Sviňák (2013)

Velké zklamání. Tu jednu hvězdu dávám ze soucitu za soundtrack a herecký výkon hlavního představitele.

Insidious 2 (2013)

Poprvé vidím žánr "komediální horor". Lepší než první díl, ale stále v této sérii nespatřuji horor, jen chabý pokus o něj. Cestování v čase není vůbec vysvětleno, první polovina filmu je jen o nejhorším dětském krámu - hrajícímu chodítku, druhá půlka je o dost lepší a jen díky ní a lepší zápletce dávám 50%.

2 zbraně (2013)

Neočekávala jsem žádný zázrak a o to více mne film nadchnul. Velice příjemná mafiánská akční komedie.

Zmizení (2013)

Působivé, překvapivé, děsivé, fantastický thriller, první, který ve mně vzbudil stejnou hrůzu jako Mlčení jehňátek.

Očista (2013)

Film celkem splnil má očekávání, i když jsem čekala trochu víc napětí jako u Sinisteru. Nezařazuji Očistu mezi filmy, které nutně musím vidět znovu a patři spíše mezi průměrné horory s dobrou myšlenkou.

Útok na Bílý dům (2013)

Smrtonosná past v Bílém domě. Emmerich se v akční komedii osvědčil. Celé kino včetně mě se smálo téměř od začátku do konce. Obvzlášť chválím výkon Jamieho Foxxe. Nemohu se dočkat dvd. Jen scéna s vlajkou mi trochu pokazila celkový nadhled amerických filmů.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Další z řady velkofilmů s monstry či vetřelci jen s rozdílem, že vylézají z oceánu. Klasické prvky proslovů, velkých okamžiků, průhledného děje. Nicméně skvělé efekty, díky kterým se pro mě film stal skvělou podívanou a splnil má očekávání.

Podfukáři (2013)

Film předčil má očekávání. Skvělé zpracování, žádné nudné pasáže, napětí a překvapivé vyústění. 4D tento zážitek ještě umocnilo. Film doporučuji a nebránila bych se ani pokračování.

Atlas mraků (2012)

Špatný film od začátku, když na vás děj vrhne spoustu dějů najednou jen na pár vteřin. Trvalo mi minimálně hodinu, než jsem se v postavách a jednotlivých dějích jakž takž vyznala. Film na mne působí, že nabízí tolik příběhů pouze proto, aby se alespoň jedním divákovi zavděčil. Velké zklamání. 2 hvězdy dávám pouze za herecké výkony, tempo a výpravu filmu.