Diamanty jsou věčné (1971)

Jediné, co mi na filmu vadilo, byla scéna, kdy se Bond svléknul - na to už byl Connery moc starý a bylo to vidět. Jinak ale sršel spoustou sqělých hlášek a celkem vzato jsem si tenhle film užil. Zabijáci jsou pěkně hnusní - jen v případě Bonda trochu nedůslední, aspoň to ale nebylo takovéto "Chytneme Bonda, rovnou ho nezastřelíme, ale necháme ho zabít nějak jinak a on nám z toho mezitím jako na potvoru vyklouzne, ale když už chtěli, tak Bond byl fakt v háji a zachránila ho jen šťastná náhoda."

Děla z Navarone (1961)

Kromě ohraných keců na začátku o tom, jak nemají šanci, bych neměl filmu co vytknout. A Anthony Quinn je tu absolutní špička. Jak zahrál svou postavu to nemá konkurenci.

Žít a nechat zemřít (1973)

Žít a nechat zemřít je taková divná bondovka. Nadpřirozené síly při věštění tam nemají podle mě co dělat, a postavička na konci na vlaku byla úplně zbytečná. Ještě mám drobnou výhradu k honičce na člunech, moc dlouhá a nic moc, v dalších filmech se naštěstí člunové honičky zlepšily (třeba ta v Moonrakeru, nebo úvodní v Jeden svět nestačí). Ale jinak nemám s Rogerem Moorem problém.

Špion, který mě miloval (1977)

Mám rád drobnosti a auto, který pod vodou zatáčí a ještě k tomu hodí blinkr považuji za dokonalý smysl pro detail.

The Guild (2007) (seriál)

Hrozná ujetina, ale hlavní hrdinka je ohromná kočka a celý je to i skvělá sranda.

Vetřelci a lovci - Zrozen bez porodu (2009) (epizoda)

Tenhle kousek mě fakt chytl. Napínávý téměř až do poslední chvíle, plný záhad, točený v Brně, super slovní hříčky a pár zábavných pošuků v blázinci.

Blade (1998)

Hrozně se mi líbila scéna v podzemí se zombíkem, v tu chvíli sem se opravdu bál. Hlavní záporňák je taky správný pošuk a Wesley Snipes je zkrátka úžasný ve své roli bijce.

Underworld: Evolution (2006)

Ještě větší konina než první díl. Tam jsem aspoň oceňoval jistou dějovou linku. Dvojka to co dávalo v jedničce smysl absolutně rozsekala a převrátila vzhůru nohama. Tenhle film prostě neměl být natočený. A co všichni vidíte na hlavní hrdince fakt nechápu. Hvězdička za závěrečnou přestřelku.

Moonraker (1979)

Kdysi jsem četl komiks, kde středověcí rytíři ve skafandrech poráželi Ezmáky při bitce v otevřeném vesmíru díky lukům. Ty luky by v závěrečné přestřelce vypadaly fakt líp. A Zoubek jako záporák byl na můj vkus už moc nesmrtelnej. Ale jinak fajn oddechovka. Pokus vyhladit lidstvo a založit město ve vesmíru byl už hodně ustřelený. Ale Drax jinak dobrý. Hlavně ty neustálé pokusy připravit Bondovi epickou smrt.

Underworld (2003)

Na oddechovku je tenhle kousek moc zamotaný. Chlapík, který vypadal jako nejhorší záporák, je najednou docela dobrej kluk, týpek, co má být mocným ochráncem dobra, je proradnej zmetek, padouch je vlastně rozumnej kluk a při závěrečné bitvě mi bylo absolutně jedno, kdo vyhraje, protože obě možnosti měly něco do sebe. Dal bych o hvězdu víc, možná i o dvě, jen kdyby se většina akčních scén neodehrávala v úzkých chodbičkách, přičemž se tvůrce ani nesnažil vytvořit dojem tísně nebo něčeho podobného jako například v Resident Evil. A fakt akční bladeovské přestřelky tu taky chybí.