He's Out There (2018)

Od tohto filmu som nečakal nič extra a v podstate aj tak dopadol. Klasický hororový boj o prežitie, v temnom prostredí s rodinou s deťmi. Dej je priehľadný, ako už býva pri podobných filmoch zvykom, deti ukričané, hlavné postavy robia neskutočne zlé kroky. Priemerný horor, ktorý neprináša nič nové.

Čarodějovy hodiny (2018)

Veľké sklamanie. Film nie je ani pre deti, ani pre dospelých. Nejedná sa ani o horor, ani o komédiu, proste je to taká zlátanina, ktorú nezachránilo ani oskarové obsadenie. Pár svetlejších momentov, ktoré mal na svedomí Jack Black, nestačilo vyplniť veľa nudného priestoru a otravný detský hlavný hrdina iba pridával na zdĺhavom čakaní na koniec filmu. Ale keď si to tak vezmem, čo som iné mal od Eli Rotha čakať.

Vyléčení (2017)

The Cured nie je žiadny horor, ale skôr dráma o tom, aké problémy majú ,,vyliečení" so zaradeným do spoločnosti. Tento film naráža na skutočné aktuálne problémy súčasnosti, ale to podanie a zaobalenie do zombie žánru, ktorý vôbec neobľubujem, mi nesmierne prekážalo. Radšej by som si pozrel 30 minútový dokument.

Feral (2017)

Podobných survival hororov, kde skupina mladých cestovateľov je uväznená na chate v lese je kvantum, no tento by som zaradil medzi tie horšie. Herecky aj scenáristicky je film strašne odfláknutý - bez emócií, napätia, logickosti. Všetci členovia skupinky ten vírus brali akosi príliš v pohode, ako keby sa nič zvláštne nedialo. Dej je zdĺhavý a nič nové nepriniesol. Jediná ľakačka, ktorá bola jasná 30 sekúnd vopred, proste nestačí.

Děsivé dědictví (2018)

Po recenziách a traileroch som bol celkom slušne navnadený na konečne kvalitný horor. Ale namiesto nadšenia, prišlo celkom veľké sklamanie. Dej sa jaksi nevedel rozbehnúť a po po prvej pol hodine, sa celý film uberal strašne otrepaným a nezáživným smerom. Pseudo satanisticko-náboženská zlátanina, z ktorej mi v hlave utkvel iba podivný zvuk, ktorý vydávala malá dcéra.

Tiché místo (2018)

Netreba premyslené dialógy a 100 miliónový rozpočet na to, aby film oslovil diváka. Stačí, ak sa skĺbi kvalitný scenár s atmosférou a Emily Blunt po boku Krasinskeho vás prikujú na hodinu a pol do sedadiel. Príbeh síce nie je úplne najoriginálnejší, miestami mi pripomínal Vojnu svetov a Cloverfield, ale výborne napísaná rodinná dráma s hororovým jadrom miestami doslova spôsobí mráz na chrbte. Jediné čo by som vytkol, bol prvoplánový koniec, ale keď pomyslím, že podľa úspechu filmu nás určite čaká druhý diel, možno budem ešte milo prekvapený, čím nás John Krasinsky prekvapí.

Veronika (2017)

Klasická satanistická duchárčina, ktorých je za posledné roky neúrekom. Španielsky pôvod priniesol trochu spestrenia, v porovnaní s americkou filmografiou, ale aj tak sa nejedná o nič lepšie ako priemer. Paco Plaza si svoj vrchol odbil pri prvom diely REC.

Nepříčetná (2018)

Neskutočná psychologická jazda. Tak ako dokázal Nicholson v Kukučke, že z človeka ide veľmi ľahko spraviť nepríčetného blázna, aj tu Claire Foy hrá svoju vlastnú hru o príčetný život. Nadpriemerný filmový zážitok, ku ktorému nie je treba ľakačky alebo multi miliónový rozpočet.

Ghost Stories (2017)

Film by som prirovnal tak trochu k Verte neverte s väčším rozpočtom. Poviedky majú podobnú kvalitu, jediný kto vyčnieva je Martin Freeman. Plus by som dal za podarený koniec.

Uteč (2017)

Štyri nominácie na Oskara a jedno víťazstvo je asi tak nemiestne, ako nadmieru preceňovaný Revenant. Daniel Kaluuya, tak ako DiCaprio, nič extra na plátne nepredviedol, ostatné herecké osadenstvo ani nevravím. Scenár od Peeleho je síce originálny, ale o to deravejší a predvídateľný. Ale najviac ma sklamal koniec. Škoda, dalo sa z toho vyždímať viac.