Africké kočky: Království odvahy (2011)

Pokud jste se, podobně jako já, domnívali, že u dokumentárního filmu vás už nic překvapit nemůže, tak to budete mile překvapeni. U některých záběrů mi běhal mráz po zádech, chvílemi jsem nedýchal a moje brada byla celou dobu na podlaze. Nikdy jsem nevěřil, že bych mohl vidět tři lvy, natož pět pohromadě, jak si kráčí vědomě africkou planinou. Neskutečný. Majestátní. Strhující. Těším se na další tvorbu od Disney Nature.

Vzpomínky na lásku (2004)

Možná to bude znít hloupě, ale kdyby mi byla dána ta možnost zhlédnout jakýkoliv snímek před mojí smrtí, byl by to právě tento. Rád bych si s sebou odnášel obrázek lidstva, kterému není všechno ukradené. Už je to nějaká doba, co jsem film poprvé a naposledy viděl, tehdy jsem byl uzemněn jeho lidskostí, krásou a skromností. Byl to zážitek, na který se jen tak nezapomíná. Možná snímku dám v budoucnosti ještě jednu šanci, ale vážně nechci zažít znovu tu nesnesitelnou bezmoc a bolest při jeho sledování.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Člověk si spoustu krát za život řekne, aby nesoudil knihu podle jejího obalu, ale tak nějak se tím neřídí a to je chyba, protože může přijít o něco neskutečně úžasného. V tomto případě to platí dvojnásobně. Neustále jsem otálel dát seriálu šanci, protože jsem se domníval, že jej po prvním dílu zavrhnu. Až teprve článek o získání další ceny za herecký výkon mi nedalo a seriál jsem si pořídil. Po první epizodě jsem byl do děje vtáhnut a musím říct, že nelituji jediné minuty. Lituji toho, že jsem mu nedal šanci mnohem dříve. Seriál má tolik charisma, že by jej mohl rozdávat po hrstech a pořád by byl jedním z nejlepších. Troufám si tvrdit, že kombinace tak přesvědčivě vynikajících hereckých výkonů a bravurního scénáře se objeví jednou za několik let. Byla by velká škoda jej nikdy nevidět.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Jedním slovem úžasné. Ti, co se zamilovali do House a jeho trefných narážek a humoru si zde přijdou na své. Já jsem si rozhodně přišel. Místo jednoho génia dostanete rovnou dva a půl (hlavní dvojice a půl jsou všichni ti ostatní). Teď už jen netrpělivě očekávám až udělají něco podobného, ale ze světa Wall Street, což by byla moje srdcovka. Lékaři, právníci, pořád to není ono. Toho se možná dočkám až odeznějí všechny ty krize, které nás sužují v posledních letech. Nicméně seriál vřele doporučuji.

Změna je život (2010) (seriál)

Příjemný odpočinkový seriál. Pokud hledáte něco na vyplnění vašeho volného času, určitě mu dejte šanci. Neočekával jsem mnoho a také mi mnoho nabídnuto nebylo, ale seriál má své kouzlo. Místy přeslazené, co si budeme nalhávat, ale když se na to tak pěkně kouká...

Cheonneyonyeou Yeoubi (2007)

Až na pár světlých momentů docela nuda. Příběh nevšední, některé momenty kouzelné, ale to je asi tak vše. Ze zdejších komentářů jsem očekával hodně a možná proto jsem nakonec z toho vyšel zklamaný. Musím říct, že kdyby celý film byl ve 2D animaci bez těch napůl 3D animovaných záběrů/scén, které mi chvílemi připadaly nedotažený a vůbec ani zdaleka ne tak kouzelný, tak by celý film možná dostal jiný, ten správný náboj.

Jeulgeoun insaeng (2007)

Moment, kdy se v garáži sejdou všichni tři přátelé a začnou hrát bez jakýchkoliv hudebních nástrojů a k tomu si prozpěvují jednu z jejich písní, po které byl film pojmenován, mě posadil na zadek a na pár minut udělal šťastným. Velmi silný okamžik. Přikládám odkaz na youtube, ale nedoporučuji jej vidět samostatně bez příběhu, který k němu vedl. Je smutné, že momenty jako je tento jsou vidět pouze v jihokorejských dramatech.

Medvídek Pú (2011)

Velmi milé překvapení. Po výtečně udělaném traileru jsem tak nějak očekával, že to ve filmu nebude klapat, což pro tentokrát nebyl ten případ. Bylo to okouzlující, roztomilé, vtipné a hlavně originální. Pooh měl takové přání: I wish that paragraph had been a little longer. I wish the whole movie had been a little longer.

V odborné péči (2008) (seriál)

Výkon, který předvedla herečka Mia Wasikowska, mě dostal do kolenou a ne jednou. Má můj respekt. Silné a přesvědčivé herecké výkony, dech beroucí dialogy a příjemná délka na jeden díl. Vřele doporučuji pro ty, co uvažují nad tím, jestli se pustit do sledování a odrazuje je počet dílů. Nebudete litovat ani jedné minuty.