Ohnivé vozy (1981)

Film exceluje atmosférou dvacátých let, kterou navozuje naprosto dokonale. Vytýkám jedinou věc a sice fakt, že šlo defacto o dva oddělené příběhy, které se spojují tak na dvou místech, kdy se potkají poprvé a pak když spolu závodí. Jinak si každý z hlavních hrdinů jede svoji vlastní linku, což mě trochu zklamalo. Je fakt, že Oscary film vystihly - parádní hudba, vyjimečná výprava i kostýmy, kvalitní scénář no a pod pojmem nejlepší si každý představí něco jiného.

One Piece Film: Strong World (2009)

Na to, aby rozvinul myšlenky, které jsou obsaženy v seriálu je film moc krátký, nicméně díky traileru posouvá trochu i dějovou linku a což je úplně nejlepší, i když souboje nejsou nic extra, tak pořád jsou zábavné.Pro fanoušky One Piece super odpočinkovej Shouen, a ostatní, tak ti ten film nejspíš nepochopí :-).

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Vadila mi jediná věc. Henry Fonda jako obhájce. Ne, že by to zahrál špatně. Ale ze začátku tvrdil, že neví, že si není jistý a pak toho kluka začal obhajovat. Přiznám se, že mi tohle podvědomě vadilo. Kdyby třeba na jednotlivé důkazy pro obhajobu a jejich provádění dělal někdo jiný, mělo by to úplně jiný spád. Tohle je samozřejmě jediná chybka, kterou jsem na celém filmu dokázal najít. Jinak je to velkolepé dílo se vším všudy.

Elfen Lied (2004) (seriál)

K seriálu jsem se dostal přes žebříček nejsmutnějších anime. Narozdíl od filmu mají seriály výhodu, že se s jejich postavami můžou dívaci více sžít. A pokud se vám to podaří právě u Elfen Lied, tak celý seriál zatne svůj spár hoodně hluboko. Při některých scénách mi přecházel mráz po zádech (třeba u scény se psem) a když anime skončilo, tak jsem prostě několik hodin nemohl dělat nic jiného než jen přemýšlet o tom co jsem viděl.

Trinity Blood (2005) (seriál)

Trinity blood je snad ten nejnevytěženější námět, který znám. Tři hvězdičky za svět a některé zajímavé postavy v něm (Gunslinger a Sword Dancer vedou). Díky jménům, jimiž tvůrci naráželi na různé věci mi svět trinity blood nepřipadal tak cizí. Ještě bych dodal, že otac Abel byl občas představován jako moc velký idiot, což celou postavu hrozně shazovalo.

Freezing - Season 1 (2011) (série)

Seriál pro pobavení, nic víc. Jen kdyby tam toho echi nebylo tolik. Všechny boje spočívaly v tom, že si ženský roztrhají hadry. Nicméně se mi líbila ta jejich žárlivost a vzájemná nevraživost. Myslím si, že tuhle atmosféru vystihli tvůrci dobře. Jo a taky některé voltweapon měly grády. A jméno Satellizer L. Bridgette zní fakt cool.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Nebetyčná konina. Chtěl jsem se zasmát a film mi to splnil. Nečekejte nic duchaplného, prostě Restekp!

Gándhí (1982)

Velmi na filmu oceňuji jeho jistou komornost. Ano, jsou zde scény, kde vystupují davy, ale většina příběhu se odehrává v místnostech nebo malých prostorách, kde se nebojuje ani nehádá, ale v klidu hovoří. Za tohle pojetí si tvůrci zaslouží ohromné plus. Ben Kinsley jako Gándhí opravdu oslňuje, zajímalo by mě jak dlouho se na tuhle roli připravoval. Jediné mínus, které tak filmu zůstává je jeho délka, která je trochu ubíjející, a možná by si zasloužilo pozornost osvělit, proč se Gándhí vlastně stal hned po příjezdu do Indie takovou kultovní postavou.

Devil May Cry (2007) (seriál)

Existují tři důvody proč se na tenhle seriál dívat. Hlavní hrdina, kterej je děsnej pohodář, pořád se láduje pizzou , jahodovým pudinkem a nic ho nerozhází, jeho expartnerka, která je děsná kočka a úvodní znělka s hudbou, která se opravdu povedla. Zároveň existují tři důvody, proč se nedívat. První, expartnerka hlavního hrdiny se v seriálu neobjevuje až zas tak často. Druhý, všechny bitky jsou na jedno brdo, Dante vytáhne pistoli a démona rozstřílí, silnější soupeře případně rozseká mečem. Třetí, jednotlivé díly na sebe nenavazují, což nemusí být na škodu, ale pak se každý díl nápadně podobá druhému. Tenhle seriál je fakt jen na oddech a nic víc od něj nečekejte. 50%

Čistá duše (2001)

Film se rozjede hned na začátku objevem Nashovy rovnováhy, a pak neztrácí nic ze svého tempa. Oceňuji hlavně způsob, jakým byla natočena Nashova nemoc, film je i tak plný dalších dobrých nápadů. Pátá hvězdička je za profesionální sympatii, protože jako ekonom a obdivovatel teorie her musím Nashe podpořit a Čistá duše je důstojným vhledem do jeho života.