Kenpú denki Berserk (1997) (seriál)

Ze začátku se anime táhlo a konec mě opravdu hluboce zklamal. Kdyby bylo anime ukončeno o šest dílů dřív, měl bych z něj dobrý pocit. Takhle jej považuji jen za ztrátu času.

Hellsing (2001) (seriál)

Nevím proč mi Hellsing přijde slabý anime, prostě se mi nelíbilo. Dvě hvězdičky za depresivní atmosféru, hudbu a kresbu. Všechny postavy v anime vypadají jako ty největší padouši, čímž se Helsing podobá Dead note (tam to bylo dovedeno k dokonalosti). Jinak už ale nevím, co bych na anime vyzdvihl.

Gakuen mokuširoku: High School of the Dead (2010) (seriál)

Jo, anime je Ecchi - ale s tím jste se na něj přece začali dívat ne? Celý anime má drive, je tam i pár dobrých hlášek a hlavní hrdinové, tím myslím oba kluky, jsou sympaťáci. A hlavně je celý High school of the Dead krátké, takže nevyčpí a na to že jeho hlavním účelem je pobavit, tak nezabere moc času.

Steins;Gate (2011) (seriál)

První tři díly jsem se v seriálu kompletně ztrácel. Nechápal jsem co a jak, proč ze sebe dělá hlavní hrdina idiota a co se vlastně dějě. Jak se ale seriál rozbíhal a všechno začalo zapadat do sebe, nemohl jsem se od něj odtrhnout. Přiznám se, že poslední dva díly možná byly zbytečné a postavily anime do jiné roviny. Nejenže jsem byl napnutý, ale také jsem se často zasmál a to od srdce. Zkrátka anime jak má být.

Nesmiřitelní (1992)

Eastwood, který se jako starý bard dušuje, že už není takový jako býval a že se doopravdy změnil? Sorry ale to fakt ne...

V jako Vendeta (2005)

Hvězdička za herecký výkon hlavního maskovaného hrdiny - zahrát tak dobře s maskou na obličeji si zaslouží potlesk, hvězdička za citát: "The ideas are bulletproof." - ten moment si budu pamatovat z celého filmu asi nejvíce, no a taky hvězdička za hudbu. Jinak škoda, že film je asi od dvou třetin hrozně čitelný a je jasné, jak to dopadne, škoda, že námět zvláštího nápravného zařízení je prostě béčkový a škoda, že celá totalitní říše je prostě jak domeček z karet, který by se dal zbourat jakkoliv.

Řek Zorba (1964)

Co se mi na filmu nejvíce líbilo byla naprostá spontánnost postav a přirozenost prostředí. Ze začátku se sice trochu vlekl, ale později dostal ten správný spád. Tak co pánové, kdo z vás je archetypem milovníka?

Code Geass: Hangjaku no Lelouch (2006) (seriál)

Střet dvou principů: jít podle pravidel a snažit se změnit systém zevnitř? Nebo uspořádat revoluci a změnit všechno? Lelouch Vs Suzaku, pro mě je CG nejlepší anime. Btw, první série se mi líbila víc, protože byla lokální a díky tomu se tvůrci dokázali držet při zemi, nemotali jsme se v nějaké politice či v něčem podobném. Navíc si tvůrci dovolili nasadit volnější tempo, takže jsme měli příležitost si příběh více vychutnávat.

GTO (1999) (seriál)

Seriál mě už dostal prvním dílem, kde bylo parádně vylíčeno, co je Onizuka zač. Kolik učitelů přijde domů ke svým žákům s bouracím kladivem, aby vyřešilo jejich osobní problém? I když asi dva nebo tři díly byly opravdu nudné, převážně jsem se bavil. A co víc, jako táborový vedoucí a člověk, který pracuje s dětmi, velmi oceňuji přístup, který Onizuka zastával, jeho jednání a chování. Fakt super věc.

Kidó senši gundam SEED (2002) (seriál)

Gundam SEED trápí problém, který má většina Mecha anime. Je tam jeden super mech, kterej vymlátí bez mrknutí oka všechny ostatní. Bitky se dost opakovaly, další chybka. Na druhou stranu jsou v seriálu pěkně vylíčeny vzájemné vztahy hlavních hrdinů, za to jsou body navíc. No a snad ještě že mě trochu zklamal závěr, tvůrci mohli být trochu drsnější.