Spider-Man 3 (2007)

Soudnost prvního či druhého dílu se vytratila do neznáma. Tvůrci nejspíš moc dlouho přemýšleli nad něčím inovativním, až to nakonec celé posrali. Z Petera Parkera je namachrovaný sráč chrlící kolem sebe ideje, že s poctivostí nejdál dojdeš a totéž zvrací i ostatní účastníci. Na zvracení je i jeho vztah s Mary Jane, po které toužil v prvním díle. Když jeho náklonnost opětovala, rozhodl se, že jí odmítne. Ve druhém díle se rozhodli být přátelé a ve chvíli, kdy se Peter rozhodne znovu o ní bojovat, má Mary někoho jiného, což však netrvá dlouho a po několika neúspěších to dají dohromady, čímž začíná i třetí díl. Vztah však netrvá dlouho a jsou znovu přátelé. Co to k***a je? Odpudivost triků nezná mezí (Sandman vysoký jak patrová budova, parazit,Venom) a s trapností se divák setkává na každém rohu ( diváci skandující během finále, sentiment, rodinné kecy atd.). Jistá nápaditost tu je, ale formální stránka tohoto (možná komerčně úspěšného, ale v žádném případě umělecky založeného) kýče posílá závěrečný díl do kytek, místo toho, aby udělala za touto trilogií důstojnou tečku.

Plnou parou vzad! (2002)

Jediné co zde skutečně stojí za vidění a kvůli čemu se vyplatí tuto břečku zapnout je Roselyn Sanchez, bez jejíž účasti by v mém pomyslném žebříčku figuroval tento brak v kategorii nejhorších "odpadlíků". Skutečně totální průser postrádající jakékoliv ambice a snahu pobavit diváka. Cuba Gooding ztratil soudnost.

Táta lump (1993)

Nikdy jsem neměl rád čistokrevné komedie, neboť můj smysl pro humor je záhadný a jen velmi malé procento komedií mě dokázalo pobavit. Táta lump není vyloženě špatný film. Na deštivé nedělní odpoledne je to dobrá volba, ale proplouvá tak strašně kýčovitými vodami, že náročný divák se během projekce chytne za čelo a bude prosit Boha o odpuštění, že DVD vložil do přehrávače. Filmu dost chybí nápaditost. Rodinná road movie je otřepané téma, emotivní útok na city v podobě dětí je pro mě přímo nesnesitelný a co se týče komediální stránky, tak o té snad ani nemůže být řeč. Pobavila mě pouze scénka, kdy se J. Charles svěří, že se v kufru auta pochcal jako koroptev.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Ačkoliv se jedna chybička kameramanů vloudila, já ho však považuji za nejlepší válečný film vůbec. A je mi ukradený, že si spousta lidí myslí opak. Perfektní režie, dechberoucí vylodění v Normandii, psychologie postav, skvělá hudba, opravdu velkolepý film a nějaké vlastenectví se může jít vysrat.

Insomnie (2002)

Neexistuje film, se kterým by si Nolan neporadil na jedničku. Insomnie není zrovna typicky "nolanovská", ale kvalitní film je to tak jako tak. Krom svého hvězdného obsazení, ve kterém všichni září naplno se může pyšnit svojí naprosto úchvatnou psychologickou stránkou, která zvedá tento film do výšin. Inteligentní snímek, který je bezesporu zárukou skvělého zážitku. 80%

Jádro (2003)

Jsem si vědom nekvalit tohoto blockbustru, nicméně po prvním skvělém dojmu nemám nějak velké nutkání je hledat. Z mého hlediska tato jednohubka nepostrádá nápaditost, vlastní kvalitní herecký ansámbl, který má bravurně propracovanou psychologii postav, z nichž někteří mají poměrně dobré hlášky a hlavně mu nechybí spád a určité napětí...i když tyhle vlastnosti nejsou možná zas tak neobvyklé v rámci tohoto žánru. Vím, že the Core nemá nejmenší šanci stát se v této oblasti nějakým revolučním snímkem, ale zkrátka jsem se dobře bavil, toť vše.

Predátor (1987)

Jsou filmy, které nepotřebují komentovat. Predátor je jedním z nich. Nehynoucí legenda. Akční klasika, jak má být. Oblíbené hlášky: ,,Vy ste ale banda teplejch kreténů!", ,,Sereš mě dobytku!"

Základní instinkt (1992)

Tak tohle je jedna z mých nejoblíbenějších parket, na které si vždy rád zatančím a pokud je mojí partnerkou krásná Sharon Stone, tak je nespokojenost vyloučena. Napětí je tu brilantně zamixováno do erotických scén a Míša Douglasů se pro tyhle role narodil. Hudbu rovněž složil zkušený génius. Poctivá ostrá filmařina a výtečné ztvárnění o síle ženské přitažlivosti. 85%

Rocky (1976)

Rocky byl filmem mých dětských let, takže ta pátá * je spíš z nostalgie. Dnes jsou mými srdečními záležitostmi jiné filmy, ale i tak nedám na tuto legendu dopustit. Díky mé dřívější posedlosti tímto filmem mi dodnes nikdo neřekne jinak než Rocky :-)

Statečné srdce (1995)

Braveheart zákeřně útočí na podobné historické opusy (Gladiator, Spartakus). Ač jsou zmiňovaní soupeři sebevíce silnější, na tohoto šampiona zkrátka nemají, neboť jim dává knockout ve všech filmařských aspektech. V režii, hudbě, scénáři či výpravě. Každý divák může mít sice jiného favorita, ale musí objektivně přiznat, že Statečné srdce se o svůj titul "neporazitelného historického velkofilmu"bát nemusí. Mel Gibson stvořil jedinečnou vstupenku do středověkého světa plného nezničitelné lásky, impozantního dobrodružství a nezlomné síly. Braveheart je zkrátka nadfilm. 100%