Babylon A.D. (2008)

Sci-fi filmov je v súčasnosti naozaj dosť, aj keď v tom filme hrá hviezda Vin Diesel mal som veľké očakávania. Bohužial som filmom strašne zklamaný. Bol nudný, zo sľabým scenárom a ani tvrďák Diesel mu nedodal žiadnu štavu. Ceľkovo svet vyzeral gýčovito a príbeh tam vlastne ani nebol. Doporučujem len pre sci-fi fanúšikov.

Růžový panter 2 (2009)

Za poslednú dobu som nudnejšiu komédiu od tejto nevidel. Niektoré scény na mňa zapôsobili skôr veľmi únavným dojmom. Všetko tu bolo úplné prehnané. Steven Martin v úlohe inšpectora Clouseaua tu podal veľmi slabý herecký výkon. Čudujem sa tomu že Jean Reno a Andy Garcia vzali účinkovanie v tomto slabom filme.

Hra na vraha (2009)

Priemerný horor, ako väčšina tých súčasných filmov, ktoré sa dnešnej dobe nakrúcajú. Stále je ten istý začiatok, ako sa partia puberťákov vyberie kamsi na chatu do neznámych končín, v lese. Potom ich tam začne naháňať a postupne likvidovať nejaký bláznivý a pomätený psychopat. V prípade tohto filmu sa hlavný hrdinovia likvidujú sami medzi sebou, lebo nemajú totiž na výber. Prežiť môže len jeden z nich. Dej je tu úplne slabý, malo záživný, pri niektorých pasážiach až trápny, sú tu veľmi slabé herecké výkony.

Halloweenská noc (2007)

Niektoré momenty filmu sú veľmi zaujímavé a solídne natočené, ale inak ide o obrovský chaos a nepredstaviteľnú nudu. Po vetšine času skoro až trápne.

Grotesque (2009)

"Vzrušuješ ma, rozrežem Ta na kúsky." Mladý unesený pár sa zobudí v strašidelnej pivnice, sviazaný a oskalpovaný. Dlhé a šialené mučenie práve začalo. Po Saw a Kocke sa zrodil najkrutejší japonský horor aký som vydel,vážne pre silné nervy!

Mrtvý sníh (2009)

Začiatok, ako väčšina filmov z tohoto žánru.Slabý námet, ešte slabší scenár, navyše to nemá žiadny dej, ktorý je nezáživný a nudný, herecké výkony sú tu na podpriemernej úrovni, čo sa týka špeciálnych efektov, škoda tu aj niečo komentovať. Najlepšie na celom filme je len ten sneh a prostredie, kde sa nakrúcalo.

Hlídač (2009)

No vida. A že to nejde. Steven Seagal, je síce stále o 50 kilov starší než voľakedi, ale tu ukazuje akúsi snahu byt opät IN. Síce je film viac podobný tým súčasným jeho "trhákom", ale cez to všetko je už tak nejako na pol cesty medzi týmito dvoma kategóriámi. Asi to obdobie Stevena Seagala, ked točil opravdu štrašne zlé blbosti skončilo, pretože na posledné filmy sa pozerat určite dá a Hlídač je od Lovcov policajtov spolu s Zákonom ulice rozhodne jeden z tých Stevenovho nejlepších kúskov. Všetka čest, treba sa dočkáme okamžiku, ked sa na Seagala bude chodit do kina.

Star Trek (2009)

Star trek je zpäť a to vo veľkom štýle. J.J.Abramsa, ktorý z filmu urobil pastvu pre oči aj pre uši. Postavy sú skvelo napísané a ešte lepšie zahrané. Spock a James T. Kirk sú skvelí, tie ich spory a hádky a konečné usmierenie dávajú filmu nádych. Herci fain, efekty super a atmosféra vynikajúca.Takto má vyzerať resustitácia slavného Star Trek vesmíru.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Michael Bay postráda zmyseľ pre dávkovanie. A tentokrát to to riadne presolil. Dočkáme sa síce všetkých Bayovských trademarkov: kamerové prelety okolo hlavných hrdinov, propagácia americkej super armády apod., ale je to trápne. Osobne som mal film problém dopozerať dokonca. Hlavná dvojica sa zrazu stala nesympatickou, iskrenie z prvej časti sa úplne vytratilo. Dej je priblbý aj pre hračkársky veľkofilm, dostavia sa všetky možné klúče. Od ešte nižšieho hodnotenia to zachránili len slušné triky a hudba."Pre mna sklamanie roka"

The Notorious B.I.G. (2009)

Zaujímavý film o živote slávneho rappera,v ktorom tvorcovia ukazujú svoj pohľad na jeho život a hlavne konflikt medzi tzv.West Side a East Side rapperskou komunitou.Slušná réžia, zaujimavé herecké výkony, v ktorých bola vidiet veľká snaha a cit vzdať hold tomuto spevákovi. Som zvedavý aký by bol film o 2Pacovi a iný pohľad na vec. Možno sa toho v budúcnosti dočkáme.Film je zaujímavý a doporučujem ho.Jednoznačne za *5*