Babovřesky (2013)

Na to jak miluji složité filmy a že jich je dnes spoustu, mám docela hlad po těch filmech naprosto primitivních. Tohle je přesně to co čas od času potřebuji. Absurdní reflexe českého venkova a mentality jejich obyvatel. Pražáci a jim podobní to pravděpodobně nepochopí, ale tenhle film prostě zalepuje poptávku mnohých lidí, co mají už složitých filmů plný zadek ;-)

Amazing Spider-Man (2012)

Nejlépe bych udělal, kdybych citoval mnohé kritiky a popíral jejich názory. Ale nakonec jsem zjistil, že netřeba se namáhat. Tento film totiž nejlépe kopíruje komiksovou předlohu. Chování Pítra Párkra věrně kopíruje chování komixového hrdiny, scénky s vajíčkama a pubertální výlevy všech aktérů jsou trefné a kdo toto nechápe pak je zatěžko mu to vysvětlovat... Můj šálek čaje to sice není, neb film kazí především samotná režie, ale ze spidermanů je tenhle nejvěrnější své předloze.

Warrior (2011)

Jeden z mála zápasnických filmů s tak emotivním gradientem. Točit mlácení ksichtů nemůže být až tak složité, důkazem toho buď nespočet filmů, ale dodat tomu napětí a emoce, to chce um, který v tomto filmu je. Z tohoto žánru mne Warrior doslova uzemnil a těžko teď najdu film, který je lepší. Není nutné mít složitý příběh, neb složité věci se těžko prezentují divákovi, ale přitom sázet na jistotu a vylepšit jí, není o moc méně složitější. Zde se to povedlo na výbornou.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Zpočátku jsem nevěděl zda vůbec hodnotit, neboť doposud nevím, kam film vůbec zařadit. Fantasy pohádka? Zřejmě.. Film má spoustu tragických chyb, za to ale neskutečně komplikovanou zápletku. Tedy po režijní stránce věci. Ta se mi ale sama o sobě docela líbila a být menší, možná by mne přímo uchvátila. Bohužel to kazí ona rozporuplnost. Jednu věc ale musím vyzdvihnout, mnohým se to možná bude zdát přehnané, ale herecké výkony nebyly vůbec špatné. Souboje byly dobře odehrané a v porovnání s jinými filmy, je narnie dosti podceňovaná. 4hvězdy už by byly ale vážně mnoho :-)

30 dní dlouhá noc (2007)

poměrně slabší záležitost z rádoby hororového žánru. Velmi slabé kulisy, masky a herecké výkony. Zvláště záporáci působily spíše divadelním dojmem. Možná už stárnu, ale Living Dead je proti tomu sranda. Vadí mi docela dost hudba a celkový sestřih, přičemž závěr je uspěchaný a dost nezáživný.

Prokletý ostrov (2010)

Další z velmi promyšlených a propracovaných filmů. Svou náročností není určen všem, proto se nedá mluvit o filmu, který si budete pouštět kdykoliv se Vám zachce, ale až se Vám zachce, můžete si být jisti jeho opravdu až mysteriózním nábojem. Pokud jste člověk co velmi rád na konci filmu alespoň dvě hodiny přemýšlí o pointě a obsahu, je to přesně film pro Vás. V tomto žánru si dovolím tvrdit, jeden z nejlepších filmů vůbec.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Všechno špatně. Obsazení Milly do této role je špatně (první díl byl pro ní ideální, ale tím to skončilo)! Prvním dílem si myslím, že celá filmová série skončila. Opravdu se zamotává až do jednoho velikého syrealismu, proč ne, v hudbě tento žánr dnes zase dobře funguje, podstatné je ale to, že tu hudbu tvoří ten kdo té hudbě rozumí a umí jí produkovat! To v případě tohoto filmu tak dobře nezafungovalo. Film už nepůsobí ani jako horror, ani jako thriller, ale spíše jako parodie a to mi jako fandovi herní série nemálo vadí!

Kronika mutantů (2008)

Veliké zklamání z realizace jinak velice nadějného materiálu. I přes jeho lacinost, jak v hereckých výkonech tak i efektech, se ale jedná o film, na který se dá podívat, zřejmě je to tím zajímavým scénářem, který mi do jisté míry připomínal Gears of War hru. Bohužel film sráží opravdu až moc omezená a velice úzká kamera, nehledě na naprosto okaté "vzhledem k rozpočtu provedeno úmyslně" virtuální prostředí, které z filmu dělá jen jakýsi pokus. Na to opravdu musí mít člověk žaludek.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

doteď se mi zdají zlé sny už jenom z té hudby! Opakované šoty na obličeje v různých emocionálních rozpoloženích, jako wipe po skončení reklamy, doprovázen strnulými zvuky a hudbou, připomínající noc oživlých mrtvol nebo pátek třináctého, na mne působí víc depresivně než záživně! Tohle ne, zlatá Esmeralda sakra.

Počátek (2010)

že by nový fenomén? :-) Matrix v novém podání? V tomto případě je asi název filmu dosti vkusný, a opravdu je to takový nový počátek. Nolan se docela předvedl a z filmu mi šel až mráz po zádech na jaké úrovni se dnes dají dělat triky, o hereckých výkonech nemluvě, špičkovému scénáři a také hlavně dost dobré režii. Na to že je film uveden začátkem roku 2010 si už teď koleduje o minimálně dva oskary... A to je sakra co říct.