Noční můra: Tajemství spánkové paralýzy (2015)

Ako dokument je to celkom pozerateľné, ale v podstate je to 90 minút opakovanie dokola stále toho istého. Po prečítaní komentárov, ako ľudia mali pri pozeraní zimomriavky a x dní nemohli zaspať, aký je to super strašidelný horor atď atď, som bol veľmi sklamaný. Mierny hororový nádych to má, ale to je asi tak všetko.

Devil (2001)

Rukopis Guillerma je vo filme jasne poznať. Ale ani dobrý režisér nedokáže každý film vytiahnuť do výšin. Aj napriek tomu, že film nie je až taký dlhý, má v sebe veľmi veľa hluchých miest. Atmosféra a prostredie je síce kvalitné, ale celú dobu som čakal na nejaký zásadný zvrat. Namiesto toho som sa dočkal priemerného a predvídateľného konca.

Bohemian Rhapsody (2018)

Tak ako aj minulý rok, aj tento rok bola noc Oskarov plná kontroverzie a prekvapení. Pre mňa tým najväčším bola práve Bohemian Rhapsody. Ak by si divák preštudoval aspoň základné fakty okolo Queen a Freddieho, hneď by mu bolo jasné, že tu veľa vecí nesedí. V podstate mi ale bolo jedno, že film je viac fikciou, ako životopisom. Filmy sa proste točia pre diváka, musia zaujať, a popravde, skutočne pravý životopis by bol problém natiahnuť na vyše 2 hodiny bez nudných scén. Problém som mal najmä s Rami Malekom a jeho preceňovaným výkonom. Výmena režiséra počas nakrúcania tiež spôsobila zásadné chyby a určite môže aj za na nevyváženosť prvej a druhej polovice filmu. Chaotická hollywoodska lovestory. Áno, hudba bola perfektná, ale ak by sa mi jednalo iba o to, pustím si záznam koncertu Queen a na celý film sa vybodnem.

Smrtelné stroje (2018)

Steampunkové post-apokalyptické sci-fi z produkcie Petera Jacksona? Už pri zhliadnutí traileru som mal mierne obavy. A tie sa aj naplnili. Film je už od základov slabý. Námet určitý potenciál mal, ale herci stáli za veľké.... Dej je ako opísaný z encyklopédie klišé, scenár deravý a záver predvídateľný od samého začiatku. Jediné, čo sa dá na filme pochváliť, sú vizuálne efekty.

Konvert (2017)

Od hororu má tento film pomerne ďaleko, ale aj tak sa jedná o pozerateľnú mysterióznu kriminálku. Ruská tvorba je dosť odlišná od tej americkej, tak nie je od veci si raz za čas zmeniť podobným filmov chuť. Príbeh je chytľavý a zaujímavý, dej je svižný a film nie je dlhý. A to mi v danom momente pri výbere filmu stačilo.

Anihilace (2018)

Typická béčková sci-fi, ktorá je miestami strašne chaotická. Konanie hlavných hrdiniek je nesmierne hlúpe, a vlastne, na takúto misiu by som určite poslal aspoň 20 vycvičených mariňákov a nie 5 psychicky nevyrovnaných žien. Ale evidentne sa v tejto dobe feminizmu musia natáčať aj takéto filmy. Efekty a CGI sú celkom podarené, ale o to horšie je na tom scenár. Ale o tom svedčia aj tržby a fakt, že film bol finančne pomerne dosť neúspešný.

Stephanie (2017)

Na prvý pohľad klasický survival horor, no po čase divák zistí, že nie všetko je tak, ako sa zdalo. Veľa krát som počas sledovania zostal prekvapený, a inak tomu nebolo ani na konci filmu. Pointu som síce prekukol pomerne skoro, ale to, akým spôsobom sa s ňou tvorcovia vysporiadali, robí z tohto filmu nadpriemerný horor. A ani hlavná decká postava mi neliezla na nervy, čo je pri podobných filmoch vzácnosťou.

V pasti (2018)

Podobne ako Revenant, aj Bird Box je iba nafúknutý marketingový ťah. Tvorcovia zobrali originálny nápad A Quiet Place, trochu prepísali myšlienku, ale pointa zostala takmer totožná. Miestami sú vo filme desné hlúposti, aj keď pri sci-fi sa to dá čakať, ale tu sa hlavné postavy správali absolútne nepochopiteľne a nelogicky. Sandra Bullock už nie je to čo bývala, v poslednej dobe mi vadí čím ďalej tým viac. Jedine John Malkovich stojí za zmienku, no nedostal dostatočný priestor, aby jeho postava vynikla. Posledných 5 minút filmu mi pripadalo, ako keby ich napísal niekto, kto nevedel, o čom je predchádzajúca hodina a pol. Nič viac než slabé 3 hviezdy.

Temné osnovy (2018)

Ako plnohodnotný horor by som tento film nedefinoval. Pár lakačiek tu síce bolo, ale inak dej ťaží len z temného, historického internátu, ktorý už pri prvom pohľade musí odradiť každého študenta. Neviem, čo v tomto filme robila Uma Thurman, v podstate som si až na koniec uvedomil, že sa jednalo o ňu, ale študentky mi svojim konaním liezli už od začiatku na nervy. Koniec je nečakaný, ale je dosť mimo misu. Celkovo nie príliš vydarený film.

Skryté zlo (2018)

Ak by film držal svoje tempo dlhšie, ako prvú hodinu, jednalo by sa o nadpriemerný thriler. Ale v druhej polovici dej spadol do stereotypnosti, kde mladý hrdina, ktorý sa zapletie do niečoho, do čoho nemá, dokáže vyriešiť niekoľko rokov staré zločiny. Niekedy, keď vidím podobné filmy, mi pripadá, že polícia je úplne zbytočný nástroj. Možno keby film bol o pol hodiny kratší, ale takto je to iba slabý podpriemer.