Dům (2011)

CINEMAX - Divil jsem se, že film dávali tak brzo v TV a ještě k tomu na Cinemaxu. No tak jsem zasedl a čekal co Karel (Miroslav Krobot) zase předvede. Sice se tenhle herec snad nikdy neusmál, ale je to hrozně zajímavý člověk. Nicméně Dům nějak extra neokouzlil, i když vím, že se na něj ještě někdy mrknu, má něco do sebe. To, že byla většina herců nadabována, bych za takový problém nepovažoval. Spíš mi neseděla jiná věc: film se měl odehrávat na Slovensku v 90. letech, ale platilo se Eurem a zároveň si tam ten jeden chlápek chtěl pořídit Favorita. Nevím, možná jsem to špatně pochopil. Při druhém promítání budu dávat větší pozor. Film hodnotím 65% // ČT2 HD - Po druhém shlédnutí měním na 4 hvězdičky. Je to dobré drama. 70% (with J.)

Síla country (2010)

Celkem povedené hudební drama, kde se střídaly silné scény s těmi slabšími. Místama (hlavně kolem 40. - 60. minuty) mi film přišel trochu utahaný, závěr to zase zachránil. Hlavní čtveřice se mi líbila, Gwyneth je dobrá herečka a Garrett Hedlund byl fakt sympaťák. Nicméně si myslím, že se film mohl bez problémů tak o 20 minut zkrátit. Nakonec filmu přisuzuji 4 hvězdičky a k tomu 72% (with J.)

Husk (2011)

No teda řeknu vám, tohle bylo jedno velké překvapení. Rating má 55% a já fakt nechápu tak nízké hodnocení. Mělo to grády, super lekačky, povedenou hororovou atmosféru, žádná hluchá nudná místa a film "jde na věc" hned od začátku. Žadný zdlouhavý rozjezd. A stopáž byla taky v pořádku, dokonce bych uvítal delší. Opravdu jsem byl mile překvapen. Nestydím se za 4 hvězdičky a dávám 75%.

Navždy spolu (2012)

Cinema City Anděl - Ale jo, Rachel a Channing je pěkný pár, slušelo jim to :) Pěkně a citlivě natočené romantické drama. Závěr by mohl být trochu jiný - tohle byl v podstatě happy-end, ale pokud to je podle skutečné události, tak pak je to v pořádku. 75% (with J.) // (24.2.2013) PRIMA LOVE - Druhé promítání jsem si dal necelý rok poté, tentokrát s CZ dabingem. Mohu říct, že ten mi dojem z filmu nezkazil. Dvojice Ježková + Libert mi na hlavní dvojici určitě sedla. Hodnocení nechávám, pěkný romantický film to byl. 75%

Legenda Van Damme (2011) (seriál)

TV BARRANDOV - První epizoda (1/8): Zatím to je průměrný dokument. Nebýt toho, že je o JCVD, tak by to byl podprůměr. V úvodním dílu se toho moc neodehrálo (scény s jeho psem byly na můj vkus dlouhé). Zatím to nebylo tolik záživné. Ale dám tomu čas. S JCVD můžu cokoliv (film, dokument,..), je to můj nejoblíbenější herec, takže pokud se natočí něco, kde je on, neváhám a jdu do toho. Po první epizodě to je na 60%. (2/8): Druhou epizodu jsem bohužel prošvihl.

Karanténa 2: Terminál (2011)

Byl jsem docela překvapen. Určitě se dvojka povedla lépe než jednička. Nebylo zde mnoho nějakých nelogických věcí či WTF scén a otevřený konec potěšil. Uvidíme, jestli se Amíci pustí do dalších dílů - jako Španělé u REC. Myslím si, že filmu prospěla profesionální kamera a střih. U REC a Karantény mi ta ruční kamera vadila. Navíc divák hlavní hrdince Mercedes Masöhn i trochu fandil, protože to byla celkem pěkná dcérka. Suma sumárum - poměrně spokojenost. 60%

Bronson (2008)

Z počátku to vypadalo na slibných 70 - 75%, ale postupně to bylo čím dál méně záživné. Vězeň Charles Bronson musel být fakt magor. Avšak sledovat byť jen 90 minut pomateného blázna, to není úplně ono. Ale pro jednou se to celkem dalo, avšak víckrát po filmu už nejspíš nesáhnu. Co se ale musí nechat, je výkon Toma Hardyho. Magora zahrál výborně. Celkově dávám 60%, to je podle mě takakorátní.

Nebojte se tmy (2010)

Nevím, co na tomto hororu ocenit. Vše, co ve filmu bylo, bylo už tisíckrát natočeno, takže všechny scény byly profláknutý. Jediná dobrá scéna byla jak je Sally schovaná pod peřinou a v tu na ní vybafne to monstrum. To jsem se lekl, no ale jedna lekačka za celý film a žádné napětí, to je fakt málo. A co to vlastně Sally celou dobu honilo? Bylo to snad něco mezi blechou, ufonem a ...? Takže film celkově hodnotím jako silný podprůměr. 40%

Teorie chaosu (2008)

Ryan je dobrý herec. Fakt jako, čím dál víc je mi sympatičtější. V těch smutných scénách se mi tady moc líbil. Nicméně mi Chaos Theory přišel jako lehce nadprůměrný film. Měl zajímavý nápad, ale místama mi to přišlo trochu nezáživné. Ale díky stopáži, kdy film bez titulků má 80 minut, se to v pohodě dalo. 66% (with J.)

Dvojitý agent (2011)

Co k tomuto filmu říci? Snad jen, že se moc nepovedl. Gere je herec velkého formátu, svojí roli zahrál celkem slušně, ale největší vadou na kráse je scénář, který má mnoho nevysvětlených míst a divák pak přichází o zážitek z kvalitního thrilleru. Další chybou podle mého je, že Gerova identita je odhalena velmi brzy a v neposlední řadě bych předělal závěr filmu. Byl takový zmatený a jak se říká "nedomrdlý". No a k CZ dabingu se raději nebudu dlouze vyjadřovat. Kromě pana Beneše bylo obsazení jedna velká tragédie (viz. Martin Sheen v podání pana Juřičky, mladý dabér o 13 let staršího Tophera Grace, atd.). V konečném součtu je to průměr. 55%