Ďábel (2020)

No herecké výkony naprosto dokonalé. Díky nim má i smysl film vidět. Ale je to strašná depka. Příběhově o ničem. Jen brutalita, úchylové a špatné konce.

Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Velice povedený seriál, který je často osočován z vykrádání Life on Mars. Já jsem britský seriál neviděl, takže mě to rozhodně nezatěžovalo. Zasazení do starého režimu byl navíc výborný nápad, který si nemyslím, že by briti byli schopní zobrazit, protože přece jen u nás to vypadalo hodně jinak. Je tu několik velmi povedených dílů s vynikající zápletkou, které zdánlivě nezapadají do hlavního příběhu. Na konci se ale autorům podařilo šikovně všechny ty střípky spojit. Obsazení skvělé. Trojan, Kopta i další jsou ve svých rolích vynikající. Celému obsazení ovšem kraluje Budař, který tu jeho svini zahrál naprosto dokonale. Hrozně mi ale nesedl hlavní hrdina. Neužil hraje velmi ploše a hlavně díky němu mě první půlka seriálu nebavila. Nevím, jestli to bylo jeho hereckými schopnostmi, režií nebo kombinací obojího. Bárdos mě taky moc neoslovila, hlavně mezi její postavou a hlavním hrdinou není pražádná chemie. Jediný důvod, proč by se měli dát dohromady, je protože to vyžaduje scénář. Rád bych hodnotil výš, ale vzhledem k tomu, že tam není snad jediná scéna bez hlavního hrdiny, který mi lezl krkem, dávám pouze za 3.

Godless (2017) (seriál)

Měl jsem obrovskou chuť na pořádný western a toho se mi dostalo. Většinu času jsem neměl co vytknout. Úchvatné záběry kamery, prokreslené postavy a celkově dobrý příběh. Většinu času se drží dost při zemi, takže mě na konci docela zaskočilo, že šli tvůrci do takového extrému a nesedlo mi to se zbytkem série. Navíc to místy vypadalo, že se nemohli rozhodnout, koho nechat umřít. V jedné scéně to vypadá, že je postava mrtvá, v další v pohodě pobíhá (a nestalo se to jen u jedné postavy). A vím, že budu hnidopich, ale celou dobu mě dráždil počet členů toho gangu: neustále kolem 30. Přesněji na začátku jich je 32, kdy jich 7 Roy zabije. Během příběhu jich pár dalších umře. No pořád se mluví o 30. V poslední přestřelce mi to nedalo a spočítal jsem, že jen na kameře jich zastřelí 36. Já vím, blbost, ale buď jsem okolo toho čísla víc vágní anebo se ho držím. Jinak ale určitě doporučuji. Od plného počtu mi to zkazilo příliš velké množství flashbacků a přeslazený konec.

Prezident v pořadí (2016) (seriál)

Nápad dobrý a musím tvůrcům nechat, že se jim začátek podařilo udržet hodně napínavý, takže divák chce sledovat jeden díl za druhým. Po 7 dílech už mi ale z toho vlastnenectví bylo na blití. V každém díle musí být minimálně 2 proslovy, postavy by se roztrhali, aby mohl být národ hrdý na svou vládu. Ve zkratce pohádka, která nemá s realitou absolutně nic společného.

Ty, já a ona (2016) (seriál)

Z první série jsem byl nadšený, ale z druhé už moc ne. Ústřední trojice je výborně obsazená. Mají výbornou chemii a jejich vztah působí dost uvěřitelně. Je to nenuceně velmi vtipné. Aspoň teda v první řadě. Ve druhé se nějak vytratilo kouzlo. Vtipné to pořád je, ale strašně uspěchané a už jsem necítil žádnou chemii. Ze stavu "opouštím vás" do stavu "pojďmě si pořídit dítě" během jedné epizody je dost nereálné. Navíc mi přijde, že tvůrci trochu překopali postavy Jacka a Emmy. Nejsou spolu schopní ani normálně komunikovat, což mi na nich v první sérii nejvíc vynikalo. Třetí série nedokoukaná po 8 dílech, tam už bylo tolik wtf momentů, že se na to nedalo dívat.

The Haunting - Dům na kopci (2018) (série)

Úplně nechápu hype, který byl okolo tohoto seriálu, když vyšel. Asi je to tím, že v rámci hororového žánru, se jedná o nadprůměrný kousek, ale co si budeme, ta laťka není příliš vysoko. Oceňuji kvalitní atmosféru a některé herecké výkony. Z herců bych určitě vypíchnul Kate Siegel, která je skvělá od začátku až do konce. O některých to bohužel říct moc nejde. Zvlášť z dětských herců mě nebavil ani jeden. Určitě to bylo i tím, že žádné dítě se nechovalo jako opravdové dítě. Nechápu, proč jsou vždycky děcka v amerických filmech/seriálech tak rozumná a vážná. Příběhově je první polovina strašně předvídatelná a měl jsem problém se vůbec dodívat. Druhá polovina už se rozjede lépe, přijdou i dobré zvraty a konec je hodně dobrý. Styl vyprávění v několika časových linkách a neustálé vrácení se k scénám z různých úhlů pohledu byly místy dost otravné. Vztahových scén bylo přespříliš. Celkově mi to přišlo zbytečně natažené. Z pohledu strašidelnosti tam bylo pár dobrých momentů, většina lekaček je ale dost laciná, kde se spíš člověk lekne hlasitého zvuku než čehokoli jiného. Velké zklamání, ale druhá polovina příběhu to zachránila.

Tenet (2020)

Po technické stránce dokonalé, skvěle obsazené a dokáže si udržet velmi rychlé tempo po celou dobu. Koncept obracení času je velmi zajímavý a vizuálně efektní, ale mně dělalo problém pochopit, co se zrovna děje a jaké to má důsledky. Navíc vyvstává otázka, jestli má hlavní hrdina vůbec nějaký vliv na události, nebo jestli jen kráčí ve vyšlapaných stopách, což z něj dělá pouze pasažéra. Co mi ale vadilo nejvíc je, že film postrádá jakoukoliv emocionální hloubku. Bohužel tohle technické veledílo mě lehce nudilo díky neexistujícímu příběhu. Možná se po dalším shlédnutí něco změní.

Projekt Power (2020)

Mně to teda parádně sedlo. Přišlo mi, že si tvorbu tohohle filmu všichni dost užili. S některými schopnostmi si pěkně vyhráli a s daným konceptem se nedrželi při zemi. R-ko tomu taky přidává. Nejsofistikovanější film roku to určitě není, ale ani nemusí být. Příběh není na něco takového překombinovaný a je pěkně ucelený. Obsazení, hudba, efekty supr. Já se královsky bavil.

Narcos: Mexiko - Série 2 (2020) (série)

Začátek série mě strašně nudil a dokoukal jsem pouze díky místnímu hodnocení. Zhruba od pátého dílu se to konečně rozjelo a druhá polovina už měla trochu spád. Poslední 3 epizody vynikající. Postava Gallarda mě nebaví a velmi těžce se mi věří, že by to měl být strašný badass, kterého se všichni (aspoň na začátku) bojí. Zbytek postav je ale jinak super. Bohužel celá série trpí tím, že jen spojuje první a třetí sérii, čili začátek a konec, ale sama nic uceleného nevypráví. Během prvních dílů jsem přemýšlel o 2 hvězdách takže ta druhá půle to dost vytáhla. Výsledek tak 3.5

Narcos - Season 3 (2017) (série)

Měl jsem z třetí série obavy vzhledem k tomu, že druhou ukončili zabitím Escobara, ale moje obavy byly naprosto zbytečné. Ba naopak. Během druhé série mě už věčné Escobarovy proslovy nudili. Murphy byl navíc stěží kladná postava a nikdy jsem si ho neoblíbil. V tomhle u mě vyhrává právě třetí série. Nové postavy jsou mi mnohem sympatičtější. Zvlášť Jorge Salcedo byl skvělý. Díky němu byla řada situací přímo nervy drásající. Nevím, jestli to bylo jen tím, že jsem mu hodně fandil, ale celkově mi přišlo, že je tahle řada mnohem napínavější než ty předchozí (např. hledání Miguela schovaného za stěnou v koupelně). V předešlých sériích už člověk nepočítal, že se něco zadaří. Vždy se něco pokazilo, když se začalo těm "dobrým" dařit, a u mě to už pak vedlo k apatii. V téhle sérii jsem měl pocit, že je šance na dobrý konec, a díky tomu, že je i něco v sázce. Caballeros de Cali rozhodně nejsou taková zvířata jako Escobar a jeho sicarios, takže množství brutalit je výrazně nižší, což bylo další plus. Nesnažím se tímhle shazovat vynikající předešlé série, kde vývoj příběhu velmi ovlivňovala fakta. Třetí série ale opouští depresi Escobarovy nadvlády a i díky tomu je za mě nejlepší řadou seriálu.