrivostou, nedivil by som sa keby aj vo skutočnóm živote vystupoval ako, „týpek“ ktorý najprv jedná a až potom rieši…Akčné scény sú možno zbesilé, ale až na solidný úvod nejaký adrenalínovy…Mladí chlapci budú samozrejme jásat nad nekonečním zástupom krútiacich sa zadočkou a faktom, že sa tu dievčatá obliezajú zásadne v trojkách, ale to na dobrý film vážne nestačí…Najviac mi neuveritele liezla na nervy hudba, čo je to za trend ktorý tvrdi že do aút patrí hip hop??? V aute má človek cítiť slobodu, a to vám nedá iná hudba než rock pri takej jazde…Niekedy do filmu nestačí dať filmových namakaných chlapov s drsnou náturou a autá ktoré jazdia len v Amerike, pre mna lepšie ako predchádzajúce dva diely ale na jednotku to stále nemá!!!

Kat: Válečná zóna (2008)

Oproti prvému dieľu sa to dost líšilo : Vo Frankovej rodine, v prvom diele mal syna, a tu céru a syna, aj v zpôsobe ich smrti. Pozerat sa na to dalo ale jednoka bola o moc lepšia. Myslím že to ani nemalo byt pokračovanie Kata z roku 2004. Brutálne a kruté to bolo dosť, ale vôbec to nevadilo. Priznám sa, pre mna nič moc.

Bratři z donucení (2008)

Nenápadna komédia, ale veľmi rýchlo sa z nej stáva smršt vtipných scienok, v ktorých exceluje dvojica hľavných hrdinov. Obaja herci sa dokonale vžili do svojich postáv a paródujú snád všetkým na čo si človek spomenie. Veľmi pekný a dojemný je záver filmu zo záverečnym bojom. Komu nakoniec dali do huby?Pozrite sa a uvidite : ) .Film je perfektnou oddychovou komédiou a doporučujem pozriet.

Bathory (2008)

Doceľa pokazený film, ktorý sa skutočne nepodaril, i cez neskutočný rozpočet. Jakubisko to si celkom prehnal. Inak zaujímavý námet, ktorý sa ale bohužial nepremenil v kvalitný.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tarantino, Tarantino, Tarantino. Klasika Tarantino. Nič viac k tomuto filmu netreba. Je to film ktorý buď nenávidíte a nikdy nepochopíte, alebo si ho pozriete hneď viac krát za sebou. Ale najviac sa mi tam aj tak páči hudba. Tá je jednoducho super

Drsný Harry (1971)

V tej dobe by som ten film asi pozeral viackrát, ale aj tak je to taká klasická béčková kriminálka v podaní dobrého C.Eastwooda.Ten titul že drsný Harry mi vôbec nesedel celý film a obiehanie telefónnych búdiek mi pripadalo ako v Smrtonostnéj pasci 3 v skutku priemer.