Lone Star (2010) (seriál)

Seriál měl slibný potenciál jak v oblasti zápletky, tak i v obsazení hlavního představitele, kterému lehce uvěříte, že dokázal obelstít svým úsměvem stovky důvěřivých lidí. Píšu již v minulém čase, jelikož televize Fox, na které byl Lonestar vysílán, ho zrušila v rekordním čase - a dožil se tak pouhých dvou epizod. Což je škoda, seriál byl slušně rozjetý. Je tedy celkem i zbytečné se pouštět do sledování do odvysílaných dílů, když nebudete vědět, jak se načrtnuté linie budou dále odvíjet. Pointou tedy není lákat diváka na tak minimalistický počet epizod, jako spíše ukázat na krutost dnešního televizního průmyslu, kdy peníze jsou až na prvním místě - ironicky stejně jako v samotném konceptu Lonestar - ten bohužel není osamělou hvězdou mezi seriály, ale přiradil se k desítkám, stovkám předčasně zrušených seriálů, které měli určitý potencionál.

Dokonalý podraz (2008) (seriál)

Seriál má trochu kostrbaté začátky, kdy se během prvních třech čtyřech epizod teprve hledá, ale když konečně najde svůj styl a postavy utvoří solidní tým, je vymalováno - a závěr první řady je pak jízda na horské dráze u které si přejete, aby jen tak neskončila. Naštěstí tu jsou další epizody ještě lepší druhé řady (když tedy opominu snad nejhorší počítačový efekt, co jsem kdy viděla, a to hned v úvodní scéně). Další originální podvody následují ve třetí i čtvrté sezóně. A já doufám, že ještě aspoň jednu sérii tihle novodobí "Robinové Hoodové" loupit a podvádět budou, protože mě tenhle styl "Dannyho parťáků" baví:)

Strážce pořádku (2010) (seriál)

Nejedná se zde o typickou kriminálku, kde by na začátku byla vražda a celou epizodu by se vyšetřovala. Zde se zločin stane klidně teprve až v polovině dílu, nebo k němu nemusí dojít vůbec. Jde spíše o drama zaměřené na postavu Raylana, která je zajímavá sama o sobě, a dokud je na obrazovce, všechno klape, tak jak má. Ale v okamžiku, kdy je kamera věnována někomu jinému, třeba dvěma pachatelům, jak si pět minut spolu povídají, věci začnou skřípat. Většina dílu je založena na dialozích a jen malému procentu skutečné akce, proto jestli hledáte napětí v podobě neustálých přestřelek či honiček v autech, porozhlédněte se někde jinde. Jestliže ale ujíždíte na drsných chlápcích, kteří za každých okolnostech vypadají "cool" a přáli byste být jimi, Justified vám v tomhle může vyjít vstříc.

Chuck (2007) (seriál)

Málokterý seriál má tak vyvážené nejen epizody, ale rovnou celé série, které si budete s radostí pouštět i za pár let. Hlavně díky všem sympatickým postavám (ale i nesympatickým, které jsou až tak ,,hrozné" až jsou úžasné), jenž vám zaručeně zpříjemní 40 minut naplněných akční zábavou. Nenechte se ošálit prvoplánovým klišé, kdy agentku hraje sexbomba - na níž jsou používány ještě kýčovitější zpomalené záběry s patřičným hudebním doprovodem - protože díky těmto prvkům si seriál dělá legraci ze všech Bondovek, ninja filmů a podobně. Ale zároveň je i poctou těmto filmům - můžete nalézt spoustu skrytých odkazů na kultovní snímky, ale jen pokud jste jejich opravdovými znalci.

Šerifové z Texasu (2010) (seriál)

Seriál Chase spadá do stáje nejvlivnějšího producenta Hollywoodu - Jerryho Bruckheimera, který má přirozený talent dělat z kriminálek úspěšné série (stojí za všemi CSI, Without a trace, Cold case), takže můžete předem tušit, co očekávat. Ale přesto se Chase od svých seriálových sourozenců trochu odlišuje - nejsou zde žádné videoklipové scény a ani dojemná "skoro-musicvidea" ke konci (aneb silný trademark bruckheimerovek) - chytnutí padoucha se většinou odehraje až v závěru, po kterém následují titulky, takže se nemusíte obávat srdceryvných scén, kdy se pozůstalí střetnou s vrahem, apod. V pozdějších dílech se sice začnou objevovat náznaky "dojímavých scén", ale ty se nestihnou rozšířit do plného rozměru, jelikož seriál dospěje do svého definitivného konce.

Hex (2004) (seriál)

Co se seriálu nedá upřít, je jedinečná atmosféra starého kontinentu. Lákavé prostředí fotogenetického hradu, který patřil dynastii Tudorovců, a především proslulá britská provokativnost: všichni souloží se všema, a to i lesbičtí duši a démoni, převlečení třeba za kněze. K tomu si připočtěte temnější Voodoo rituály a potvory ze staré mytologie a máte z toho namíchaný jedinečný mix, který ale většinu času silně nudí a neprobudí ve vás zájem o postavy a jejich osudy.

Hrdinové (2006) (seriál)

Volume 1 - Genesis (Vznik) - první série-------------------Nejpodařenější série, která dokázala, že i seriál o lidech poletujících vzduchem může být natočen realisticky a seriózně, stejně jako se to povedlo restartovanému Batmanovi. Hlavní postavy se musejí vypořádávat se svým darem a rozhodnout se, jak jich využijí. Divák se může těšit na napínavé rozvíjení charakterů a překvapivých dějových zvratů, ale hlavně především na jednoho z nejlepších televizních padouchů za posledních deset let - na chladnokrevného Sylara (Zachary Quinto), jehož přítomnost zaručuje chvíle mrazivého napětí. Pozitivní dojem z první série kazí až přehnané a předvídatelné finále, které si neodpustilo kupu patetických scén, ale oproti dalším sériím je stále na vysokém standartu kvality.---------Volume 2 - Generations (Generace) - druhá série------------Stávka scénáristů se silně podepsala na kvalitě druhé série, která měla vypadat zcela jinak (viz zajímavosti). Pouhých jedenáct epizod bylo vyplněno zbytečným rozmělněním děje a odbočením od hlavních linií a především přivedla pěknou řádku nových více či méně zajímavých postav. Spousta se jich nakonec skutečně ukázala být zcela nadbytečnými, ale jedno velké plus druhé sérii nelze odepřít: byla nám představena elektrizující záporačka Elle Bishop s tváří Kristen Bell (Veronica Mars), která když se objevila na scéně, nekompromisně ukradla veškerou pozornost zcela na sebe. A díly, ve kterých vystupovala, patří k těm lepším. Zbytek je silná nuda. Dějový rámec Generations pojí záhadná Společnost, pro kterou pracuje otec Claire, Noah Bennet (Jack Coleman). Společnost má v držení jistý Shanti virus, který je hrozbou pro celé lidstvo a hrdinové se snaží zabránit jeho vypuštění.----------------Volume 3 - Villains (Zloduchové) - třetí série-------------------Námět pro třetí sérii byl více než slibný, naděje a očekávání byly ale naplněny jen z poloviny. Po svižném úvodu tempo začalo uvadat a nová (zajímavá) škála arcipadouchů nebyla využita na sto procent. Co ale začalo být opravdu iritující je neustálé hledání cesty, jak vrátit mrtvé postavy zpět do děje. A tak když někdo umřel, nebylo to již nadále šokující, zvlášť, když o pár dílů později přišlo "překvapivé navrácení" - velkému množství diváků tak začala postupně docházet trpělivost a přestali třetí sérii sledovat.---------------Volume 4 - Fugitives (Uprchlíci) - třetí série-------------------Velké změny se udály na scénáristické stoličce - samotný Tim Kring vyhodil dva hlavní scénáristy, kteří se odmítali vrátit zpět k vytyčené příběhové linii a zaměřit se opět na hlavní charaktery. Na scénu tak přišel Bryan Fuller (Pushing Daisies, Dead like me) a druhou část třetí série věnované uprchlíkům vzal do vlastních rukou a Heroes opět chytli druhý dech.-------------Volume 5 - Redemption (Vykoupení) - čtvrtá série---------------Bryan Fuller odstoupil od seriálu, aby se mohl věnovat jiným projektům. Ale místo toho v hereckém obsazení došlo k výraznému posílení v podobě ústředního charismatického padoucha s tváří Roberta Kneppera (Prison Break), který přišel s logickým a ušlechtilým záměrem udělat z nadaných jednu velkou rodinu, která by žila pospolu v jeho bujarém cirkusu, se kterým přicestovala mimojiné i Natasha McElhone (Californication). Pár zajímavých momentů se našlo, ale očekávané finále nejen série, ale i celého seriálu nakonec bylo tak fádní, že se vám brzy vykouří z hlavy. Ale i tak to mohlo dopadnout mnohem hůř, jako se tomu stalo např. u Prison breaku. Heroes v závěrečném tažení vyhráli o pár bodů.------------Volume 6 - Brave new world (Statečný nový svět) - čtvrtá série-----------------Poslední závěrečná část trvající pouhých pár minut symbolicky uzavírá epický příběh o hrdinech v utajení, kteří od onoho okamžiku jsou známí celému světu. Na něj měla navazovat další série, později aspoň film - nic z toho už nedospěje k realizaci...

Superkočky (2010) (seriál)

Hellcats je jeden VELKÝ kýč, který ocení snad jen slečny v předpubertálním věku, jenž v hlavních hrdinkách mohou spatřit svůj idol. A nebo nadržení puberťáci, hledající nevydařené soft porno... Protože v seriálu jsou všichni strašně dokonalí (ukázkový příklad dysfenismu), jak ze stránek módních časopisů. Název seriálu by měl vypustit slovo "cats", protože tohle sledovat za střízliva je doslova jedno velké peklo. Stupidní naivistické dialogy, nezajímavé postavy, příběh skoro žádný. Zdá se, že seriál vznikl jen za jediným účelem - ukázat vypilované gymnastické sestavy, plné přemetů, hvězdic, kotrmelců, vyhazovaček a dalších triků, co k tomuto sportu patří. Jenže s tímhle se nedá naplnit celých 40 minut. Velká část je tak jen nechutně přeslazená vata, ze které vás budou bolet zuby ještě hodně dlouho, když se odvážíte podívat byť jen na jediný díl.

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

Seriál přináší originální neokoukanou akci, spoustu nadupaných hlášek, neuvěřitelně nádhernou krajinu havajských ostrovů a v první řadě výborné sympatické herce, jež většinu z nich můžete znát z jiných úspěšných seriálů. Tento originální mix funguje jak švýcarské hodinky a připomene zašlou slávu policejních seriálů ze sedmdesátých osmdesátých let, kdy show byla založena hlavně na ústředních protagonistech a jejich vzájemnému špičkování a sehrané spolupráci při chytání padouchů, kteří jsou též zajímaví jako havajské prostředí samotné.

Happy Town (2010) (seriál)

Happy town svou atmosférou připomíná Twin peaks, zkřížený s nedávným Harper's islandem, narozdíl od něj se ale nemusíte obávat prvoplánované nechutné vyvražďovačky, ale sympatického staromilského mrazení v zádech, kdy ani velcí ptáci poletující v mlžném lese nepůsobí kýčovitě, ale nanejvýš esteticky. Postavy jsou sympaticky zahrané a dokáží udržet vaši pozornost po celou dobu. S Twin peaks má seriál kromě klaustrofobických lokací města, které je skutečně malé, společný styl dialogů, zatímco ale v Twin peaks mluví "divně", ale nepůsobí to divně, jelikož pasují do onoho snového světa, zatímco v Happy town obyvatelé mluví občas dost nesmyslně bez zjevných důvodů. Zřejmě šlo o záměr navodit stejnou atmosféru, ale vyšlo to jen z poloviny. Seriál má pouhou jednu sérii o osmi dílech, navíc dva poslední díly stanice ABC, na které Happy town běžel, neodvysílala a zveřejnila je pouze na svých internetových stránkách. Samozřejmě kvůli nízké sledovanosti ho bohužel zrušila, takže na spoustu otázek zřejmě nedostaneme nikdy uspokojivé odpovědi, kdo je ale Magic man, bylo zodpovězeno, jak jinak, nežli v dost kontroverzním závěru, který vás nenechá jen tak v klidu. Nicméně Happy town rozhodně doporučuji jako nenáročnou podívanou, navzdory tomu, že využívá surrealismu a psychologie, díky čemuž si nebude nikdy přesně jisti, jak to všechno dopadne. Spousta překvapení a dějových zvratů a příjemná dávka mrazivého tajemna.