Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Závažné je, že aj keď film hodnotíte dnes, vo svojej kategórii prakticky skoro nemá konkurenta a tak je ťažké zísť len do priemeru. Dnes si možno neuvedomujeme akým revolučným spôsobom sa ten film pred dvadsiatimi rokmi javil, ale na mňa to stále zaberá. Všetko je neskutočne rýchle, rýchle scény točené ako z rýchlika a animované postavičky od prvej do poslednej klapky vládnu celému filmu tak svižne, až vám niekoľko krát vyrazia dych. Veď už v úvodnej scéne sa črtá neobyčajné dobrodružstvo. Bob Hoskins zapadol neskutočne a Zemeckisov miláčik Lloyd si tento krát pre zmenu strihol poriadneho kruťasa. Veď kde by sme dnes boli, keby nám vymazal celý kreslený svet? Je však zvláštne, že napriek celkovej komplikovanosti deja mi to príde celé pomerne jednoduché a snaha humoru (paradoxne toto kresleného) bola na niektorých miestach trošinku prehnaná. 85%.

Hra na svádění (2005) (TV film)

Film, v ktorom sa nenájde jedna veta, ktorú by ste už v nejakom inom nepočuli a so scenárom, ktorého záver si viete domyslieť ešte predtým ako skončia úvodné titulky by si zaslúžil nemilosrdný odpad!, ale keďže to má bez tých úvodných a záverečných tituliek len niečo cez hodinu, občas sa dokonca na tých otrepaných somarinách aj zasmejete a ubehne to ani nestihnete dojesť chipsy, tak sa mi to celkom pozdávalo. A s porovnaním s romantickými žvástami od Pilcherovej a spol., tu sa aspoň divák nemusí dívať na tie nemecké 'krásky' a občas to má šťavu nielen v podobe hudby. 40%.

Konec hry (2006)

S klasickým béčkovým scenárom si v tomto pokuse o zaujímavý, inovačný politicko-konšpiračný thriller tvorcovia poradili celkom zaujímavo. Film má totiž pestro kvalitné obsadenie, ale hlavne prijateľnú stopáž, ktorá by na podobné konšpiračné teórie normálne potrebovala aj vyše dvoch hodín, no tu tým mohli len získať. Primiešaním pár celkom zručných akčným scén a pomerne neiritujúceho pozvoľného konca som sa s filmom rozlúčil s úsmevom, ale aj so cťou. Chengovi ale veľkú režisérsku budúcnosť nepredpokladám. 65%.

DumbLand (2002) (seriál) odpad!

Po prvých dvoch epizódkach by som dal aj za tri, po tretej nastal stav odpadu a ten pretrval až do konca a niekedy aj ešte nižšie. Magori sa dajú pochopiť len v niektorých prípadoch a bohužiaľ, toto ten prípad nie je a dúfam, že Lynchovi budem môcť niekedy dať viac, než tri hviezdičky. Ale toto bolo naozaj úbohé. Prehliadka nadávok, prdenia a násilia. Takúto úchylnosť v dementnom predstavení som od pána uznávaného nečakal a u mňa poriadne klesol. Aj keď si viem predstaviť, že niektorí Amíci sa v tom mohli perfektne vidieť. 5%.

Jericho (2006) (seriál)

'Jericho' ma po šiestich dieloch brutálne priklincovalo. Nasledujúce diely mali už síce slabšiu tendenciu upútať diváka, stále však láka diváka (odďaľované) odhalenie toho obrovského otáznika, ktorý stojí na konci geniálneho nápadu tohto seriálu. Škoda, že kvôli nízkej sledovanosti vysvetlenie neprišlo a otáznik visí vo vzduchu nevyriešený. A škoda, že tých sedem dielov po stopnutí prvej série nevyužili na skoršie uzavretie dejovej línie. Herci sú neokukaní, bohužiaľ často aj neohrabaní, televízna atmosféra mala slušnú úroveň aj čo sa týka náročnosti na efekty, či triky, tvorcovia sa často veľmi lišiacky vynašli. 85%.

Klub společníků óranské střední (2006) (seriál)

Cesta k japonskému anime u mňa asi nebude jednoduchá a zistil som, že určite nebude smerovať cez tento štýl seriálov. Pointy a myšlienky tohoto mierne zženštelého seriálu išli mierne mimo mňa a aj keď je tu pár vytipovaných miest, ku ktorým sa dá vrátiť, k celému seriálu asi už nie. 65%.

Aljaška: Duch divočiny (1998)

Úžasný duch tejto, jednej z mála človekom takmer nedotknutej prírody bol počas dokumentu okolo mňa a mne z tej monumentálnej krásy, famóznej prírody behal mráz po chrbte. Dokument však nie je celistvý, vzal si totiž na mušku len tie krajšie a hravejšie stránky života živočíchov, ich radosti a takmer vôbec nie strasti, ktoré Aljaška predstavuje. Dokument o toľkých zvieratách by potreboval viac ako len pár záberov na hrajúcich sa medveďov, či vymršťujúcich sa veľrybách. Práve po takýchto scénach mi je však ešte viac smutno, keď si pomyslím ako sa dnes zachádza s týmito nádhernými jedincami. Akurát tí Eskimáci so šiltovkami a s plynovými bombami mi prišli trošku nedomyslení. 80%.

Áno, miláčik! (2008) (seriál)

Toto nebude mať dlhé trvanie. 30%.

Priateľky (2008) (seriál) odpad!

Mať takéto priateľky, tak mám súkromného psychiatra. 5%.

Panelák (2008) (seriál)

Naozaj žiadne prekvapenie sa nekoná, len ďalšia vhodná téma a formát na natáčanie toho istého stále dookola. A TV Prima musí byť už naozaj zúfalá, keď aj takúto tuctovku zaradí do svojho vysielania. 35%.