• Pohádka

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Osoupany 2 hvezdicky a to hlavne za sceny s panem prezidentem, ktere snad i byly vtipne. Jinak to byla nuda a silena blbost postradajici jakykoliv smysl a z akcnich scen lze nepohanit snad jen tu posledni..Navstevu kina urcite doporucit nemuzu.

Kdo je kdo v mykologii (2016) (studentský film)

Zajimave, ale nic nerikajici..snad jen nechlastejte prilis, jinak se muze prihodit spousta necekanych situaci a to jen diky touze se napit.

To (2017)

V kine na hororu jsem nebyl snad nikdy. Vzhledem k tomu, ze nejsem vyznavacem tohoto zanru, tak to bylo dost mozna i na dlouhou dobu naposled. Ale film to je hodne povedeny a podle meho doprovodu, ktery cetl predlohu, je to solidne odvedena prace s dobrym zachycenim toho, co King napsal, ale s trochu "osekanym" koncem. Nevedel jsem, kde vsude muzu mit tzv. "husi kuzi" az do teto navstevy kina, ale jednim dechem musim dodat, ze jsem mekkej a dalo se to pomerne v klidu vydrzet (jako celek).

Všemocný (2015) (seriál)

S filmem to ma pramalo spolecneho a ja koncim u E10, protoze to je fakt uz nuda k uzoufani, sympaticti herci nestacej, kdyz to nema temer zadny dej a je to jen pomerne bidna kriminalka, kde na pozadi vseho je "NZT".

Temná věž (2017)

Knizni predlohu jsem necetl, ale tenhle film jsem videl celej a je to snad nejsmutnejsi(kvuli tomu, ze se do toho namocili pomerne solidni herci) a nejhorsi navsteva kina za posledni rok. Trapna nudna blbost. Neni zde absolutne nic, co by se mi libilo. Opravdu ne

Domek z karet - Série 5 (2017) (série)

Stalo se to, v 5. serii jsem otupel a zacalo mi vlastne byt nejak jedno, co se deje. Zacalo to byt chaoticke (mozna taky proto, ze jsem jiz nebyl tak pozorny). Nejedna situace uz mi prisla i tezko uveritelna a druha tretina serie pro me byla vcelku nezazivna az skoro nudna. Prijde mi, ze uz toho je prilis. Prilis nekalosti v kratkem case a namisto nejake promyslene lsti, je to spis jak maraton a soutez o to, kdo udela jeste neco horsiho. Castokrat to neco horsiho, jsou pritom jen slova, ktera se tak nejak stanou, ale na deni/postavy to nema velky vliv a na obrazovkach z toho taky vetsinou nic nemame a mam dojem, ze to prestava mit vliv i na me sameho. Konec se snazi presvedcit o opaku, ale jako celek pro me zatim nejslabsi serie..

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Komentar muze a bude obsahovat SPOILER Jo, bylo to super, ALE (a berte to tak, jak v nekterem z predchozich dilu Jon Snow (tusim) rekl, vsechno pred "ale" jsou sracky), jakto, ze v takove zime se jim nekouri od pusy? Jakto, ze tam praska led, vzdyt to je kurnik zamrzly desitky a stovky let a ne, opravdu nechodte na me s tim, ze to je nejakej teplej proud kdoviodkud. Par vtipnych konverzaci to fakt nezachranuje a ja si rikam, jestli tvurci radsi nemeli s tim hura pokracovanim skoro bez autora, trochu pockat, protoze to zacina vazne pokulhavat. Zacina me taky pripadat, ze hlavni postavy uz neziji ve fantasy svete, ale spis ve sci-fi svete, kde teleportace neni zadny problem a takhle by se dalo pokracovat. Fakt, ze Jon na tuhle bomba vypravu vyrazil me stval a psal jsem to uz v komentari u minuleho dilu, ale ted kdyz se za to 5x omluvil, tak ten pocit docela vyeskaloval, protoze to navic zacalo pripominat nejakou telenovelu ci co. O maratonci Gendrym(ten s tim kladivem), ktery v tech -xy °C prebehne pul zemekoule uz snad ani nema cenu se zminovat.. P.S.: Jsem rad, ze to s tou "magickou, velkou a ledovou zdi" aspon tak nejak trochu obesli, kdyz uz to tam takhle vymnoukli (ohledne premistovani (ne)mrtvyho).

Hra o trůny - Východní hlídka (2017) (epizoda)

Komentar muze a bude obsahovat SPOILER Nevim jestli jsem se stal kritickym k tomuto serialu anebo kvalita sla dolu, ale trochu me vadi nektere veci. 1) Jamie na konci minuleho dilu padal az kdovikam a logicky, kdyz ma brneni a kovovou ruku, asi zrovna na plavani to nebude a pak na zacatku tohoto dilu se vynori, jak kdyby nic a co vic, o takovy kus dal.. To, ze dracek je jak novy, po tom zasahu od Bronna, se da jeste pochopit ikdyz teda taky jsem se nad tim dost pozastavil. Ale pak prijde ten brilantni napad.. "Pujdeme zajmout chodici mrtvolku za zed. Sice moc nevime proc, ale urcite to je super napad, protoze nas je 10, jich je nepocitane. Ale tak treba se tam nekde jeden zatoula, my ho jen tak v pohode chytnem a odkracime zase zpatky.. Kdyby si aspon vzali Branna s sebou nebo kdyby skrze jeho schopnosti nejakeho privedli a co ten strejda, co Brannoj pomohl? Nehlede na to (ikdyz to asi Jon Snow nevi) stejne mrtvej neprejde pres tu "magickou" zed.. Game of Thrones mam rad, ve vysledku to asi je jeden z nejoblibenejsich mych serialu, ale tenhle dil je asi prvni, ktery me stval a zklamal.

Labyrint (1986)

Jeden z filmu u kterych cas sehral svou roli nekompromisne a tvrde. Zvlaste zvuky a hudba tahaji za usi. Zapletka prapodivna a z meho pohledu dost lacina. Ale porad se najde par dobrych forku, sympatickych postav a hezkych momentu. Doporucit tento film vsak jiz uplne nemohu. Pro vychutnani i v dnesni dobe by clovek musel byt skalnim fandou jednoho z hlavnich predstavitelu (David Bowie / Jennifer Connelly). Zde na csfd vcelku odpovidajici hodnoceni. 75% i za me. P.S.: Prevlikani a kostymy Davida Bowieho, k popukani!

Sámská krev (2016)

Jsem rad, ze film neupada do nejakeho patosu a drzi se toho, co chce divakovi sdelit bez zbytecnych pridavku. Zaver pak pro me byl silnym zazitkem a dokonalym vyvrcholenim. P.S.: pocit trapnosti a studu vas filmem budou provazet.