• Romantický

Krok za krokem (1991) (seriál)

Kousky jako tento je strašně těžké hodnotit... Každý to zná, každý to viděl, každý má názor... Ale hlavně proto, že každý díl je jiný, jeden je slabší a druhý je top, vidim to tak na lepší průměr. Přičemž, musim podotknout že lepších dílů je víc než těch horších a časem se navíc objevuje i takový roztomile retro náboj.

Pařba ve Vegas (2009)

Jednoznačně se jedná o to lepší, na co se v žánru komedie lze podívat, ovšem pro mě to rozhodně nebyla žádná špičková práce. Možná, respektive, práce byla odvedena poměrně dobře, snad jen ten druh humoru, kterým film disponuje, nebyl mým šálkem kávy. Údajná vtipnost této komedie obsahuje totiž komerčně masově přijímané a oslavované vtípky, kde vrcholem zábavy je kocovina, malé dítě a nějaké to cameo. Nevím, ale chaotických komedií už bylo natočeno poměrně dost, ne?

Deník nymfomanky (2008)

Prapodivně nesmyslná a přihlouplá podívaná, kde první polovina filmu připomíná porno a druhá se snaží o umělecké psycho. Pokud se na to budete dívat sami, budete se pateticky smát, chytat za hlavu a nejpozději do 60 minut to vypnete. Pokud se budete dívat v páru, rozhodně to ve vás nic neprobudí, jenom budete nevěřícně kroutit hlavou ve dvou. "Odpad" si to sice nezaslouží, ale celková stupidita sráží film o mnohem níže, než by mohl být.

Válečníci - Napoleon (2007) (epizoda)

Tohle mě vážně chytlo. Bylo to zajímavé, napínavé, originální... a přesto se podařilo neudělat z toho bulvární splácaninu. Vážně povedené, těžko bych hledala charizmatičtějšího Napoleona než byl Tom Burke. Tady měli tvůrci zkrátka cit a šťastnou ruku.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Zatím nemám moc nasledováno, ale dočasné hodnocení je: Skvělé!

Důvěrnosti (2007)

Neumím to jakkoliv smysluplně zdůvodnit, ale i přes značnou dávku kontroverze mě to prostě zatraceně bavilo. Chvílema mě mrazilo, chvílema mi to přišlo úsměvné ale dějové napětí mě zkrátka nepustilo.

Kovbojové a andělé (2003)

Ve své podstatě to účel splnilo, tak nějak mě to víceméně dobře zabavilo, ovšem na druhé straně, s koncem přišel takový ten pocit, kdy si říkáte "a jo, jakože fajn", ale nepřichází taková ta závěrečná euforie, ta gradace, třešnička na dortu. Zdá se mi, že tento snímek tak trochu láká na něco, co nemá. Škoda.

Trestná lavice (2005)

Už-už jsem se nadchla pro pětihvězdičkové hodnocení, které ovšem nemůžu dát v souvislosti s absolutně nedotaženou a absurdně vyřešenou epizodkou jednoho trestance, která mohla být brilantní nahrávkou na smeč černého humoru, ovšem místo toho přišel bouhžel sentiment a patetičnost. Díky bohu, že tuto scénu zkrátili filmaři na (nepochopitelné???) minimum a celkový dojem z filmu je jednoduše výborný. Smála jsem se, až jsem se smíchy za břicho popadala, a to prosím nemám ráda Sandlera. Komedie s velkým "K". Krásné a zasloužené 4 a půl *.

Pravá blondýnka (2001)

Nebylo to vůbec nic strašnýho, ale nejlíp se tenhle film stejně hodí k polospánkovému deliriu na gauči na konci náročného dne, protože za plně bdělého stavu bych těch chyb objevila ještě asi mnohem víc. Ve snímku se objevilo několik světlejších usměvných míst, ale v mezičase nebylo na škodu dát si dvacet. Zkrátka taková klasická americká komedie, líp to říct nejde.

Vesnice (2004)

Jelikož jsem od snímku nic moc nečekala, byla jsem velmi příjemně překvapena. Nazvala bych to slovy "velmi originální", a myslím, že Vesnice rozhodně stojí za zhlédnutí. Nestojí sice tolik na hereckých výkonech a už vůbec né na nějakých super efektech, ale vizuálně a dějově je to strašně příjemná záležitost.