Pravdivý příběh (2015)

Film se soustředil v podstatě jen na vztah Finkela a Longa. Příběhově mě mnohem víc zajímalo, co se dělo předtím něž se potkali a mimo jejich sezení. Měl jsem pocit, že abych pochopil, co se teda vlastně dělo, musel bych znát skutečný příběh. Nevím ani, jestli to mělo být mysteriózní a jestli jsem měl pochybovat až do konce, zda to udělal nebo ne, protože bylo jasné, že to byl on a že jen Finkela krmí kopou sra*** a ten mu to z nějakého záhadného důvodu žere. Co se týče jejich vztahu, ten film taky moc nevystihl. Pár sezení, kde filozofují o temnotě duše a pravdě, mě moc nevytrhlo. Vztah Mika a Jill byl taky velice "hluboký". Až do konce filmu jsem si myslel, že to byla jeho sestra. Jediná chvíle, kdy jsem pochyboval, byla když mu dala o trochu delší pusu. No aspoň, že na konci napsali, že spolu mají 3 děti. Herecké výkony nijaké. Hilla mám rád a myslím, že zvládne i složitější role, ale hraní nesympatického blba asi nikoho neuchvátí. Franco přehrával a jen mi potvrdil, že jinde než v komediích se na něj nedá koukat.

Čarovný les (2014)

Tolik mých oblíbených herců, ale díky nulovému příběhu, nudným písním a vůbec celkovému podání jsem to po 70 minutách vypnul. Vizuál hezký, ale to je vše.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Vizuálně je to naprosto famózní. Příběhově je to dobré, ale v podstatě epizoda IV trošku jinak. I tak ale nostalgie přebije všechno a parádně jsem si film užil. Herci jsou skvělý, všechno funguje. Všechny nové postavy jsem si zamiloval. Zvlášť Daisy Ridley je naprosto úžasná. Je vidět, že si to všichni herci užívali, že mohou být v něčem takovém. Abrams dokazuje, že je skvělý režisér. To, jak jsou jednotlivé scény (a zvlášť ty akční) snímány, je dokonalé. Tohle Lucas u "nových" epizod nikdy nedokázal.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Vzhledem k tomu, že už je to od Marvelu 11. film v řadě, začíná to být už všechno na jedno brdo. Spíš už je to velmi velmi drahý seriál, ale pořád si drží kvalitu, v poslední době i trochu zvyšuje. Velké pozitivum je, že se Avengers spíš zaměřují na vývoj postav, než na akční scény. Akce mi stejně přišla příliš umělá. Jak se má člověk navíc koukat na souboj, když během jednoho úderu proběhne 3x střih. Po dlouhé době zase opravdu dobrý záporák (do teď se dalo mluvit o kvalitě snad jen u Lokiho a Bridgese z prvního Iron Mana).

Kate a Leopold (2001)

Mohl to být docela fajn milý film, ale celé to pokazilo obsazení Meg Ryan. Mezi ní a Jackmanem to vůbec nefunguje. Hlavně kvůli jejímu neustále kyselýmu ksichtu a otrávenýmu chování nechápu, jak by se do ní vůbec někdo mohl zamilovat.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Zklamání. Další film, který ani z daleka nenaplnil očekávání. Celý díl je v podstatě jen jedna velká bitva a přitom tu po epičnosti, které dosáhl v několika případech u Pána Prstenů, není ani stopy. U Návratu Krále mi dodnes běží mráz po zádech, když přijíždí Rohan na pomoc Gondoru. Tady Jackson není schopen ani dosáhnout toho, abych se zajímal o osud jednotlivých postav. Armády jsou CGI, skřeti jsou CGI, dokonce i pitomý oheň je CGI. Všechno působí falešně, stejně jako Peterovo tvrzení, že je to jeho srdeční záležitost. Na tu dobu, jakou měli tvůrci na doladění, je tu obrovské množství nedostatků. Ani se neobtěžují vysvětlit, jak se postavy zotavují (vrchol: Gandalf ujíždí z Dol Gulduru a má u sebe i hůl i meč, o které očividně přišel už v předchozím díle). Hlavní trpaslíci se půl hodiny oblékají do úchvatného brnění, aby do bitvy nakonec vyrazili jen v plátěné košili. Události se dějí podle toho, jak se zrovna hodí, bez jakékoli logiky (zjevování příhodných zbraní, výskyt kozorohů uprostřed bitvy...). Kraluje tomu smíchání dvou rozdílných záběrů Legolase, kdy se v jedné scéně drží netopýra rukama a řídí ho, v další ho netopýr unáší téměř bezbranně za nohy. Legolas btw dosahuje nových rozměrů "over the top" scén. Celý film ještě shazují nesčetné pokusy být vtipný, přičemž jsou k smíchu jen rádoby vážné scény (zabití draka, souboj Thorina s Azogem, v podstatě jakákoli scéna s Legolasem,............................................................). Nemůžu filmu upřít pár opravdu výborných scén, ale je jich skutečně jen pár. Tento díl dokonale ukázal, že rozdělit příběh do tří filmů byla obrovská chyba. Není tu prostě co vyprávět. Zabíjí draka, utkají se armády trpaslíků, lidí, elfů a skřetů (hm, nějak mi tu chybí ta pátá, v knížce to byli myslím vlci, ale možná se pletu) a Bilbo se vrátí domů. Na to snad člověk 140 minut nepotřebuje. Kdyby to nebyla srdeční záležitost, hodnotím líp.

Želvy Ninja (2014)

Čekal jsem blbost, ale tohle byla urážka inteligence. Zmatená, ošklivě udělaná, přeplácaná matlanina. Jediné, co se nedalo na příběhu očekávat, byly chvíle, kdy scénář klesl do ještě většího bahna tuposti. Všechny problémy vyřešeny random vysvětleními, která se zrovna hodila do krámu. Znalost míry na nule, čemuž kraluje Trhačův "oblek". Bohužel těch mečů se mu na ruce vážně víc nevlezlo, protože 30 je asi opravdu maximum. Jednu hvězdu dám, protože beru na vědomí, že je to natočené vyloženě pro americké děti. O něčem vypovídá i zdejší definování žánru: Dobrodružný / Akční / Fantasy / Komedie / Sci-Fi. Taky pěkný guláš. No nic, jdu si spravit chuť na Transformers 4, protože to je oproti TMNT oscarový kousek.

Newyorská romance (2013)

Příběhově nic moc. Rozhovory většinou o ničem. Jinak ale velmi pohodový film s příjemnou atmosférou. Hlavní plus je určitě hudba, která je výborná. Navíc úsměv Keiry...

Strážci Galaxie (2014)

Nejlepší komedie za hodně dlouhou dobu. Navíc ještě marvelovka. Samozřejmě nechybí pár opravdu stupidních věcí, ale dají se v pohodě překousnout. Smál jsem se od začátku až do konce. Všechny hlavní postavy super a obsazení nemohlo být lepší. Chris Pratt filmu kraluje. Navíc jedno z nejlepších vyřízení záporáka v historii filmů... "Said it yourself, bitch. We are the guardiens of the galaxy"

Úsvit planety opic (2014)

Čekal jsem klasickou zápletku, kdy zlí lidé hloupě zaútočí na hodné opice. Proto mě DotPofA příjemně překvapil. Ani jedna strana totiž není vyloženě hodná nebo zlá. Obě skupiny dělají rozhodnutí, která v konečném výsledku vedou ke špatným věcem, ale člověk je za ně nemůže vinit, protože měli k rozhodnutím každý své dobré důvody. Dokonce ani o hlavním záporákovi se nedá vyloženě říct, že by byl zlý. Ke konci už mu sice trochu hrábne, ale dovede ho k tomu touha chránit svůj druh před lidmi, kterým nevěří, protože ho dříve mučili. To se mi na filmu líbilo nejvíc. Každého žene kupředu jeho vlastní motivace a vše vede k logickému výsledku. Jinak mě ale příběh příliš nebavil. Navíc to příliš natahovali a film neměl spád. Lidské postavy byli lepší a zajímavější než v jedničce, asi také díky lepšímu obsazení (i když je pravda, že se u nich nedá zaznamenat žádný vývoj a i přes zjevné důkazy si nadále stojí za názory, které měli nalajnovány na začátku filmu). U opic bohužel naopak. Ani jedna nová opice mě nezaujala a Caesarův syn mi spíš lezl krkem. Ani k Caesarovi jsem necítil nijak velké sympatie. U předchozího dílu jsem cítil celou dobu napětí, příběh šel do hloubky a film měl několik wow momentů, které mi utkvěli v paměti. U tohoto dílu se vsadilo spíše na digitální efekty a vše, co se mi líbilo předtím, šlo do pozadí. Krom scény s medvědem, která byla hned na začátku, za zapamatování nestojí vůbec nic. Hodnotím přísněji než normálně, ale to jen kvůli tomu, jak obrovský je rozdíl mezi Rise a Dawn.