• Romantický

Chceš mě, chci tě (2009)

Shlédnutí filmu jsem odkládala co to šlo, neboť jsem se těšila na nějaký ten větší filmový zážitek. A nemůžu říct že bych byla úplně zklamaná. Myslím, že rysy typické pro obě pohlaví byly přesně trefeny, Butler s Heigl byly takoví krásní civilní, nikoliv tuctoví a průměrní zástupci lidské masy a přestože měl film trošku oplzlý a přisprostlý nádech - sakra, bylo to přece o nás, lidech a měla to být "ugly truth". Ponaučení si s toho asi nevezmu, ale dobrý pocit určitě. Jen tu pomyslnou pátou hvězdičku z mého hodnocení ukousla kýčovitá medem obtékající scéna z letícího balonu.

Bobule (2008)

Tak zasloužilo by si to ještě alespoň o půlhvězdičku víc, ale do 4 tomu pořád něco chybělo. Každopádně jsem spíš příjemně překvapena, neboť první minuty filmu jsem přemýšlela, jestli má tenhle pokus blíže ke Kameňáku nebo spíš ke Kriminálce Anděl. Zatímco místy nudný a předvídatelný děj byl v podstatě příjemný, humor se po většinu času držel na jakž takž přijatelně inteligentní výši a tvář Lukáše Langmajera byla příjemným herekým osvěžením. A navrch bonbónek v podobě pana Lipského a třešnička s tváří pana Skopečka.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Tento druh animace mám ráda a pro rebelskou ovečku Shaun mám vážnou slabost. Já už při znělce, kdy si Shaun pročesává šošolku na hlavě, čůrám smíchy.

8. míle (2002)

Na začátku jsem byla celkem dobře naladěna několika rýmy známými z Eminemových textů a přišlo mi, že děj celkem šlape... Poté však šla veškerá dramatičnost s napětím dolů, kde se po zbytek filmu potácela a ze dna ji zvedl až závěrečný VÝBORNÝ battle fight.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Jéj, tak zas musim jednou nesouhlasit s většinou. Mě totiž narozdíl od ostatních snímek dost zklamal... Do odpadu to sice mělo velmi daleko, ale já měla skutečně doslova co dělat s tím, abych neusla už 10 minut po začátku. Neměla jsem nejmenší chuť to dokoukat, což mi připomíná, že nevím, proč jsem to dokoukala. Asi kvůli Bardemovi.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

5* z čistě škodolibé radosti... :D Zajímavá soutěž, vtipné momenty, geniální přezdívky skvělých moderátorů, co víc si přát?

Domov šedých motýlů (2008)

Syrové, neotesané a působivé. Strach a zmatek. Nádherný obraz a skvělý soundtrack. Jeden z mála filmů, kde může divák na jazyku cítit hořkost minulosti a na zádech tíhu osudu. Připadala jsem si jako další z chlapců na ostrově. A jednotlivé flashbacky z minulosti hlavního hrdiny tomu jenom nahrávaly.

Latter Days (2003)

Od začátku jsem čekala hodně, a dostala jsem snad ještě víc. Nádherná podívaná - pro ty, co VĚŘÍ. V náhody, v zázraky, ve šťastné konce, v nápravu a v lásku. Velmi přesvědčivé, s dobrým soundtrackem a silným dějem. Od půlky filmu jsem byla jako na trní, neboť jsem se téměř modlila, ať už se konečně najdou. A po shledání jsem měla velmi akutní potřebu, aby už film zkončil. (Dřív, než se stihne stát něco špatného - nic týkající se kvality filmu!) Co mě na snímku fascinovalo asi nejvíc, bylo střetnutí homosexuality s vírou, neboť je těžké projít coming outem, při němž vás někdo z okolí odsoudí, ale jak se zachováte, když vás okolí i potrestá a budete proti svým i božským zásadám?

Prci, prci, prcičky 2 (2001)

Jelikož první kroky vstříc sexuálnímu životu už mají hrdinové (ne)úspěšně za sebou, muselo se téma omezit na "jak zlepšít stávájící situaci". Ovšem výkon Seanna Williama Scotta byl opět bezkonkurenční - takový hovado ze sebe umí udělat málokdo. A nezklamal ani Jason Biggs v roli Jima... Na jedničku to nemá, ale sranda to ještě je a pořád k tomu hraje vcelku kvalitní hudba.

Superbad (2007)

Pro mě rozhodně nic nezapomenutelného. Pobavila jsem se, ovšem hlasitý smích se nekonal. Dalo se na to dívat, nebyl to vyložený nesmysl, ale znám i lepší teenagerovské komedie.