Tohle je Sparta! (2008)

Bitva u Thermopyl mě neoslnila, tudíž jsem nečekal, že parodie bude opakem. Kdyby to alespoň zůstalo ve světě filmu, ale když se setkáte v parodii na historicko-válečný film s odkazy i na počítačové hry, tak jako nevim.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Seriál Simpsonovi jsou kult. Film nikoliv. Vtipu je vzhledem ke stopáži jako šafránu a charaktery postav mi připadaly odlišné. Nápad skvělý, realizace neuspokojivá.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Abrahams má zkrátka předpoklady pro parodie. Komediální salva má těžkou průraznost, takže divákova bránice si během projekce jen tak neodpočine. Sheenova proměna v Ramba je výtečná a pozadu nezůstávají ani přesvědčiví Lloyd Bridges či Jerry Haleva coby Saddám. Ve fantazii si meze nekladou, což spolehlivě dokazuje celková ujetost snímku, která byla v tomto případě jen k dobru. 90%

Nebezpečná rychlost (1994)

Nebezpečná rychlost je pro mě film oscilující na hranici mezi strhující a napínavou filmařinou a mezi poněkud nenápaditými a nelogickými scénami. Ovšem, když si to celé promítnu v hlavě, tak usuzuji, že Jan de Bont věděl, jak na to. Chtěl diváky dostat do napětí, strhnout je akční stránkou filmu a především je zaujmout ozvučením a perfektním soundtrackem.... (kdo neviděl na domácím kině, o hodně přišel)

Pretty Woman (1990)

Neřadím se sice mezi fanoušky romantických filmů avšak pokud je tento žánr kombinován s dramatem a komedií, nemám s projekcí problém. Pretty Woman splňuje na výbornou naprosto všechny požadavky, nezbytné pro takovýto námět. Richard Gere je charakterní elegán, Julia Roberts nádherná roztomilá buranka. Nápaditá hudba bravurně podkresluje jedinečnou romantiku, která za asistence neotřepaných komických gagů přináší jedinečný zážitek, pro jehož vychutnání snad ani není potřeba mít rád tento žánr. Nevím jak se na film dívají kritici, nicméně jeho komerční megaúspěch je zcela pochopitelný. PS: Již při prvním pohledu na Juliin zadeček přehodnotí svojí orientaci i teplouš.

Uprchlík (1993)

Jeden z nejnapínavějších filmů vůbec, Harrison Ford v jedné ze svých nejlepších rolí, Lee Jones- zasloužený Oscar, skvělý film, víc netřeba dodávat.

Muži v černém (1997)

Jediným záporem této klasiky je ten, že Linda Fiorentino neprozradila, co ráda dělá pozdě v noci...

Jeho fotr, to je lotr! (2004)

Vzhledem k perfektnímu obsazení jsem čekal i přes svou spokojenost s prvním dílem, větší porci zábavy, leč marně. Ztřeštěné, nudné a největším kamenem úrazu byla žinantnost filmu, která se postarala o mou nasranost.

Trosečník (2000)

Srdeční záležitost! nic víc nemohu dodat.

Doktor Hollywood (1991)

Půvabná sympatická komedie, která netlačí na pilu a může se spolehnout jak na atraktivní obsazení, tak na atmosféru idylického městečka Grady. Postavy jsou charakterově propracované a přiměřená dávka humoru činí dr. Hollywooda příjemnou a zábavnou záležitostí.