Simpsonovi ve filmu (2007)

Rodinu Simpsonů mám velice v oblibě, ale film na mě moc nezapůsobil. První půlka celkem ušla (pár dobrých fórků), ale druhá půle mě docela otrávila. Byla taková utahaná, nic moc se nedělo atp. Troufám si tvrdit, že některý díl ze starých sérií je o 200% lepší než celý film co do počtu hlášek, vtipů a děje.

Tenkrát na Západě (1968)

Vynikající, dovolím si tvrdit až nejlepší western, co byl kdy natočen. Leone je prostě mistr na westerny, a to je Ital. Když se díváte na tento skvost, atmosféra vás úplně vcucne do děje, takže si připadáte, že jste někde na Západě. Za ty dvě a půl hodiny jsem se ani na chvilku nenudil. Vynikající herecké výkony Bronsona, Fondy, Robartse a Claudie Cardinalové. A ta muzika! To je skvost! A abych nezapomněl: Práce kamery a záběry na kamenné obličeje je podle mě geniální a považuji je za nejlepší záběry z celého filmu.

Temný rytíř (2008)

The Dark Knight je pro mě filmem roku 2008 a mým nejoblíbenějším vůbec. A proč? Skvělý scénář propracovaný do nejmenších detailů , svělá muzika a zvukové efekty (na domácím kině bomba), a samozřejmě vynikající herecké obsazení. Bale se do role Batmana přímo narodil, Aaron Eckhart alias "two face" taky nemá chybu a samozřejmě bravurní výkon Heatha Ledgera coby Jokera. Podle mě je jeho obětování roli naprosto výjimečné (zasloužený Oscar). Když bohužel Heath tragicky zemřel, tak si myslím, že touto rolí odešel z našeho světa s plnou parádou. A k režii? Co víc než: Bravo, pane Nolane!!!

Zvíře (1977)

Tohle není jedna z nejlepších "komediálních belmondovek". Ta je prostě nejlepší. Jeho dvojrole kaskadéra a Bruna Ferariho dělá z této komedie tu nejlepší, co jsem kdy viděl.

Podraz (1973)

Nevím, co tento film dělá v TOP 200. A taky nechápu těch 7 Oscarů. Je přece mnoho filmů, které by si zasloužily takové hodnocení popřípadě nějaku tu cenu. Dvě hodiny příprav na obrání mafiána! Nezlobte se na mě, ale NUDA. Ve většině případů je tu vychvalovaný scénář, herecké výkony atd. Mě to moc světoborné nepřišlo. Hvězdičku dávám za Redforda, Newmana a jakožto karbaník i za scénku pokru ve vlaku. Jinak celý film je jedna velká nuda.

Casino (1995)

Další velice kvalitní (podle mě) nejlpeší "scorsesovka". Perfektní scénář rozvedený do nejmenších detailů doplněný komentáři hlavních postav. Perfektní herecké výkony. Po všech stránkách dokonalé. A konečná čistka podbarvená písní The House of the Rising Sun od The Animals mi vyrazila dech. A délka - ta mi ani trochu nevadila. Můj TOP 10 film.

Tango a Cash (1989)

Průměrná akční komedie, která má svižnou hudbu a několik dobrých hlášek

Milionový závod (2001)

Velmi povedená komedie s mnoha vtipnými scénami, i když konec si mohli scénáristi a režisér odpustit