Bosch - Season 4 (2018) (série)

Silná řada, kde konečně dojde ke zúčtování. Klasická policejní práce je tentokrát osolená výtečnou rodinnou linii a jejich problémy s Číňany. Bosch se stále ukazuje jako více než solidní náhrada za WIRE. Titus je machr.

Bosch - Minulé životy (2018) (epizoda)

Výborný díl s nečekanou otočkou ve směřování děje. Právník i máma se právě posunuli na žebříčku priorit.

Expanze - Série 4 (2019) (série)

Blahořečen budiž Amazon za to, že odkoupil Expanzi a přinesl nám tak další sérii, která asi i uzavírá Millerův příběh. Nová Země vypadá fantasticky, ale až v posledních dílech... až opadne voda. Komornější příběh sporu osadníků a kupčení na Marsu naprosto smete finále Sekvence v ohromných mimozemských strukturách jakoby vypadly z mých představ Lovcraftových Hor šílenství. Dokonalost.

Bosch - Zeptej se prachu (2018) (epizoda)

Zase jednou epizoda co chytne a nepustí. Titus už má Bosche v malíku a hned zkraje je vidět ta extrémní strohost s kterou se věnuje případu právnického likvidátora poldů. Má na talíři větší rybu a ta ryba hloupá ho chce lépe poznat. Kvalita.

Spása (2014)

Dánský minimalistický western s výborným Mikkelsenem. Levring místy cituje Leoneho a neuhýbá z cesty ani aby postavy dobarvil jímavou vzpomínkou. Přímočarý děj s krvavým finále uspokojí fanoušky žánru. Šťavnaté herecké výkony (dokonalý Pryce v rakvi) krásně dobarvují děsivou atmosféru strachu, jen ta Evča toho moc neřekne a ani se netváří zrovna sexy. Proč alespoň takhle nemohl dopadnout Jonah Hex?

Expanze - Střela od boku (2019) (epizoda)

Super planeta. Pomalu oslepnete nebo vás sejmou smrtelně jedovatí slimáci.

Maják (2019)

Moře barvy ropy a světlo majáku jako světlo Boží. Zdrcující atmosféra o šikaně, lžích a šílenství. Skvělý scénář s labilními aktéry v hlavních rolích, kteří hýbou dějem díky opileckým výlevům a postupným svěřováním tváří v tvář smrti hladem. Prdící Dafoe předvádí herecký koncert a sebeukájejicí se Pattinson je jeho zdárným žákem, který se nebojí jít až na dřeň. Halucinace s mořskou pannou a pohřbívání za živa jsou momenty roku. Aye, lad!

Marie Terezie - Série 1 (2017) (série)

Nudné učebnicové plky bez historické váhy soustředěné na vztahy. Mizerné dialogy šustí papírem. Herci prkenní. Interiéry jsou přesně takové jak si od prohlídky zámku slibujete. Projekt je na naše televizní poměry megalomanský, ale k čemu to když nic nového nepoví.

Mandalorian (2019) (seriál)

Skvělý westernově laděný příspěvek do vesmíru Star Wars. Sympatické postavy co se s ničím nepářou, výborná akce s kvalitními triky. Malý Yoda a jednotka IG-11 jsou králi celého seriálu. V příští řadě začne tréning nového Mandaloriana.

Časové pásmo bylo změněno