Stud (2011)

Nutno podotknout, že děvkařiny bez emocí jak ze strany herců, tak ve vztahu k divákovi, jim jdou v Americe bravurně.

Dogani (2011)

V peklo nevěřím, ale z celého srdce si přeji, abych se mýlil, protože žádný lidský trest by ani zdaleka nebyl odpovídající tomu, jakého svinstva jsou někteří schopny. Možná ne tak silný jako Viděl jsem ďábla, ale silný natolik, že vás chladným nenechá. Musím hlavně vyzdvihnout herecké výkony, které mi několikrát vyrazily dech.

Goraereul chatneun jajeongeo (2011)

Příběh dvou sourozenců sirotků, kteří se rozhodnou vydat se na kole k pobřeží, aby malá Eun-Ha mohla spatřit na vlastní oči velrybu, o které doteď pouze slýchávala, a to před tím, než ztratí navždy zrak. Na cestě je doprovází nejhledanější vrah, který se jich ujme, a spolu tak zažívají řadu dobrodružství. Velmi příjemná, smutná nutno podotknout, podívaná a až na ten animovaný závěr nemám, co bych vytkl. Dětští představitelé byli výborní a Korea se o svou hereckou budoucnost nemusí vůbec obávat.

Ossakhan yeonae (2011)

Velmi povedená záležitost, u které jsem se bál i smál zároveň, ale bohužel na to, že se jedná z části o romantický snímek, tak má jednu neodpustitelnou vadu a to tu, že mezi ústřední dvojicí nebyla ale vůbec žádná chemie či nějaké pouto, pouze prázdnota. Viník je nasnadě a byl jím hlavní představitel mužského pohlaví. Z jeho strany to bylo až příliš nepřirozené, když byli ti dva pospolu.

Kings (2009) (seriál)

Velmi prázdné a umělé v navozené atmosféře všemocné monarchie, která ani v jediném momentu nebyla trochu uvěřitelná. Když už se někdo pustí do něčeho takového, měl by to udělat se vší parádou a ne s triky, které mě svojí laciností přivedly do stavu zoufalosti a nutkání mlátit hlavou o stůl.

Nebeoending seutoli (2012)

On (Tae-ung Eom) nemá žádné velké plány do budoucnosti, stále žije u svého mladšího bratra a jeho ženy a jeho jediným životním cílem je výhra v loterii. Ona (Ryeo-won Jeong) je pravým opakem a svůj život má naplánovaný do posledního puntíku. Jediné, co tito dva mají společného je, že jsou svobodní a hledají tu pravou lásku. Jednoho dne při běžném lékařském vyšetření je oběma diagnostikována smrtelná nemoc a právě v tento okamžik se tito dva setkají a jejich životy se změní od základu. Společně se vydávají vstříc užít si poslední okamžiky svých životů. Už tím stylem podání, že jim moc času nezbývá, bylo patrné, jak to celé skončí, ale to mi nebránilo si snímek užít a pobavit se. Ústřední dvojici to spolu slušelo a klapalo a až na ten závěr na tom vlakovém nádraží, který mě místo k slzám přivedl ke zvláštnímu úsměvu až smíchu, se jedná o velmi příjemný, sluncem zalitý snímek.

Má největší láska (2011)

Je to tak dobrý, že jsem na konci uronil slzu radostí a zůstal v němém úžasu. Prosil bych více takových filmů, nebo raději ne, potom bych si zvykl a bral je za samozřejmost. Velmi zábavné, plné života a radosti z něj, střízlivě a neskutečně zároveň podané.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Kdyby si tvůrci odpustili ty laciné hororové lekačky a scény, kdy po zabití zombie si do ní ještě několikrát musí kopnout či ji zmlátit až hlavu nemá, jednalo by se o parádní seriál. Atmosféru to má skvělou. Je pravdou, že příběh se místy až nehorázně vleče, ale to lze skousnout, jelikož něco podobného bývá zpracováno jednou za uherský rok a to to ještě skončí po pilotu.

Kim Jong-uk chatgi (2010)

Po herecké stránce není co vytknout. Téma při hledání své první lásky hlavní hrdinka nalezne tu opravdovou bylo zpracováno už tolikrát, že by se od něj mělo upustit tak na deset let. Pokud se nejedná o jeden z Vašich prvních jihokorejských snímků, tak se budete stoprocentně nudit. Snímku totiž chybí originalita. Některé "životní situace" jsou Korejci natolik využívány až zneužívány, že prostě ztratily ten prvek překvapivosti a zábavnosti. Tento snímek je bohužel na nich celý postavený.

Kurz přežití s Rayem Mearsem (2010) (seriál)

U všech těch pořadech o přežití jsem se pokaždé těšil na setkání s divokou zvěří či alespoň nějaké pěkné záběry zvěře v jejím přirozeném prostředí. Ray toto přenesl na úplně jinou úroveň a jeho výpravy do divočiny za těmi nejvíce hrůzu nahánějícími predátory je vskutku úctyhodné. Zvláště, když se vrhne s týmem do lesa, kde není vidět ani na metr, ale s osmdesátiprocentní pravděpodobností je jisté, že za rohem číhá grizzly. Prostě bravurní. Dech beroucí až hororové momenty, kdy jsem se modlil, aby vše dopadlo v pořádku. Zde se můžete přesvědčit, že respekt k Matce přírodě se vyplácí. Nejenže vás metr od vás plovoucí medvěd nesežere, ale taky vám umožní vidět to nejkrásnější, co tato planeta nabízí.