Potíže s Arizonou (1987) odpad!

Tak tohle od Coenů hodně bolelo! Za celý film jedno pousmání jinak se to vše topí ve strašně nudném a tupém ději, kde se normálně nemluví, ale pořád někdo na někoho křičí, až vás rozbolí hlava. Herecké obsazení strašné a dokonce i Cage a Goodman mi lezli na nervy svým výstupem, nemluvě o ženských rolích. Čistý odpad a zároveň opravdu ten nejhorší počin od Coenů. Fuj!

Všichni jsou v pohodě (2009)

Cesta po Státech za dospělými dětmi, mlaskající Norbie a různé nudné příhody a zážitky. Nic výjimečného se tu nekonalo. Nebo jo?

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Prvé shlédnutí bylo velmi rozpačité. Dal jsem filmu druhou šanci a ejhle, ono to není zas tak špatný. Sice je to trochu chaotičtější "romantická" podívaná, ale stojí to za projekci. Navíc, velmi dobrý Jim Carrey v pro něj velmi netypické vážné roli.

Lítám v tom (2009)

Už úvodní skvělý song mě naladil na tu správnou letovou trasu, od které jsem se už neodklonil. Snímek, který je komický i tragický zároveň. Clooney je kavalír jako vždy, Vera Flaminga je kočka jako vždy. Co víc ještě chtít?

Údolí včel (1967)

Je to těžké hodnocení. Na jedné straně je (co si budem nalhávat) až přespříliš utahaný děj, kde se v podstatě řeší jen dvě věci: loajálnost k řádu, a cesta jednoho z rytířů do rodného kraje. Na straně druhé stojí vynikající herecké ztvárnění Arnima von Heide a Ondřeje z Vlkova, velmi věrohodná atmosféra středověku a povedená hudba Zdeňka Lišky. Jsem zvědav na Marketu Lazarovou, doufám jen, že bude trošičku záživnější.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Nedovedu si představit někoho jiného v roli Ghost Doga než Foresta Whitakera. Je to role, pro kterou byl stvořen. Skvělá režie, kamera a v neposlední řadě i soundtack, a to jsem na hip-hop alergický. Mafiáni zde mají opravdu italské xichty a když se střílí tak je to opravdu lahůdkové. Velmi mě potěšila scéna s lovci medvědů, takhle na ty kriply pytlačivý.

Pošli to dál (2000)

Tak tohle šlo nějak mimo mě. Spacey a Helen Hunt jsou pevné body, to je jasné, ale co zbytek? Ani nevím, jestli to bylo rodinné drama nebo něco jiného, ale po shlédnutí nad tím ani bádat nebudu.

Zlomené květiny (2005)

Pohodička, klídek a hlavně žádný spěch - typické znaky filmů Jima Jarmusche. Zde tomu není jinak. Bill Murray byl skvělou volbou pro roli stárnoucího flegmatika, který se vydává na "dobrodružnou" cestu a neztratí na klidu ani když má dostat přes hubu. Velmi pěkný nostalgický film, který mě zahřál na duši.

Náš vůdce (2008)

Jestli je to opravdu podle skutečné události, tak to potěž prdel. Velmi dobrá ukázka toho, že dav podlehne čemukoliv. Čemukoliv!

Na hraně temnoty (2010)

Velmi průměrná krimi se starým pardálem Gibsonem a už tolikrát ohraným dějem. Pár scén je velmi povedených, ale vše ostatní ubýhá monotónně bez žádné inovace či nějakého výrazného okamžiku. Slabota!